Pirmadienio popietę Kėdainiuose užregistruotas dar vienas smurto atvejis. Kaip dažniausiai tokiais atvejais ir būna, dėl to gali būti kaltas alkoholis.

Kaip informavo Kauno apskr. Vyriausiojo policijos komisariato atstovai, smurtauta buvo prieš moterį. Apie šį įvykį Žemaitės g. pranešta vakar popiet, apie 15.20 val. Paaiškėjo, kad smurtautojas – 1976 m. gimęs vyras buvo neblaivus. Jam nustatytas sunkus girtumas (3,30 prom.). Sunkiai apgirtusi buvo ir nukentėjusioji (3,75 prom.). Kokia moters (gim. 1982 m.) būklė, nepranešama.

Už sveikatos sutrikdymą vyrui gresia baudžiamoji atsakomybė. Įvykio aplinkybes aiškinasi policijos pareigūnai.

Dažniau smurtauja apsvaigę asmenys

Kaip teigia policijos pareigūnai, daugiau nei pusė atvejų, kuomet smurtaujama, būna susiję su alkoholiu arba narkotinėmis medžiagomis. Dažniau apsvaigę būna smurtavę asmenys, tačiau nemaža dalis ir pačių nukentėjusiųjų būna ko nors pavartoję.

Priklausomybių ligų specialistai patvirtina, kad alkoholis ar narkotinės medžiagos gali skatinti smurtą. Tačiau pačios priklausomybės nebūtinai yra smurto artimoje aplinkoje priežastis.

„Ne pati priklausomybė provokuoja smurtą, bet alkoholio ar psichotropinių medžiagų vartojimas, kurio veikiamas žmogus neretai elgiasi neadekvačiai tam tikrose situacijose. Jei asmuo nemoka tinkamai reikšti emocijų, pavartojus alkoholio ar narkotikų, tampa dar sunkiau suvaldyti savo pyktį, pavydą ar kitas emocijas.

Smurtautojams dažnai atrodo, kad tam tikrose situacijose fizinis smurtas (sudavimas, pastūmimas, sumušimas) išsprendžia sunkumus ir nėra kitų konfliktų sprendimo būdų. Dažnai jie sunkiai priima informaciją, kad galima elgtis kitaip (tinkamai, nesmurtaujant). Savo smurtaujantį elgesį jie dažniausiai vertina nekritiškai („tik truputį pastūmiau“, „mane išprovokavo“).

Dažnai manoma, kad smurtauja tik menkai išprusę, asocialūs asmenys, tačiau smurto (tiek psichologine, tiek fizine, seksualine ar ekonomine forma) protrūkių fiksuojama ir aukštą išsilavinimą turinčiose šeimose. Todėl, labai svarbu visiems gyventojams, nesvarbu, vyras tai ar moteris, jaunas ar pagyvenęs asmuo yra, mokytis pozityvaus konfliktų sprendimo būdų. Jei patiems nepavyksta jų rasti, galima kreiptis į specialistus, tik tokiu būdu išvengsime žmonių sužalojimų ar net žūčių, juk kartais pakanka vos vieno smūgio užmušti žmogų“, – akcentuoja priklausomybių ligų specialistai.

Kėdainių mugės“ ir Kauno AVPK inf.

Asociatyvi nuotr.