Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, apsilankęs Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje, priėmė gimnazistų pasiūlytą „Manekenų iššūkį“.

R. Karbauskis su gimnazistais priėmė „manekenų iššūkį“.

R. Karbauskis su gimnazistais priėmė „Manekenų iššūkį“.

Pasaulį užvaldžiusį „Manekenų iššūkį“ R. Karbauskis atliko kartu su gimnazistais – visi visiškai sustingo imituotoje pertraukoje tarp pamokų.

Žinomas šalies politikas, Seimo narys, mecenatas ir verslininkas gimnazistus aplankė jų pačių kvietimu, kad pakalbėtų apie priklausomybių prevenciją. Šviesioji gimnazija vykdo projektą „Būk madingas – užsikrėsk blaivybe“. Tad vieną renginių paskyrė pokalbiams apie priklausomybes ir jų prevenciją. Pasak gimnazistų, R. Karbauskis garsėja kaip blaivybės šalininkas, tad jis labiausiai tiko atviram pokalbiui, kaip kovoti su rūkymu, narkotikais ir alkoholiu.

R. Karbauskis gimnazistams pasakojo, kaip išvengti bėdų dėl priklausomybių.

R. Karbauskis gimnazistams pasakojo, kaip išvengti bėdų dėl priklausomybių.

Renginio svečias buvo atviras, jog blaivybę populiarinti ir skatinti tarp jaunimo lengviau negu tarp suaugusiųjų: „Suaugusieji per daug sugadinti, tad jiems galime tik padėti kovoti su priklausomybėmis, o jaunimui turime pasiūlyti alternatyvų. Manau, jog pirmiausia su jaunimu reikia atvirai ir nuoširdžiai bendrauti, būti paprastiems, tada jie išgirs, kas sakoma. Turiu patirties, kai į mano organizuojamas vasaros stovyklas suvažiuoja labai įvairių jaunų žmonių. Jie puikiai susivaldo ir gali išgyventi be rūkalų ir svaigalų. Manau, kad švietimas ir kultūra turi tinkamą poveikį, tik tai daryti reikia iš širdies. Naujoji šalies valdžia išsikėlė tikslą padėti Lietuvai išbristi iš alkoholizmo liūno. Mes ir toliau ribosime svaigalų reklamą, norime įsteigti specializuotas parduotuves bei drausti prekybą alkoholiu kultūriniuose renginiuose. Kėdainiai pastarąjį žingsnį jau žengė. Niekas nepaneigs, jog šauniai linksmintis galima ir blaiviam.

Manau, jog jaunimui pasiūlydami užimtumą, matysime, kad geriančių ir rūkančių jaunų žmonių akivaizdžiai mažėja.“

R. Karbauskis su gimnazistais praleido apie valandą – ne tik pasakojo apie savo gyvenimo patirtis, bet ir atsakė į gausius jaunuolių klausimus.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.