Norite išbandyti plaukimą baidarėmis, tačiau galvojate, kad jums tai bus sudėtinga? Baidarių nuoma vasarą gali būti nuostabi ir nepamirštama pramoga, dėl to nebijokite ir išbandykite. Plaukti baidarėmis verta, nes tuomet galima atitrūkti nuo kompiuterio ir įprastos aplinkos. Tiesą sakant, jūs ir jūsų šeima esate visiškai atskirti per darbo dienas, dėl to plaukimas baidarėmis Vilniuje Baidares.lt“ suartins visą šeimą ir galėsite gerai praleisti laiką. Maudytis reikia tik nedidelėse miestų ir gyvenviečių vietose, dažniausiai plaukiama upėse, kurios teka per miškus, laukus, pievas. Taigi, visą dieną plaukiate tokiu taku, kuriuo nesitikėjote plaukti, ir matote neįprastą aplinką. Kaip nepasimesti?

Kaip saugiai ir be problemų plaukti baidarėmis?

Visko išmokti tikrai nesunku. Verta irkluoti su patyrusiais draugais, tačiau tą patį galite padaryti ir su mažiau patyrusiais kolegomis. Pirmiausia, patogiai įsitaisę tam skirtoje vietoje, pasižiūrėkite į pažįstamą apylinkę ir apsidairykite iš baidarės.

Sunkesniems žmonėms geriausia sėdėti baidarės gale, tačiau tai nėra būtina. Sunkiausių baidarių geriausia nekrauti. Jei yra keli sunkesni žmonės, leiskite jiems sėdėti su lengvesniais, nes kiekvienas kilogramas apsunkina plaukimą. Daiktus galima laikyti specialiose baidarės vietose, tačiau reikia pasiruošti netikėtumams, daiktai turi būti atsparūs vandeniui ir įdėti į specialų maišelį.

Teisingas įlipimas į baidarę

Žinoma, jei nemokate plaukti, jums gali atrodyti sunku plaukti baidarėmis, tačiau liemenės pagalba nenuskęsite. Plaukimo metu baidarės retai virsta, dėl to nereikia bijoti ir laikas išbandyti.

Dažniausiai ji labiausiai dreba žmogui stovint, taigi įlipant ir išlipant į baidarę. Pakilimo metu kažkas turi laikyti baidarę, kad ji kuo mažiau judėtų. Taip pat reikia lipti ir būti viduryje, o ne šonuose. Kai pagaliau įeini, kuo greičiau atsisėdi, tuo mažiau sukasi. Sunkesniems žmonėms geriau sėdėti gale. Jis (sėdintis gale) taip pat atsakingas už vairavimą. Pirmą kartą baidarėmis plaukiantys žmonės linkę per daug skubėti, tačiau tai didelė klaida. Ir todėl, kad greičiau pavargsta, ir todėl, kad plaukimas yra mažiau sistemingas. Būtina išlaikyti ritmą. Atminkite, kad jums dar reikia įveikti ilgą kelią, todėl iš pradžių geriau nedėti per daug pastangų.

Ramiai irkluokite mažesniais mostais

Viena pradedančiųjų klaida (dažnai) yra per daug judėti plaukimo metu. Nori plaukioti kaip laivu, o pradžioje pradeda iš visų jėgų. To daryti nepatartina, nes kelionė ilga, o pradžioje praradus jėgas, vėlesniuose etapuose tai taps skausmu, o ne džiaugsmu. Dar vienas patarimas: lengvai irkluokite ant vandens kabančiais irklais, nekelkite jų per stipriai ir nenerkite jų gilyn į ežerus ar upes. Irkluokite ramiai, baidarė pati įgaus galią, nes judant švelniai išeikvosite mažiau energijos ir galėsite patenkinamai nuplaukti visą maršrutą. Posūkiai taip pat neturėtų kelti streso, turėtumėte pasiruošti iš anksto, o posūkių metu visada geriausia plaukti ta puse, į kurią suksite.

Didžiausias baidarių iššūkis yra kliūtys, kaip jas įveikti?

Kai jų per daug, nėra smagu. Kai per mažai, būna nuobodu. Taigi tai priklauso nuo pasirinkto maršruto, nes galite pasirinkti, ar jums reikalingos kliūtys, ar geriau jų pasirinkti daugiau, ar mažiau. Per kai kurias šakas ir akmenis galite greitai nuplaukti, o kartais reikia išlipti ir neštis baidarę.

Sustojus prieplaukoje galima atgauti kvapą ir net į ką nors užmesti akį bei pailsėti. Viskas priklauso nuo jūsų, smagiai praleiskite laiką, nepamirškite saugaus elgesio vandenyje.

Užs. nr. 93