Dalė Draudvilienė, nuostabius šakočius kepančios įmonės „Šlapaberžės konditerija” vadovė, tapusi Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuoto konkurso „Sukurta Kėdainių rajone“ laureate teigė nustebinta tokio įvertinimo, ir čia pat atskleidė, kad šiandien kepamų ir visų mėgstamų šakočių receptui – jau trisdešimt metų.


„Mūsų gaminiai jau plačiai pasklidę po Lietuvą ir mėgiami įvairių miestų ir miestelių smaližių. Dar daugiau – jie jau siunčiami ir į Angliją”, – pasiekimais dalinosi D. Draudvilienė.

„Jau 27-erius metus kepu šakočius. Iš pradžių dirbau pagal individualią veiklą, bet jau antri metai kaip esu įregistravusi įmonę. Vykdome plėtrą, turime įvairių planų plėstis dar labiau“, – pasakojo kraštietė.

Ji teigė, kad yra maloniai nustebinta, gavusi šį įvertinimą, kuris įpareigoja dirbti dar geriau.

„Esu nuoširdžiai nustebinta gautuoju įvertinimu ir noriu pasakyti „ačiū“ visiems visiems. Tai mane įpareigoja dirbti dar geriau, gaminti dar skaniau. Augau Josvainiuose, o tikriausiai visi vyresnio amžiaus žmonės žino, kad čia buvo šakočių kepimo kone centras.

Sukūriau šeimą, atsikėliau gyventi į Šlapaberžę ir man kilo mintis pačiai pabandyti daryti tai, ką mačiau vaikystėje, t.y. pradėti kepti šakočius. Šiuo metu jau veikia gamybinis cechas, dirba dešimt samdomų žmonių, pagaminame nemažai produkcijos. Žinoma, ne tonomis, nes gaminame viską tik rankomis“, – kalbėjo verslininkė.


Ji teigė, kad labai vertina žmogaus rankų darbą, tad artimiausiu metu neketinama jo keisti į įrenginius ir techniką. „Žmonės dirbti nori, patys siūlosi, tad stengiamės, kad mažiau bedarbių būtų“, – kalbėjo šakočių kepėja.

Paklausta, kokia ta sėkmės paslaptis, kad net tris dešimtmečius jos gaminama produkcija yra mėgiama, pašnekovė teigė, kad tikriausiai tą lėmė per visus šiuos metus nesikeičianti receptūra ir naudojami tik aukštos kokybės produktai.

„Šakočių receptūra yra per visus šiuos metus nekeista – sviestas nekeistas į margariną, naudojami tik kaimiški kiaušiniai. Buvo pasiūlymų piginti produkciją, keisti sudedamąsias dalis į pigesnes. Tačiau matome, kad visi nori kokybiško, gero, natūralaus skanėsto. Taip pat ir šviežumo – mūsų šakočiai galioja apie mėnesį laiko, tad labai toli jų išvežti ir negalime“, – kalbėjo šakočių gamintoja iš Šlapaberžės D. Draudvilienė.