Fasadas vadinamas pastato veidu ir dažnai vertinamas kaip vienas iš svarbiausių projektavimo aspektų. Jis ne tik apsaugo pastato vidų nuo įvairių klimato sąlygų, bet ir yra pagrindinis pastato bruožas. Aliuminio fasadai dažniausiai naudojami pastatams visame pasaulyje, tačiau kodėl aliuminis laikomas viena geriausių fasadų medžiagų?

Aliuminio pranašumai, kuo jis išskirtinis?

Aliuminis suteikia daug puikių pranašumų fasadams, palyginus su kitais metalais. Projektuojant savo pastato fasadą svarbu atsižvelgti į privalumus. Aliuminio fasadus rasite „Tikrų langų” tinklalapyje. Nesvarbu, ar statote visiškai naują, ar renovuojate seną pastatą, aliuminio danga gali padėti apšiltinti pastatą. Pastato energijos vartojimo efektyvumo didinimas prisideda prie jo tvarumo lygio. Tai ypač tinka aukštiems pastatams ir daugiabučiams namams, kur energijos vartojimo efektyvumas dažniausiai yra problema. Be to, aliuminis yra visiškai perdirbamas! Tai reiškia, kad bet kokios likusios medžiagos iš jūsų projekto nebus švaistomos.

Aliuminis yra ne tik tvarus, bet ir itin praktiškas

Jo lengvas pobūdis reiškia, kad pastato konstrukcijai nėra daromas papildomas spaudimas. Tačiau lengvas nereiškia, kad jis yra silpnas. Aliuminis pasižymi puikiu patvarumu. Jo atsparumas vėjui ir kitiems elementams reiškia, kad jis tvirtas, ilgalaikis sprendimas. Kalbant apie saugos įvertinimus, aliuminis atitinka 1 Europos ugnies klasę ir yra klasifikuojamas kaip nedegi medžiaga.

Aliuminio fasadus yra lengva prižiūrėti, išskyrus paprastą valymą retkarčiais siekiant išlaikyti estetinius pastato elementus. Dėl to aliuminis yra lengvai prižiūrimas, ekologiškas ir nekenksmingas aplinkai. Tai taip pat reiškia, kad aliuminis yra ekonomiškas sprendimas per visą jo eksploatavimo laiką. Aliuminio fasadai leidžia sukurti daugybę nuostabių kūrinių.

Nuo tamsių spalvų iki ryškių perlamutrinių spalvų – galimybės yra neribotos. Poliesterio miltelinis dažymas (PPC) yra dažymo procesas, naudojamas architektūriniuose gaminiuose. Šiuo procesu galima pasiekti ryškią apdailą, apimančią visą metalo spalvų gamą. Aliuminis yra viena iš dažniausiai milteliniu būdu dažytų medžiagų. PPC suteikia aliuminiui patvarią apdailą ir dekoratyvią išvaizdą, o tai labai pageidautina. Poliesterio milteliniu būdu dengta danga yra puikus pasirinkimas aplinkai nekenksmingiems projektams. Manoma, kad jis taupo energiją ir medžiagas.

Kodėl aliuminis geresnis pasirinkimas nei medis, betonas ir kitos medžiagos?

Skirtingai nuo betono, mūro gaminių, gipso kartono ar net medžio, architektūrinės metalinės plokštės gali būti lengvai naudojamos kuriant sudėtingas formas, tokias kaip kreivės ar trimačiai objektai. Aliuminio plokštės suteikia klientams galimybę pridėti vizualiai įspūdingą 3D elementą prie fasado. Plokštės gali būti įvairių apdailos variantų, pavyzdžiui, anoduotos arba PPC, ir gali būti gaminamos bet kokia spalva, todėl galimybės yra neribotos. Apskritai aliuminis yra aukštos kokybės medžiaga, kurią dažnai naudoja architektai visame pasaulyje.

Naudodami poliesterio miltelinę dangą galite pasiekti įvairių efektų. Asortimentas apima platų įdomių spalvų ir tekstūrų pasirinkimą, taip pat natūralaus akmens efektą, įskaitant paprastą oksidą, plyteles, minkštą, corten ir krištolo patiną. Šios naujovės taikymas gali sukelti dramatišką pastato išorės poveikį.

Kita apdaila, kurią galima naudoti ant aliuminio fasadų, yra anodavimas. Pats procesas padidina atsparumą korozijai ir nusidėvėjimui, taip pat užtikrina geresnį dažų gruntų ir klijų sukibimą. Anodavimas praturtina natūralius aliuminio gebėjimus dar labiau suteikdamas šiuolaikišką apdailą ir neprilygstamą atsparumą korozijai. Taip pat gali būti naudojami keli raštai, kurie pagerina natūralų metalo išvaizdą, nedarant įtakos bendram aliuminio dangos atsparumui UV spinduliams.

Užs. nr. 169