Pritrūkus amoniako, Kėdainiuose veikianti fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ nutraukia veiklą. Gamyba bus sustabdyta palaipsniui, rugsėjo 13-15 dienomis.

Tą ketvirtadienį pirmasis pranešė portalas „15min“. Portalo gautame „Lifosos“ generalinės direktorės Regvitos Ivanovienės rašte teigiama, kad gamyba stabdoma dėl keliskart išaugusių amoniako kainų, kurios kilo pastaraisiais mėnesiais itin brangus gamtinėms dujoms.

Įmonės sprendimą taip pat lėmė ir tai, kad veiklą laikinai sustabdė vienintelis amoniako tiekėjas, Jonavos azoto trąšų gamintoja „Achema“. Pasak R. Ivanonienės, kito tiekėjo „Lifosa“ rasti nespėjo dėl užsitęsiusios administracinės procedūros vertinant kitą amoniako tiekėją.

Didžiausias Lietuvos dujų vartotojas, „Achema“ laikinai gamybą nutraukė praėjusį ketvirtadienį.„Lifosa“ veikla jau buvo sustabdyta nuo balandžio 10 d., dėl Europos Sąjungos sankcijų Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai, valdžiusiam įmonę per rusų bendrovę „Eurochem“. 

Vėliau įmonei buvo leista gamybą atnaujinti, tačiau siekiant užtikrinti tarptautinių sankcijų įgyvendinimą, jai prižiūrėti buvo paskirtas laikinasis administratorius.Vis tik gamybinę veiklą įmonė atnaujino tik prieš mėnesį – rugpjūčio 7 d. Tuomet pradėjo veikti gamyklos sieros rūgšties cechas.Įmonė buvo įdarbinusi 940 darbuotojų, 718 iš jų nuo rugpjūčio į darbus grįžo.

ELTA

Panašios naujienos