Pagal fengšui principus lova yra svarbiausias baldas namuose. Tik pagalvokite, kiek valandų ant jos praleidžiame. Paprastai tai nakties metas. Miegodami mes būname pasyvioje būsenoje ir esame jautresni aplinkoje tvyrančiai energijai. Todėl nuo lovos vietos kambaryje gali priklausyti tiek sąmoninga, tiek nesąmoninga mūsų būsena. Norite, kad poilsis būtų geresnis? Tuomet jums gali praversti keletas patarimų, kaip pastatyti lovą miegamajame pagal fengšui principus.

1. Galvokite už miegamojo ribų

Prieš nusprendžiant, kur turėtų būti jūsų lova, verta apsvarstyti viso namo išdėstymą. Jeigu miegamasis yra antrame aukšte, reikėtų įsitikinti, kad lova nebūtų virš orkaitės. Tikima, kad nuo jos sklindanti energija gali neigiamai paveikti miego kokybę. Taip pat šio baldo nerekomenduojama statyti šalia tualeto. Jeigu jūsų miegamasis yra priešai vonios kambarį, ant pastarojo durų patariama pakabinti veidrodį, kuris atspindėtų neigiamą energiją tol, kol miegate.

2. Pasirinkite tinkamą sieną

Pagal fengšui nepatariama miegoti po nuožulniomis lubomis ar medinėmis sijomis. Tačiau galite pasirinkti sieną, esančią įstrižai priešais miegamojo duris ir pristumti lovą prie jos – patikrinkite, ar baldo pozicija tiesi, o ne kampu, su tarpu tarp galvūgalio ir sienos. Taip jūs galėsite matyti visus, kurie įeis į kambarį, kas leis jaustis ramiau ir saugiau.

Verta pastebėti, jog pagal fengšui lova turėtų būti laisvai prieinama iš abiejų pusių. Be to, prie abiejų jos šonų rekomenduojama pastatyti po naktinį staliuką. Tačiau šie baldai neturėtų būti aukštesni už lovą kartu su čiužiniu.

3. Išvenkite miegamojo durų

Dar viena svarbi taisyklė – lova neturėtų būti statoma prie tos pačios sienos, kurioje yra durys. Žinoma, kartais kito pasirinkimo tiesiog nėra. Manoma, kad abu šie kambario elementai turėtų būti kuo toliau vienas nuo kito. Taip pat lovos nepatariama statyti tiesiai prieš miegamojo duris, kad praeinantiems žmonėms ji nebūtų tarsi ant delno.

4. Saugokitės langų

Pagal fengšui teigiama energija turėtų laisvai tekėti į langus ir iš jų, kad netrukdytų miegui. Kaip tai padaryti? Įsitikinkite, kad jūsų lova yra prie tvirtos sienos, o ne pavyzdžiui, prie didžiulio, grindis siekiančio lango. Jeigu neturite kito pasirinkimo, galite naudoti langų uždangas ir taip imituoti sieną, kuri leis jaustis saugiau ir išsimiegoti geriau.

Dabar jau žinote, kaip pastatyti lovą, kad jūsų poilsis naktį būtų geresnis. Jeigu įsirenginėjate arba atnaujinate miegamąjį, jums gali praversti nauji baldai. Greitai ir paprastai išsirinkti sau tobulai tinkančią lovą galite čia: https://www.magresbaldai.lt/baldai/lovos/.

Straipsnį parengė Indrė Uselytė

Užs. Nr. 67