Sausio trečioji, trečiadienis (trečioji 1-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 362 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Genovaitė, Kangailas, Kangailė, Kangeda, Kangedas, Vida, Vidas, Vidgailas, Vidgailė, Vidginas, Vidginė;

rytoj: Arimantas, Arimantė, Arys, Armantas, Armantė, Armina, Arminas, Arminta, Armintas, Benedikta, Benė, Titas;

poryt: Edvardas, Gaudentas, Telesforas, Vytautas, Vytautė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.42, leidžiasi 16.04. Dienos ilgumas – 7.22. Šiandien – pirmoji Mėnulio delčios diena. Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Mokėti kalbėtis – talentas“ (Stendalis).

**************

Astrologinė prognozė sausio 3-iajai, trečiadieniui

AVINAS. Ši diena netinkama vienatvei, užsisklęsti tarp keturių sienų. Regis, aktyviai bendrausite. Tikėtini įdomūs ir naudingi susitikimai. Sėkmė laukia, jeigu jūsų veikla susijusi su tarpininkavimu, teise.

JAUTIS. Ši diena bus kupina dalykinių reikalų, kuriuos uoliai tvarkysite stengdamiesi įtikti klientams ir darbdaviui. Tikėtinos kalbos apie įsidarbinimą, stažuotę, investicijas, bendrus verslo projektus ar pan.  

DVYNIAI. Tai turėtų būti diena, kuri jums leis geriau suvokti galimybes bei perspektyvas. Regis, padvelks naujovėmis. Nuotykių, praturtėjimo, meilės troškulys veikiausiai sustiprės.

VĖŽYS. Šiandien komfortiškiausiai jausitės namuose ir mielai niekur iš jų neisite, jei tik tai įmanoma. Regis, jums patiks kurti gražią aplinką ar išbandyti naują patiekalo receptą.

LIŪTAS. Diena bus turininga ir produktyvi, jeigu tikslų siekti jums padeda patikimi žmones. Jaudinamų įspūdžių galite tikėtis, išsiruošę į pramoginį renginį, pasimatymą.

MERGELĖ. Jeigu naktis praeis be problemų, tai diena turėtų būti rami, puiki, tinkama ir verslams, ir namudiniams amatams, ir bet kokiems praktiniams, buitiniams užsiėmimams. Regis, pastangų rezultatai tik džiugins ir skatins dar labiau stengtis.  

SVARSTYKLĖS. Regis, jums gana smagu bus ir darbuotis, ir linksmintis, jeigu šalia yra gera kompanija. Gali pavykti pasirodyti geresniems, žavesniems. Pravartu skirti laiko ir lėšų sveikatos stiprinimui.

SKORPIONAS. Meninei saviraiškai, labdaringai veiklai tai turėtų būti labai tinkama diena. Daugiau dėmesio skirkite grožio puoselėjimui, sveikatos priežiūrai ir profilaktikai.

ŠAULYS. Diena pasižymės draugiška atmosfera, noru bendrauti, flirtuoti, dalintis mintimis ir viltimis. Bus gana lengva atkreipti į save aplinkinių dėmesį ir įrodyti, kad esate šio to verti.

OŽIARAGIS. Regis, jausitės gana komfortiškai ir be įtampos tvarkysite numatytus reikalus. Šiek tiek papilnės jūsų piniginė arba komercinis sandoris pasirodys naudingas. Jeigu kils noras paišlaidauti nedidelėms pramogoms, pernelyg nevaržykite savęs. 

VANDENIS. Regis, atsiras naujų troškimų bei vilčių. Per pokalbius gautą informaciją galėsite panaudoti savo gyvenimo aktualijose, ypač jei planuojate gyvenimo permainą.

ŽUVYS. Jeigu neturite slegiančių skolų, ši diena bus rami. Daug dėmesio skirsite savo vidiniam pasauliui arba gilinsitės į kitų psichiką. Kartu su artimais žmonėmis galite aptarti bendrus reikalus ir planus. Tai neliks tuščiomis kalbomis.

Lietuva sausio 3-iąją

1921 m. prasidėjo pirmasis Lietuvos katalikų kongresas.

1926 m. Joniškiuose, Šakių rajone, gimė lietuvių kalbininkas profesorius Juozas Pikčilingis. Mirė 1991 m.

1923 m. Klaipėdoje įsteigtas Vyriausiasis Mažosios Lietuvos gelbėjimo komitetas.

1943 m. Mardasavo kaime (Varėnos rajone) gimė choro ir orkestro dirigentas, pedagogas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Bingelis. Mirė 2020 m. Jo gyvybę pasiglemžė klastingas koronavirusas.

1989 m. Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Seimo Taryba įgaliojo Algį Klimaitį, Europos Parlamento Baltijos grupės generalinį sekretorių, atstovauti Sąjūdžiui Europos Parlamente.

2003 m. prasidėjo bendrovės „Lietuvos jūrų laivininkystė“ privatizavimo procesas.

2008 m. minint tragiškai žuvusio poeto, eseisto, leidėjo, filosofo Vaidoto Daunio (1958–1995) gimimo 50-metį, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje atidaryta šiai sukakčiai skirta paroda „Aš lyg žiedas, kurį tu, pasauli, ne sau auginai. Vaidotui Dauniui – 50“.

2012 m. eidama 76-uosius metus mirė dailėtyrininkė, buvusi Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros dėstytoja Laimutė Cieškaitė-Brėdikienė.

2020 m. eidama 84-uosius metus mirė ilgametė Kauno valstybinio lėlių teatro aktorė Elena Karoblytė-Čivienė.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 3 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!