Kėdainių PSPC Psichikos sveikatos skyriuje darbą pradėjo naujas gydytojas psichiatras Andrius Tamašauskas.

Gydytojas Andrius studijavo Lietuvos sveikatos mokslų universitete, o rezidentūros studijas baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultete. Studijų metu dirbo Respublikiniame priklausomybės ligų centre. Kilęs iš Kauno,  pastaruosius du metus dirbo UAB Šilutės psichikos sveikatos ir psichoterapijos centre.

Gydytojas pastebi, kad dažniausiai į psichiatrą pacientai kreipiasi dėl depresijos simptomų, nerimo. Pacientų amžiaus vidurkis – apie 50 metų.

A. Tamašauskas įvardina problemą, kuri ypač aktuali mažesniuose miestuose, kuomet pacientai vis dar nedrąsiai kreipiasi į psichiatrą, nuogąstaudami dėl aplinkinių nuomonės. Gydytojas psichiatras tikina, kad to neturėtų būti. Atsiradus psichikos sveikatos problemoms, būtina kreiptis į specialistą.

Neišvengiamai artėja niūrusis metų laikas, nerimą kelia COVID-19 situacija, kaip šiuo laikotarpiu neprarasti gyvenimo džiaugsmo ir optimizmo?

Gydytojas psichiatras A. Tamašauskas  pataria nepamiršti įprastos veiklos, laiką leisti su tais žmonėmis, kurie jums brangūs, nes žmogaus ryšys su žmogumi labai padeda. Būtina daryti tai, kas džiugina ir sukelia teigiamas emocijas. Ištisai žiūrėti televizorių, naršyti internete, skaityti negatyvią informaciją – ne pats geriausias sprendimas.

Norintieji patekti pas gydytoją psichiatrą, gali tiesiogiai registruotis suaugusiųjų poliklinikos registratūroje. Šeimos gydytojo siuntimas šiuo atveju nėra būtinas.

VšĮ Kėdainių PSPC, „Kėdainių mugės” inf.