Sausio aštuonioliktoji, ketvirtadienis, (ketvirtoji 3-iosios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 347 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gedgaudas, Jogailė, Jolita, Liberta, Priscilė, Priska, Radys, Radmantas, Radmantė, Radmina, Radminas;

rytoj: Gedvilė, Kanutas, Marijus, Marina, Marius, Morta, Raivedys;

poryt: Daugvyda, Daugvydas, Fabija, Fabijonas, Gintvainas, Gintvainė, Liaubaras, Nomeda, Nomedas, Sebastijona, Sebastijonas, Skaistė, Skaistis.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.31, leidžiasi 16.27. Dienos ilgumas – 7.56. Šiandien – pirmoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Ožiaragio ženkle.


Protingos mintys: „Tas, kuris nemyli laisvės ir tiesos, gali būti galingu žmogumi, bet didžiu netaps niekados“ (Volteras).


AVINAS. Šios dienos įvykiai gali paveikti jūsų darbo ar verslo eigą bei rezultatus. Gali būti, kad teks aktyviau tvarkyti turtinius, finansinius reikalus, gilintis į skaičius, dokumentus.

JAUTIS. Nors teks taikytis prie aplinkybių, žmonių, tačiau jūsų balsas bus aiškiai girdimas ir jo bus paisoma. Galbūt nuveiksite daugiau, nei tikėjotės. Sustiprės jūsų įtaka.

DVYNIAI. Šiandien labiau gilinsitės į savo vidinį pasaulį, stengsitės suvokti, kokią kryptį turite pasirinkti, ką pertvarkyti savo gyvenime ar santykiuose. Tai jums padės. Galimi ypatingi dvasiniai atradimai.

VĖŽYS. Šiandien seksis puikiai, jeigu nekonfrontuosite su kolektyvu, artimaisiais. Jums seksis organizuoti, daryti įtaką kitiems. Nuobodžiauti neteks ir dėl suaktyvėjusio bendravimo, ir dėl naujos veiklos ar hobio.

LIŪTAS. Rytas gali būti kiek įtemptas, tačiau įdienojus pavyks pasireikšti darbe. Turėtų sektis administracinis darbas, politinė veikla. Galite kažkuo pasižymėti ir kitose srityse.

MERGELĖ. Jūsų mintys suksis apie keliones, studijas ar romantiką. Jeigu neturite darbo, trūksta pinigų, tikėtina puiki galimybė įsidarbinti arba kurti verslą. Visgi dėl skirtingo požiūrio lengva nuvilti mylimą žmogų arba juo nusivilti.

SVARSTYKLĖS. Rytas gali būti su trikdžiais, tačiau vėliau pavyks sureguliuoti dienotvarkę ir atlikti tai, ką numatėte. Turbūt išspręsite finansinę problemą.

SKORPIONAS. Rytas bus nesaugus kelyje. Įdienojus puikiai seksis tarpininkauti ar ieškotis tarpininkų, sąjungininkų. Pradėsite optimistiškiau vertinti savo bei partnerių galimybes. Gebėsite įsigilinti į sudėtingas temas.

ŠAULYS. Darbo, verslo reikalai sėkmingai pajudės pirmyn, je turite pakankamai žinių ir įgūdžių. Labiau pasitikėkite savo finansine uosle, asmeniniu patyrimu. Pasidomėkite ir įvaizdžio klausimu – nereikės daug pastangų, kad jį pagerintumėte.

OŽIARAGIS. Tai turėtų būti sėkminga diena, jeigu užsiimate kūrybine, projektine veikla, vaikų ugdymu ir lavinimu. Galimas vienoks ar kitoks laimėjimas, pripažinimas.

VANDENIS. Šiandien pajusite didelį asmeninės erdvės poreikį. Namai jums atrodys saugiausia ir mieliausia vieta, jei juose pakanka ramybės. Galbūt šį tą nuveiksite puoselėdami savo namus, kurdami sau ir šeimai geresnes sąlygas.

ŽUVYS. Galima kūrybinė sėkmė arba laimėjimas. Regis, kažkam nušluostysite nosį. Galbūt gausite norimos informacijos, susitarsite dėl pageidaujamos sutarties ar susitikimo. Venkite aklų meilės avantiūrų.

Lietuva sausio 18-ąją

1401 m. sudaryta Vilniaus-Randomo unija – Lenkijos ir Lietuvos didikų susitarimas, kuriuo Lenkija patvirtino Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės savarankiškumą ir pripažino Vytautą Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu.

1667 m. Įsrutyje, netoli Karaliaučiaus, gimė Jonas Berentas, vyskupas, lietuvių raštijos puoselėtojas, redagavęs pirmąjį Biblijos pilną lietuvišką vertimą. Mirė 1737 m. ten pat.

1897 m. Sidariuose, Radviliškio rajone, gimė Balys Buračas, etnografas, fotografas, užrašęs pusketvirto tūkstančio liaudies dainų, surinkęs unikalią 3 600 margučių kolekciją, palikęs beveik 11 000 vertingų negatyvų, Paryžiaus pasaulinėje parodoje už etnografines nuotraukas apdovanotas aukso medaliu. Mirė 1972 m.

1916 m. Žemaičių vyskupystės valdytojas Juozas Stakauskas su vokiečių valdžios atstovais sudarė sutartį, pagal kurią dvasininkai buvo atleisti nuo rekvizicijų, o vokiečiai mokėjo jiems algas.

1931 m. Rygoje vyko pirmasis Lietuvos latvių kongresas.

1991 m. sovietų desantininkų užgrobtuose Radijo ir televizijos komiteto pastatuose pradėjo veikti LKP (TSKP) televizija, vėliau praminta „kaspervizija“.

1999 m. Lietuva prisijungė prie Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos 6-ojo protokolo ir atsisakė mirties bausmės.

2006 m. Lietuvos nuolatinis atstovas Jungtinėse Tautose Gediminas Šerkšnys paskirtas Jungtinių Tautų Ekonominės ir socialinės tarybos viceprezidentu.

2006 m. tarptautinis verslo ir finansų žurnalas „Global finance“ didžiausią šalies komercinį SEB Vilniaus banką trečius metus iš eilės išrinko geriausiu valiutų prekybos banku Lietuvoje.

2007 m. sunkios ligos užkluptai rašytojai Jurgai Ivanauskaitei įteiktas Metų moters apdovanojimas – meniška rankų darbo sagė.

ELTA