Socialinių tinklų erdvę stebintys pareigūnai užfiksavo pažeidimą Kėdainių rajone

0

Socialiniai tinklai – feisbukas, „Tik tok“ ar kitos vaizdo įrašų dalijimosi platformos – irgi yra viešoji erdvė, kurioje taip pat reikia laikytis įstatymų, priešingu atveju yra numatyta atsakomybė.

Kauno apskr. VPK duomenimis, vasario 4 d. 15.26 val. virtualusis patrulis el. erdvėje užfiksavo viešosios tvarkos pažeidimą, kurį padarė Kėdainių rajono, Pernaravos seniūnijos gyventojas.

Vyras (gim. 1984 m.) filmavo save ir naudojo necenzūrinius žodžius, vaizdo įrašą tiesiogiai transliavo viešojoje erdvėje.

Vartodamas necenzūrinius žodžius, kėdainietis pažeidė viešąją tvarką ir žmonių rimtį, todėl Kėdainių rajono policijos komisariate pradėta administracinė teisena pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 481 str.

Už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą gresia bauda nuo 30 iki 140 eurų, o už pakartotinai padarytą pažeidimą bauda gali siekti nuo 140 iki 280 eurų, taip pat gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose (kursuose).

Kadangi tame vaizdo įraše vyras buvo užsiminęs, kad ketina susižaloti, į įvykio vietą skubėjo ir medikai bei ugniagesiai. Pastarieji būtų reikalingi, jei būtų reikėję padėti patekti į namo vidų.

Tačiau tąkart ugniagesių pagalbos neprireikė. Pilietis pats atidarė duris, susižeidęs nebuvo, su juo pasikalbėta.

Kitą dieną – naujas įrašas

Vasario 5 d. 11.22 val. gautas pranešimas, kad socialiniame tinkle paplito kitas to paties asmens transliuojamas vaizdo įrašas, kuriame buvo matyti, jog name pilna žarijų.

Tai pastebėjusi užsienyje gyvenanti moteris kreipėsi į Airijos skubios pagalbos centrą, o šis pranešimą perdavė Lietuvos Bendrajam pagalbos centrui.

Į Paaluonio kaimą nedelsiant išsiųsti ugniagesiai. Apie įvykį taip pat informuoti medikai bei policijos pareigūnai.

„Atvykus į vyro gyvenamąją vietą, jis rastas neblaivus, jam nebuvo reikalinga jokia pagalba. Apžiūrėjus namus, žarijų ar kitų gaisro požymių nepastebėta, jokio pavojaus vyro sveikatai ar gyvybei nebuvo“, – praneša policijos atstovai spaudai.

Kaip elgtis panašiais atvejais?

Socialiniuose tinkluose pastebėjus neadekvačiai besielgiantį asmenį, specialistai pataria elgtis atsakingai, jokiu būdu nekurstyti žmogaus, kad šis nepakenktų nei sau, nei aplinkiniams. Jei manote, kad tai, ką matote ar girdite, gali kelti kokią nors grėsmę, patariama nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos tel. 112.

Sveikatos sutrikimų turinčiam ar kitokių sunkumų užkluptam žmogui gali padėti specialistai, atsakingos institucijos, tereikia nebijoti kreiptis pagalbos. Labai svarbu yra ir artimųjų, bendradarbių, kaimynų ar draugų palaikymas, jų parama, išklausymas.

,,Kėdainių mugės“ ir Kauno AVPK inf.