Siuntų siuntimo paslaugos, tai – patogus, greitas ir patikimas būdas pasirūpinti, kad reikiami dokumentai ar daiktai pasiektų savo gavėją laiku. Tiesa, reikia pridurti, tai – greitas būdas, jei tik prieš siųsdami siuntą nepadarote esminių klaidų. Kokių klaidų vengti siunčiant siuntas ir kokiems aspektams reikėtų skirti papildomo dėmesio aptarsime šiame straipsnyje.

Tinkamai supakuokite siuntą.

Kaip tai padaryti? Priklausomai nuo to, ką ruošiatės siųsti – parinkite tinkamą pakuotę. Tai gali būti dėžė, vokas su burbuline plėvele viduje ar kita speciali, siuntoms pritaikyta pakuotė. Dėžėse siunčiamos siuntos turi būti apsaugotos popieriumi, kartoniniu intarpu, burbuline plėvele, oro pagalvėmis, putos granulėmis ar kitomis medžiagomis, kurios užtikrintų siuntos turinio saugumą.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pakuotė negali būti nei per didelė, nei per maža. Netinkamai parinktas pakuotės dydis siuntai gali turėti reikšmingos įtakos jos apgadinimui. Jeigu siuntėjas nepasirūpina tinkama siuntos pakuote ir dėl šios priežasties siuntos kelionės metu nukenčia jos turinys, siuntėjas praranda teisę pateikti skundą ar gauti kompensaciją.

Siųsdami siuntą už Europos Sąjungos (ES) ribų, nepamirškite deklaruoti.

Jeigu siuntą siunčiate į Trečiąsias šalis, ji turi praeiti papildomą – patikrinimo muitinėje – etapą. Nepateikus reikiamų dokumentų, jos tikrinimo procedūra gali užtrukti. Todėl, jeigu turite tikslą, kad siunta pasiektų gavėją kiek galima greičiau, iš anksto užpildykite reikiamus dokumentus.

Juose turėsite išvardinti siuntos turinį sudarančius daiktus, taip pat nurodyti siuntimo priežastį. Beje, patartina įvardinti tikrąją siuntimo priežastį. Antraip gali tekti sumokėti papildomai, kad siunta pasiektų savo gavėją arba sulaukti grąžintos siuntos. Iš esmės deklaracijos procesas nėra sudėtingas, pasidomėkite kaip tai daryti.

Verta pažymėti, kad už ES ribų siunčiantiems dokumentus, reikiamybės deklaruoti siuntą nėra. Jeigu teisingai pasirinkote siuntos tipą dar prieš ją išsiųsdami, jūsų siunta nebus stabdoma ir tikrinama gavėjo valstybės muitinėje.

Įsitikinkite, ar siuntoje nėra draudžiamų siųsti daiktų.

Dažnai siuntėjai nustemba gavę žinią, kad jų siunta ne tik nepasiekė gavėjo. Negana to, šią naujieną dar palydi ir nemalonus priedas – 120 eurų bauda. Kodėl taip nutinka? Tai lemia siuntos siuntimas į užsienį, nepasidomėjus, draudžiamų siųsti daiktų sąrašu.

Tarp draudžiamų siųsti daiktų – maisto produktai, juvelyriniai dirbiniai ir laikrodžiai, pavienės baterijos, pinigai, kredito ir išankstinio apmokėjimo kortelės, renginių ar loterijos bilietai, tuščios vaistų pakuotės, etiketės ir pakuočių informaciniai lapeliai ir t. t.

Be to, yra sąrašas draudžiamų siųsti daiktų su išlygomis. Tai reiškia, kad dėl pastarųjų kaskart siunčiant siuntą reikėtų teirautis atskirai, o kai kuriais atvejais turėti eksportuotojo leidimą. Šiame daiktų sąraše galima rasti, pavyzdžiui, augalus ir sėklas, alkoholinius gėrimus, elektrinius paspirtukus, kvepalus, papildus ir kt.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Be jau išvardintų, dažniausiai pasitaikančių klaidų, taip pat siuntėjai dažnai suklysta neteisingai nurodydami gavėjo kontaktinius duomenis. Todėl svarbu įsitikinti, kad ant siuntų tarnyboms perduodamų siuntų informacija pateikiama tiksli ir teisinga.

O jeigu kyla papildomų klausimų, svarbu visuomet kreiptis pagalbos į siuntų tarnybos atstovus. Geriau sugaišti porą minučių pasitikslinimui, nei dienų dienas laukiant sugrįžtančios siuntos.

Užs. Nr. 246.

Panašios naujienos