Sinoptikams vėl prognozuojant porciją sniego, ekspertai primena, kaip pasirūpinti savo aplinka

0

Žiema dar tikrai nesitraukia – sinoptikai artimiausiu metu vėl prognozuoja sniegą. Bendrovės „Ekonovus“ teritorijų priežiūros vadovė Diana Remeikienė su gyventojais dalijasi patarimais, kaip pasirūpinti savo aplinka ir sumažinti šaltojo sezono nepatogumus.

Kodėl verta stebėti orų prognozes?

Teritorijų priežiūros ekspertė pripažįsta, kad nors su komanda turi ilgalaikius planus, darbus tenka dažnai pakoreguoti atsižvelgus į artimiausią orų prognozę.

Šaltuoju sezonu, anot D. Remeikienės, išsiugdyti įprotį sekti numatomus temperatūros pokyčius ar kritulius naudinga kiekvienam – tai pasitarnaus ir rūpinantis savo aplinkos priežiūra, ir planuojant kasdienes keliones.

„Jeigu prognozuojamas snygis, naudinga pasirūpinti jau susikaupusios sniego paklotės nuvalymu. Dažnai girdima nuostata: kam kasti, juk tuoj vėl užsnigs.

Tai pirmoji klaida – sniegą kasant pamažu, šis darbas bus ne tik gerokai lengvesnis, bet ir neleis susidaryti vėliau sunkiai pašalinamam bei pėstiesiems ypač pavojingam sutrinto sniego sluoksniui“, – įspėja D. Remeikienė.

Apsnigtas teritorijas prižiūrintys darbuotojai su gyventojais dalijasi ir buityje pritaikomais patarimais. Anot jų, kasant sniegą, svarbu saugoti nugarą ir, kai yra galimybė, sniegą verčiau nustumti ar nušluoti, užuot mosavus kastuvu.

Pavojingas sniegas – ne tik po kojomis

Rūpinantis savo namų aplinka, vertėtų atkreipti dėmesį ir į besiformuojančius varveklius. Jeigu tik yra galimybė, juos svarbu pašalinti, kad krisdami nesužalotų žmonių, neapgadintų šalia stovinčių automobilių bei kito turto.

Taip pat ant stogo nereikėtų leisti formuotis sniego sluoksniui – jei tik pavyksta pasiekti, jį ir reikia reguliariai nuvalyti. Stogas gali neatlaikyti sniego arba, slystant susidariusiam sniego sluoksniui, taip pat kyla pavojus praeiviams ir daiktams.

Kaip pasiruošti kelionėms

Pasak D. Remeikienės, išankstinės orų prognozės pasitarnauja ir pėstiesiems. Natūralu, kad naktį stipriai sningant įprastos kelionės ryte gali trukti ilgiau.

„Tokiomis žiemiškomis dienomis darbus pradedame paryčiais, tačiau nuvalytus šaligatvius gali ir vėl padengti sniegas, todėl labai svarbu, kad pėstieji būtų tam nusiteikę – tinkamai apsiavę ir susikaupę. Apie orų pokyčius, planuojamus darbus informuojame ir soc. tinkluose“, – akcentuoja ekspertė.

Tiesa, jeigu sinoptikai įspėja apie ypač sudėtingas sąlygas, D. Remeikienė pataria įvertinti tiek savo sveikatos būklę, tiek kelionės būtinumą ir, kai tik galima, nerizikuoti.

Svarbios detalės

Nors šaltasis sezonas jau vargina daugelį ir vis dažniau galvojama apie pavasarį, D. Remeikienė kviečia dar neatsipalaiduoti: tirpstantis sniegas ir naktinis šaltukas gali tapti ypač pavojingu duetu.  Būtent tokiomis dienomis prireikia ypatingo budrumo.

Sinoptikams prognozuojant plikledį vertėtų pasirinkti tinkamą neslidžią avalynę, vengti avėti aukštakulnius, nes taip sunkiau išlaikyti pusiausvyrą slystelėjus.

„Dienomis, kai takus ir takelius padengia ledas, gyventojų prašome neskubėti, eiti mažesniais žingsniais, nelaikyti rankų kišenėse, vengti naudotis telefonu einant, nes visa tai apsunkina judėjimą, kai ir taip sunku išsilaikyti ant kojų.

Taip pat primename gyventojams, kad mieste esančios smėlio ir druskos mišinio dėžės yra skirtos naudotis ir bendruomenėms, todėl tokiomis dienomis drąsiai pabarstykite bendrąsias erdves“, – ragina ekspertė.

Prane6imas žiniasklaidai