Raudonasis Kryžius atidarė aukojimo liniją nukentėjusiems nuo gaisro Viršuliškėse. Pasak organizacijos atstovės Lukos Lesauskaitės, tokio sprendimo imtasi po to, kai visuomenėje atsirado nemažai norinčiųjų padėti nelaimėje atsidūrusiems gyventojams.

„Matome iniciatyvų, žmonės nori aukoti nukentėjusiesiems, tad dar šiandien per aukok.lt platformą pristatome galimybę paaukoti nuo gaisro nukentėjusiems žmonėms“, – Eltai teigė L. Lesauskaitė.

Ji taip pat pažymėjo, kad dėl gaisro evakuotiems gyventojams tą pačią dieną buvo suteikta psichologinė ir humanitarinė pagalba. Bet to, pasak L. Lesauskaitės, viena Raudonojo Kryžiaus komandų vyko padėti ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui (PAGD).

„Išvyko kelios grupės – viena iš jų buvo pasirengimo ekstremalioms situacijoms savanoriai, kurie vyko padėti konkrečiai PAGD. O kita grupė žmonių – psichologai. Jie suskubo teikti pirmosios psichologinės pagalbos.

Jie įvykio vietoje atsidūrė jau po pietų ir pasikeisdami budėjo iki nakties, nes pagalbą teikti tikrai reikėjo tiek mamai, kurios vaikas dar buvo viduje ir nebuvo aišku, kas yra nutikę, tiek ir kitiems žmonėms“, – teigė L. Lesauskaitė.

„Matėsi, kad pagalba reikalinga, nes žmonės pakankamai atvirai ėjo kalbėtis. (…) Šiandien taip pat esame pasiruošę padėti ir laukiame instrukcijų, kokios konkrečiai pagalbos reikės“, – pridūrė atstovė.

Kalbėdama apie humanitarinę pagalbą, L. Lesauskaitė sako, kad gyventojams pirmiausiai buvo suteikti svarbiausi tokiais atvejais dalykai: vanduo, maistas, arbata sušilimui, taip pat drabužiai, antklodės, higienos priemonės.

„Taip pat padėjome ir vieną žmogų su negalia specialiu transportu pervežti į reikiamą vietą“, – sakė L. Lesauskaitė.

„Bet labiausiai buvo reikalinga pirminė psichologinė pagalba“, – teigė Raudonojo Kryžiaus komunikacijos vadovė.

ELTA primena, kad antradienį Vilniuje, Viršuliškių gatvėje esančiame daugiabutyje įvykus keliems sprogimams kilo gaisras. Tarnybų duomenimis, gaisras išsiplėtė į keturis butus ketvirtame ir penktame aukštuose.

Gaisro metu buvo pažeistos daugiabučio konstrukcijos, įgriuvo tarp degančių butų esanti perdanga.

Dėl kilusio gaisro iš viso evakuoti 30-ies butų gyventojai, 3 žmonės gaisro metu apsinuodijo smalkėmis.

Policijos duomenimis, 28-erių ir 43-ejų namo gyventojos dėl apsinuodijimo smalkėmis gydomos ambulatoriškai, o 80-metė moteris dėl apsinuodijimo smalkėmis paguldyta į ligoninę.

PAGD duomenimis, antradienį popiet tarp sugriuvusių konstrukcijų pastebėtas vieno žmogaus kūnas, greičiausiai suaugusio asmens. Trečiadienį anksti ryte ugniagesiai pastebėjo dar vieno asmens, galimai dingusio vaiko, kūną. Tačiau dėl vis dar nestabilių ir nesaugių daugiabučio konstrukcijų ugniagesiai prie kūnų negali prieiti.

Antradienį kilęs gaisras likviduotas trečiadienio rytą, toliau vykdomi baigiamieji darbai.Vilniaus miesto savivaldybė gaisro įvykio vietoje antradienį paskelbė ekstremaliąją situaciją. Dėl gyventojų saugumo teritorija yra aptverta, pastatas saugomas – budi policija ir ugniagesiai.

Policija renka informaciją tyrimui dėl gaisro aplinkybių.Visiems evakuotiems žmonėms pasiūlytas apgyvendinimas viešbutyje savivaldybės lėšomis. Viešbutyje laikinai apgyvendinta 18 žmonių (iš jų du vaikai), likę evakuoti gyventojai apsisprendė apsistoti pas artimuosius.

Savivaldybė taip pat paragino gyventojus kreiptis dėl tikslinės pašalpos ir socialinio būsto suteikimo.

ELTA

Panašios naujienos