Jei pabodo keliauti įsigijus pilnus kelionių paketus, nenorite derintis prie grupės poreikių, o trokštate daugiau laisvės ir keliauti taip, kaip patinka jums, nepriklausomai nuo to, ar tai bus jūsų debiutas, ar savarankiškai keliausite jau ne pirmą kartą, verta šį tą žinoti, kad kelionė būtų ne tik sklandi, bet ir pigesnė.

Pirmiausia – namų darbai

Planuodami savarankiškai kelionę, atlikite šiokius tokius namų darbus. Internetas mums suteikia itin plačias galimybes, tad jomis nepasinaudoti būtų nedovanotina. Pasidomėkite, kokie turistų srautai tuo metu bus vietovėje, į kurią keliausite, kokie yra jau keliavusių pastebėjimai, koks oras nusimato, kokios vyrauja viešbučių, maisto maitinimo įstaigose kainos ir pan. Visa tai leis preliminariai numatyti biudžetą. Kartais tokia apžvalga paskatina keisti kelionės kryptį dėl keliautojų piko tam tikru metu, kas išaugina ne tik kainas, bet ir eiles prie lankytinų objektų.

Lėktuvo bilietas: iš anksto ar laukti dar mažesnės kainos?

Kelionių ekspertė Evelina Baikienė planuojantiems pirkti lėktuvo bilietus pataria labai nedelsti: „Jei keliausite Europoje, bilietų žvalgykitės likus ne mažiau kaip porai mėnesių, o jei keliausite vasarą, tai tą daryti reikėtų dar anksčiau. Besileidžiantiems į kelionę už Europos ribų – pusmetis iki kelionės būtų pats tas planavimui.“

Kalbant apie lėktuvo bilietus, gudresnis paprastai tas, kas nusiperka iš anksto. Visgi šiuo atveju įvertinkite du aspektus: ar turite numatę konkrečią kryptį, ar kryptis yra nesvarbi. Pirmuoju atveju, kai kelionę planuojate konkrečiai į tam tikrą vietą, įsigyti lėktuvo bilietą iš anksto bus tikrai geras sprendimas, ypač jei kryptis populiari. Laisvų vietų lėktuvuose tokiais atvejais nelieka ir prieš pat kelionę bilietų jau gali nebebūti. Taip pat artėjant skrydžio datai, bilietų kainos dažniausiai ženkliai auga.

Tačiau jei neturite numatę konkrečios krypties, o keliausite ten, kur bus pigiausi bilietai, tuomet verta palaukti pasiūlymų iki kelionės likus visai nedaug laiko – kartais neužsipildžius lėktuvams, paskutinių vietų bilietai siūlomi išties juokinga kaina. Šiuo atveju, visuomet įvertinkite ir viešbučio kainą – tikrai dažnai pasitaiko, kad lėktuvo bilietai pigūs, tačiau viešbučiai (juo labiau likus kelioms dienoms iki kelionės) kainuoja labai daug.

Kas pirmesnis, tas gudresnis

Nors paskutinės minutės viešbučių pasiūlymai dažnai gali pasirodyti labai viliojantys, visgi geriausius variantus už patraukliausią kainą paprastai įsigysite pirkdami iš anksto. Neretai apie paskutinę minutę sakoma, kad pigiau parduodama tai, kas liko. Ir tas dalinai yra tiesa. Anot kelionių ekspertės E. Baikienės, „Viešbučiai, norėdami užpildyti laisvas vietas, siūlo itin geras kainas, tačiau puikiai vertinamiems viešbučiams to daryti paprastai nereikia, nes jie, ypač sezono metu, būna pilnai užimti“. Todėl laukdami paskutinės minutės pasiūlymų, būkite nusiteikę, kad reikės rinktis iš to, kas liko. Žinoma, jei neturite labai aukštų reikalavimų, tuomet galite rasti visai gerų variantų.

Automobilio nuoma

Dažniausiai yra trys variantai, keliaujant pažinti kitą šalį, miestą: pėstute, viešuoju transportu arba nuomotu automobiliu. „Siekdami taupyti laiką kelionėje, iš anksto pasinagrinėkite atstumus tarp objektų, keliaujant pėsčiomis, žvilgtelkite į viešojo transporto galimybes, kainas, maršrutus. Jei nuomosite automobilį, didelė tikimybė sutaupyti bus jį rezervuojant iš anksto internetu“, – pataria E. Baikienė.

Lankytini objektai

Dar būdami namuose bent preliminariai pasidėliokite sąrašą objektų, kuriuos norėsite aplankyti. Atkreipkite dėmesį, kad didžiuosiuose miestuose yra nemažai muziejų ar kitų vietų, į kurias tam tikromis valandomis galima patekti nemokamai – tai leis sutaupyti. Taip pat neretai finansiniu požiūriu naudinga bilietus iš anksto įsigyti internetu. Taip ne tik sutaupysite, bet ir galite išvengti ilgo stovėjimo eilėje.

Pranešimas žiniasklaidai