Penktadienį Raseinių rajone lankytojams atidaromas ilgiausias ir aukščiausias Lietuvoje Lyduvėnų geležinkelio tiltas.

Atnaujintu tiltu nuo šiol važiuos ne tik traukinių sąstatai, tačiau ekskursijų metu lankytojams pritaikytu taku galės pasivaikščioti ir gyventojai.

599 metrų ilgio ir 42 metrų aukščio kultūros vertybe laikomas Lyduvėnų geležinkelio tiltas – strateginės reikšmės saugomas objektas. Jis patenka į Dubysos regioninio parko Lyduvėnų kraštovaizdžio draustinį.

„Traukiniai važiuos 42 metrų aukštyje esančiu geležinkelio keliu, o lankytojai, turistai galės turistauti ir vaikščioti taku, kuris yra 33 metrų aukštyje. Toks yra išskirtinis sprendimas – virš vaikščiojimo zonos riedės traukiniai“, – penktadienį LRT radijui teigė „LTG Infra“ projektų valdymo vadovas Raimondas Zemikas.

Anot „LTG Infra“ atstovo, tiltu traukiniai kasdien kursuoja nuo 5 iki 10 kartų. Jis pažymėjo, klad lankytojams, kurie stebės virš jų riedančius traukinius, įrengtos specialios apsaugos priemonės – stogeliai, turėklai ir pan.

„Pasiseks tiems lankytojams, kurie turistaudami ant tilto turės galimybę pamatyti, kaip virš jų važiuoja traukinys“, – kalbėjo jis.

Pasak R. Zemiko, norintieji pasivaikščioti Lyduvėnų tiltu turės iš anksto rezervuoti ekskursijos laiką, susipažinti su lankymo ir saugumo taisyklėmis.

„Paprastuoju būdu patekti ant geležinkelio tilto niekas neturės galimybės – tai valstybės mastu saugotinas objektas“, – aiškino „LTG Infra“ projektų valdymo vadovas.

Kaip praneša „Lietuvos geležinkeliai“, Dubysos regioniniame parke, Raseinių rajone esančio tilto lankymo bei jo prieigų pritaikymo visuomenei projektą įgyvendino „LTG Infra“ kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcija. Bendra projekto vertė siekia apie 1,5 mln. eurų.

ELTA