Dalyvauti 2023 m. rinkimuose Kėdainiuose neužsiregistravo nė vienas komitetas (judėjimas).

Kėdainiuose 2019 m. rinkimuose dalyvavo Visuomeninis rinkimų komitetas „Valentino Tamulio komanda – mūsų krašto sėkmei“ ir Visuomeninis rinkimų komitetas „Komanda – už Kėdainių krašto žmones“.

VRK praneša, kad 2023 m. kovo 5 d. įvyksiančiuose rinkimuose sumažėjo savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant su 2019 m.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apžvelgė, kaip keitėsi šiemet registruotų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių skaičius lyginant jį su 2019 metų rinkimais. Duomenys rodo, kad dalyvauti 2023 m. savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose registruoti 262 savarankiški politinės kampanijos dalyviai. Tai yra 80 mažiau, nei 2019 metais, kai buvo atliktos 342 registracijos.

Labiausiai, net tris kartus, sumažėjo registruotų politinių komitetų. 2019 m. VRK buvo užregistravusi 97 visuomeninius rinkimų komitetus. Šiemet gauti 32 politinių komitetų prašymai registruoti juos politinės kampanijos dalyviais.

Iš 60 Lietuvos savivaldybių politiniai komitetai varžysis 24-ose. Po du politinius komitetus dalyvaus rinkimuose 8-ose savivaldybėse: Panevėžio ir Šiaulių miestuose bei Kretingos, Raseinių, Šilalės, Utenos, Varėnos, Zarasų rajonuose.

Dar 16-oje savivaldybių dalyvauti rinkimuose registruota po vieną politinį komitetą. 2019 m. vykusiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose visuomeniniai rinkimų komitetai varžėsi 48-ose savivaldybėse.

36-ose savivaldybėse dėl savivaldybių tarybų narių ir merų mandatų varžysis tik politinių partijų iškelti ir save išsikėlę kandidatai.

VRK ir „Kėdainių mugės“ inf.

Panašios naujienos