Apie pusantro šimto Kėdainių rajono senjorų vienijantis Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių skyrius sukvietė senjorų asociacijas į tradicinę respublikinę konferenciją „Visi kartu – esame stiprūs“, kurioje gilino savo žinias, dalijosi bendruomenės stiprinimo „receptais“ bei pasirašė bendradarbiavimo sutartis.

Organizatorių kvietimu į renginį susirinko ne tik Kėdainių senjorus vienijančių organizacijų nariai, bet ir bendradarbiaujančios asociacijos iš Raseinių, Radviliškio, Šiaulių, Joniškio, Vilkaviškio bei Ukmergės rajonų. Dalyvių priskaičiuota apie 140.

„Ši konferencija yra baigiamasis akcentas mūsų vykdyto bendruomenių telkimo projekto „Visi kartu – esame stiprūs“, kurio metu vyko mokymai, susitikimai, diskusijos. Dėmesys buvo sutelktas į senjorų švietimą sveikatinimo klausimais, pažintinei veiklai, socialinei-emocinei būsenai gerinti. Norisi, kad vyresnio amžiaus žmonės gyventų kuo aktyvesnį ir turiningesnį gyvenimą, kad rastų daugiau pozityvių dalykų, nes tai padeda pasijusti geriau.

Šiemet mes taip pat įgyvendinome aktyvaus judėjimo, sveikatinimo ir sporto projektą „Renkuosi sveiką gyvenimą“. Vienas didesnių renginių vyko vasarą – Beinaičių parke organizavome senjorų olimpiadą. Mūsų nariai ir svečiai ne tik sportavo, bet ir įgijo naudingų žinių kaip stiprinti sveikatą, buvo ir įdomi kultūrinė programa.

Tam, kad senjorai neatsiliktų nuo gyvenimo, kartu su viešąja biblioteka rudenį organizavome jiems informacinių technologijų užsiėmimus. Žodžiu, mūsų žmonės ugdosi visapusiškai“, – senjorų noru tobulėti ir gyventi kokybiškiau džiaugiasi LPŽA Kėdainių rajono skyriaus vadovė Alma Jociuvienė.

Bendravimas keičia gyvenimą, nepalikdamas vietos vienatvei

„Mes, senjorai, dalyvaujame ir sporto olimpiadose, ir meninėje veikloje, taip pat keliaujame, norime geriau pažinti Lietuvą. Mūsų organizacijos nariai vieni kitus paskatina išeiti iš namų, kur nors dalyvauti, tam, kad žmonės nesėdėtų vienumoje, neužsisklęstų tarp savų problemų.

Pagyvenę žmonės, likę vieni, pradeda liūdėti, atsiranda depresija, o kai kažkur išeina, keliauja, bendrauja, gyvenimo kokybė yra visai kita“, – tikina Rita Kasperavičienė.

„Aš esu bendraujantis žmogus, todėl dalyvauju visose veiklose, kokiose tik galiu. Man įdomiausia paskaitos apie sveikatą ir kelionės. Aš ir piešiu, ir rašau eilėraščius, ir kitos veiklos yra įdomios. Taip pat lankau mankštas, nes tai gerina savijautą. Negalėčiau gyventi užsidariusi tarp keturių sienų“, – sako aktyvi kraštietė Zita Kazokevičienė.

„Man viskas patinka, tik ne visur suspėju. Šį sezoną buvo labai geros paskaitos, sužinojome, kaip gyventi kokybiškiau ir per greit nepasenti. Ir gerų išvykų buvo, ir sportavo žmonės. Svarbiausia yra bendravimas. Išeini, susitinki su žmonėmis, pajuokauji, padainuoji ir viskas praskaidrėja, palengvėja, gyvenimas tampa gražesnis.

Senjorams labai patinka išvykos su edukacijomis, bet viskas dabar labai išbrangę, nebeišgalime daug kur nuvykti, tačiau turime kitų veiklų, tad nenuobodžiaujame“, – pasakoja vainotiškietė Elena Maniokienė.

Konferencijos pranešimai – ir akiračiui praplėsti, ir savijautai pagerinti

Į respublikinę konferenciją susirinkę septynių šalies rajonų senjorai turėjo progą pagilinti istorijos žinias apie Kėdainių kraštą. Lektorius Romualdas Mišeika išsamiai papasakojo apie istorinį Kėdainių bendruomenės formavimosi kelią, apie tai, kaip sekėsi sugyventi skirtingų tautų bei religijų žmonėms.

Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Kristina Butkienė akcentavo bendravimo ir judėjimo svarbą, o psichologė, dailės terapeutė Vilija Racevičienė pristatė naują streso mažinimo priemonę – mindfulness metodiką.

„Kad ir yra kokia aplinkui audra kyla arba atsiranda kokie sunkumai, svarbu, kad mes tą vidinį laivą stabilizuotume ir kad kuo lengviau išeitume iš tų situacijų. Mindfulness padeda atidžiau pažvelgti į save, savo emocijas, veiksmus, kad, jei kažkas nutiko, neįsitrauktume į pyktį, liūdesį, nedarytume iš to dar didesnės problemos, o ramiai pripažintume, kad mums tuo metu sunku ar liūdna, nusiramintume ir rastume būdų, kaip tai išspręsti. Kartais žmonės pripažįsta, kad turi bėdų, bet nieko su tuo nedaro, o tai įtakoja tiek mūsų fizinę sveikatą (pavyzdžiui, atsiranda širdies ritmo permušimai), tiek santykius su aplinkiniais. Stresas taip mus įsuka, kad susikoncentruojame tik į savęs ar kito žmogaus kritiką, tampame pikti, nepatenkinti, viduje viskas verda, nebepastebime gerų dalykų.

Vienas iš būdų nurimti – kvėpavimas. Taip mes galime atstatyti tą balansą. Tada ateina daugiau įžvalgų, ką galiu padaryti toje ar kitoje situacijoje, kokius sprendimus turiu priimti. Jei negalime padėti patys sau, reikėtų kreiptis į specialistus.

Mindfulness praktika tinka ne tik stresui mažinti, bet ir skausmui malšinti ar kokiems kitiems sutrikimams gydyti. Šiandien senjorams pademonstruosiu tą praktiką, kad jie galėtų palyginti, kaip situacija atrodo, kai į ją reaguoji automatiškai, ir kas keičiasi, kai į viską pažvelgi atidžiau, įsiklausydamas į vidinius potyrius. Labai svarbu analizuoti, kas su mumis vyksta ir ieškoti sprendimo būdų“, – teigia psichologė, mindfulness sertifikuota mokytoja Vilija Racevičienė.

Renginiui baigiantis, konferencijoje dalyvavusių asociacijų atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartis. Senjorai, pasiklausę Kėdainių muzikos mokyklos atlikėjų koncerto bei pasigrožėję Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre užsiėmimus lankančių kėdainiečių sukurtais darbais, neskubėjo išsiskirstyti, jie pakviesti į Bendrystės svetainę.

Panašios naujienos