Praėjusią savaitę Kėdainių „Spiečiuje“ startavo šių metų verslo mentorystės programa.

Visuose 13-oje Lietuvoje veikiančių „Spiečių“ kasmet vyksta verslo mentorystės programa. Tai 8–9 mėn. trukmės programa, kurios metu ekspertai  – patyrę verslininkai, įvairių sričių specialistai – dalijasi savo patirtimi su augti siekiančiais verslininkais. Mentoriai padeda nuosekliai siekti savo užsibrėžtų tikslų ir išspręsti kylančius iššūkius.

Šiemet Kėdainių „Spiečiaus“ mentorystės programoje dalyvauja 8 verslininkai ir 5 jiems patarti pasiruošę mentoriai – tai Saulius Grinkevičius, UAB „Daumantai LT“ direktorius; Vaida Valčiukaitė, teisininkė mediatorė; Tomas Daukša, verslų įkūrėjas ir vystytojas; Arminas Kildišis, UAB „Vitera Baltic“ vadovas ir Gerda Asipavičienė, koučerė.

Vienas iš mentorių, UAB „Daumantai LT“ direktorius ir vienas iš savininkų S. Grinkevičius, ne pirmi metai dalyvauja „Spiečiaus“ mentorystės programoje. Jo pastangomis ir „Spiečius“ duris Kėdainiuose atvėrė.

„Man dirbant rajono meru reikėjo įdėti nemažai pastangų, kad įtikinčiau agentūros „Versli Lietuva“ vadovus, jog verslo bendradarbystės erdvė „Spiečius“ atsirastų ir Kėdainiuose“, – sako S. Grinkevičius, dabar čia negailintis naudingų patarimų pradedantiems verslą kraštiečiams. Mentorystės programa, kurioje jis dalyvauja,  yra tik viena iš „Spiečiaus“ vykdomų veiklų.

„Turiu daugiau kaip 30 metų vadovavimo įmonei patirties ir manau, kad mano patarimai pradedantiesiems yra naudingi, – sako ne pirmus metus mentoriaujantis sėkmingos įmonės vadovas. – Pradedantiems verslą kėdainiečiams kyla daug neaiškumų, o man tai jau suprantama kaip dukart du. Įvadinėje šių metų sesijoje susitikome mes, mentoriai, su „Spiečiaus“ klientais ir sutarėme dėl konsultacijų.“

Pasak S. Grinkevičiaus, mentorius – tik patarėjas, verslą vystyti vis tiek tenka patiems verslininkams.

Kokius verslus kuriančius kraštiečius šiemet konsultuos S. Grinkevičius?  Pasak jo, viena verslininkė nori pradėti prekybos verslą, kitai, jau vystančiai verslą, patarimų reiksią finansiniais – pelningumo, kainodaros, klausimais. „Man nelabai svarbu, patarimo reikia gamybininkui ar paslaugos teikėjui, visur vienodai skaičiuojama“, – sakė patyręs verslininkas.

S. Barzdienė. (Rolano Valionio nuotr.)

„Tai verslininkų, savo versle siekiančių pokyčių, progreso ir augimo, kelionės pradžia  – programos dalyviai daugiau nei pusmetį konsultuosis su jiems skirtais mentoriais ir drauge spręs savo verslo problemas bei iššūkius”, – apie mentorystės programą sakė Kėdainių „Spiečiaus“ vadovė Sandra Barzdienė. – O konsultuotis su verslo mentoriais galima ne tik dalyvaujant šioje programoje. Prisijunkite prie verslo mentorystės platformos, kurioje rasite daugiau nei 150 mentorių: https://mentoriai.inovacijuagentura.lt/“.