Vasara – vaikų atostogų metas. Deja, nemaža dalis tėvų vasaros metu savo atžaloms negali skirti pakankamai laiko. Tad daugeliui tėvelių nerimą kelia klausimas: kuo per ilgiausias metų atostogas užimti vaikus? Patikėkite, nėra padėties be išeities. O vieną iš geriausių išeičių siūlo vasaros stovyklos vaikams.

Šiuo metu įvairiausių vasaros stovyklų išties gausu. Todėl išrinkti tinkamiausią stovyklą vaikui gali atrodyti sunku. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį? Ką derėtų žinoti prieš išleidžiant vaiką į vasaros stovyklą? Sužinokite ir suplanuokite turiningas, įdomias bei smagias vaikų vasaros atostogas.

Vasaros stovyklos vaikams – kuo naudingos?

Vasaros stovyklos – ne tik linksmas laisvalaikio praleidimo būdas. Verta pažymėti, kad vasaros stovyklos vaikams padeda ugdyti ir labai svarbius socialinius, emocinius bei pažinimo įgūdžius. Todėl nė neabejojama, kad vasaros stovyklos naudingos bet kokio amžiaus, bet kokių pomėgių turintiems vaikams, nes stovyklos metu:

 • ugdomas pasitikėjimas savimi;
 • skatinama nepriklausomybė;
 • atskleidžiami gebėjimai ir talentai;
 • susirandama naujų draugų;
 • laikas leidžiamas kokybiškai ir turiningai.

Populiarėja dieninės vasaros stovyklos

Derėtų pastebėti, kad auginantys priešmokyklinukus ar pradinukus dažniausiai renkasi dienines vasaros stovyklas, kai vaikas po tam tikrų užsiėmimų vakare grįžta namo. Tokiose vasaros stovyklose vaikai visą dieną būna užimti, o tėvai gali laisvai dirbti ar susiplanuoti kitas veiklas.

Pastebima, kad vienas populiariausių pasirinkimų vasaros metu – dieninės anglų kalbos stovyklos. Mažai kas drįstų ginčytis, kad anglų kalbą mokėti nuo pat mažų dienų yra labai svarbu. Tad vasaros anglų kalbos stovyklos yra vienas geriausių būdų praleisti smagų laisvalaikį ir įgyti naudingų žinių. Planuojate vaiką leisti į vasaros anglų kalbos stovyklą? Norite sužinoti daugiau? Visą reikalingą informaciją rasite šiame puslapyje.

Kaip išsirinkti tinkamą vasaros stovyklą?

Labai svarbu suprasti, kad kiekvienas vaikas yra unikalus, turi savo norų, poreikių bei pomėgių. Todėl prieš renkant vasaros stovyklą vaikui, derėtų atkreipti dėmesį į esminius dalykus:

 • Vaiko amžių. Įsitikinkite, kad pasirinkta vasaros stovykla yra tinkama pagal vaiko amžių. Atidžiai išnagrinėkite programą ir pasidomėkite užimtumu. Reikia pastebėti, kad mažesni vaikai geriau jaučiasi dieninėse vasaros stovyklose, o vyresni mielai į stovyklą išvyksta ilgesniam laikui.
 • Vaiko pomėgius. Vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikia atsižvelgti renkantis vasaros stovyklą vaikui, – jo pomėgiai. Savaime suprantama, kad sportuojantis vaikas blogai jausis kūrybinėje stovykloje, o kurti mėgstantis vaikas tikrai neliks sužavėtas sporto stovykla.
 • Finansus. Vasaros stovyklų kainos – labai įvairios. Tad ieškokite tokios stovyklos, kuri tenkintų tiek siūloma programa, tiek kaina. Verta žinoti, kad paprastai dieninės stovyklos kainuoja mažiau, todėl pasirinkę tokią vasaros stovyklą galite sutaupyti.

Vasaros stovyklos paieškos užtruko?

Dar neradote tinkamos vasaros stovyklos savo vaikui? Paieškos užtruko? Štai kelios idėjos tėveliams, padėsiančios išrinkti vaikui tinkančią, patinkančią, smagią ir naudingą vasaros stovyklą:

 • Jei vaiko aistra – kūryba, piešimas ar lipdymas, tuomet jis puikiai jausis keramikos ir dailės stovykloje, kur galės atskleisti savo kūrybiškumą ir pasinerti į mėgstamą veiklą.
 • Mėgstantys statyti lego ir besižavintys naujausiomis technologijomis save atras robotikos stovykloje.
 • Aktyvūs vaikai savo energiją išlies įvairiose sporto stovyklose – krepšinio, tinklinio, futbolo ar kt.
 • Anglų kalbos stovyklos tikrai patiks smalsiems ir žingeidiems vaikams, norintiems ne tik smagiai leisti laiką, bet ir išmokti kažko naujo.

Tad idėjų, kokią vasaros stovyklą pasirinkti, tikrai netrūksta. Svarbiausia, šiomis idėjomis pasinaudoti ir suplanuoti vaikui įsimintiną, kokybišką, įspūdžių bei smagių ir naudingų veiklų kupiną vasarą.

Užs. Nr. 92