Visiškai suprantame ir palaikome mūsų darbuotojų organizuojamą mitingą, kurio metu dalis mūsų darbuotojų kelia jiems rūpimus klausimus ir siekia sulaukti atsakymų iš atsakingų valdžios institucijų, koks likimas laukia jų darbo vietų.

Tai seka po liepos 3 dieną paskelbto pranešimo, kuomet „Lifosos“ savininkai pranešė apie planus inicijuoti bendrovės laikino konservavimo procesą dėl sankcijų verslui taikomų apribojimų poveikio, rašoma šiandien AB „Lifosa“ išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Taip pat pranešama, kad bendrovės vadovybė ir abi „Lifosos“ darbuotojus vienijančios profsąjungos jau susitarė, kad konsultacijos dėl darbuotojų atleidimo ir su tuo susijusių pasekmių sušvelninimo prasidės rugpjūčio 2-ą dieną.

AB „Lifosos“ išplatintame pranešime primenama, kad sankcijos iki šios dienos „Lifosai“ jau kainavo

daug milijonų eurų prarastų pajamų, bendrovė taip pat patyrė ženklius finansinius nuostolius per pirmąjį 2023 metų pusmetį. Akivaizdu, kad patirdama nuostolius, bendrovė nėra pajėgi toliau tvariai vykdyti veiklos aplinkoje su tiek apribojimų.

Teigiama, jog „Lifosa“ tebeprašo Lietuvos valdžios ir finansinių institucijų panaikinti dėl sankcijų bendrovei taikomus apribojimus ir sudaryti galimybes „Lifosai“ toliau veikti efektyviai, turint pilną prieigą prie gamybai būtinų žaliavų tiekimo ir distribucijos grandinės, visiškai laikantis ES sankcijų.

Tačiau nepaisant būtino pasiruošimo laikinam gamyklos konservavimui, vis dar yra tikimasi, kad net šiame vėlyvame etape galima išspręsti susidariusią situaciją iki spalio 1 d., taip išvengiant laikino gamyklos konservavimo ir šimtų darbo vietų praradimo, viltį išreiškia AB „Lifosa“.

Situacija didžiausioje Kėdainių rajono įmonėje neramina ir vietos politikus, turinčius pastabų šalies Vyriausybei.

Kėdainių r. savivaldybės tarybos narys S. Grinkevičius: Vyriausybė turėjo dėti daugiau pastangų, kad įmonė dirbtų ir būtų išsaugotos darbo vietos. (Rolano Valionio nuotr.)

„Nuo pat pradžių, kai buvo priimtas sprendimas organizuoti AB „Lifosa“ valdymą, paskiriant laikinąjį administratorių, sakiau, jog tai nėra teisingas sprendimas, kad jis veda į – niekur, – sako Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Saulius Grinkevičius. – Dabartinė situacija tik patvirtina, kad ne taip turėjo būti sprendžiamas sankcijų pritaikymo klausimas.“

Pasak patyrusio politiko ir verslininko, iš Vyriausybės pusės turėjo būti dedama daugiau pastangų ieškant variantų, kad tokia įmonė galėtų toliau dirbti, išsaugoti visas – apie 1 000 – darbo vietų.

„Manęs nenustebino, kad prieita iki tokios situacijos. Iš karto sakiau, kad „Lifosai“ primesta valdymo forma veda tik į bankrotą, – įžvalgomis pasidalijo S. Grinkevičius. – Kalbėjau apie tai su politikais, savo aplinkos žmonėmis, kad tai buvo ydingas sprendimas“.

(Viršelio nuotr. – Kėdainių r. savivaldybės)