Vasario 20-oji – Pasaulinė socialinio teisingumo diena.

Vasario dvidešimtoji, antradienis, (antroji 8-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 314 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Aida, Aidas, Aidis, Eitenė, Eitenis, Eitmina, Eitminas, Eitvyda, Eitvydas, Leona, Leonas, Leonė, Leontina, Leva, Levas, Visgintas, Žemyna;

rytoj: Eleonora, Feliksas, Kęstas, Kęsvilas, Kęstutis, Leonora, Lionė, Nora;

poryt: Dargirė, Dargiras, Darvainas, Darvilas, Darvilė, Darvyda, Darvydas, Darvydė, Elvas, Elvinas, Elvys, Gintautė, Margarita.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.33, leidžiasi 17.34. Dienos ilgumas – 10.01. Šiandien – penktoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Žmogus retai kada gali priversti save mylėti, bet priversti gerbti save gali visuomet“ (B. de Fontenelis).


Astrologinė prognozė vasario 20-ajai, antradieniui

AVINAS. Ir šeima, ir draugai reikalaus dėmesio. Pravartu kuo geriau aptvarkyti namus, buitį ir tik tuomet galvoti apie pramogas su draugais, pasimatymus. Įmanoma viskam rasti laiko.

JAUTIS. Gebėjimas gražbyliauti padės išlaviruoti bet kokioje situacijoje ir ją pakreipti savo naudai. Bendravimo procese ir kitiems leiskite būti savimi, neribokite jų minčių, iniciatyvos, tuomet išties bus įdomu.

DVYNIAI. Tikriausiai savo pastangas nukreipsite į materialinio pagrindo kūrimą. Tiktų ieškoti naujų uždarbio galimybių, tvarkyti nekilnojamojo turto reikalus.

VĖŽYS. Aktyvi, energetiška diena. Galimas kūrybinės energijos arba kitokio vidinio užsidegimo pliūpsnis. Polinkis išlaidauti gali tapti taip pat sunkiai suvaldomas.

LIŪTAS. Šiandien užsiimkite menine kūryba, mąstykite, svajokite, nes praktiniai reikalai spręsis vangiai. Galbūt sužinosite apie užkulisines konkurentų intrigas. Reikia itin saugotis lėtinių ligų paūmėjimo, infekcijų.

MERGELĖ. Domins įvairūs susiėjimai, kolektyviniai renginiai, projektai. Didelę įtaką jums darys draugai ir virtualūs pažįstami. Tik su jais atrodys smagu ir įdomu. Tai gali skaudinti jūsų artimuosius.

SVARSTYKLĖS. Šiandien teks rimčiau paplušėti. Nenusiminkite, nes tai išeis į naudą – įgysite daugiau įgūdžių, patirties ir pripažinimo. Galite padaryti ar įsigyti kažką, kas pagyvins jūsų įvaizdį, sužadins dominančio asmens dėmesį.

SKORPIONAS. Kelionėje patirtas nuotykis įsimins ilgam. Arba šiandien turėsite su kuo prisiminti ypatingas akimirkas: tam tikrus pasiekimus, išvykas, įvertinimus ar pan. Ankstesnius įgūdžius galite lengvai panaudoti ateities projektams.

ŠAULYS. Tikriausiai pajusite, kad derėtų atsisakyti kai kurių sumanymų, keisti planus. Būkite apdairesni tvarkydami finansų ir meilės reikalus – ne viskas bus vertinga, kas žibės ir masins.

OŽIARAGIS. Trokšite darnos, tarpusavio supratimo, tačiau ne visi tai teisingai supras. Kai kuriems aplinkiniams atrodys, kad bandote primesti savo nuomonę bei principus.

VANDENIS. Išgirsta naujiena arba pasiruošimas renginiui, kelionei, pasirodymui sukels neįprasto jaudulio. Nedvejodami paskirkite pasimatymą patinkančiam asmeniui. Regis, ims pildytis romantiškos viltys.

ŽUVYS. Šiandien būsite žvalūs, energingi. Akivaizdu, kad neatsisakysite pasilinksminti, jeigu atsiras smagi draugija. Raskite laiko ir vaikams, gilinkitės į jų vaikiškas ir nevaikiškas problemas. Jūsų įžvalga, empatija, atjauta gali labai padėti.

Lietuva vasario 20-ąją

1387 m. Lietuvos krikšto proga Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Jogaila suteikė privilegiją Lietuvos bajorams – visi krikštą priėmę bajorai, atliekantys karinę tarnybą, gavo nuosavybės teisę į tėvonijos žemes, teisę laisvai jomis disponuoti, nevaržomai tvarkyti dukterų ištekinimo ir kitus reikalus.

1530 m. dešimtmetis Žygimantas Augustas karūnuotas Lenkijos karaliumi dar esant gyvam tėvui. Dviem karaliams atskirti dvaro kalboje tėvas gavo Žygimanto Senojo vardą.

1916 m. Čepolės kaime (dabar Latvija, Bauskės rajonas) gimė kompozitorius, vargonininkas, chorvedys, pedagogas, mokslininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Julius Juzeliūnas. Mirė 2001 m. 

2001 m. prezidentą Valdą Adamkų, atvykusį su valstybiniu vizitu, priėmė Indijos prezidentas Kočerilis Ramanas Narajananas. Tarp šalių pasirašyti susitarimai dėl bendradarbiavimo oro transporto, kultūros, mokslo ir švietimo srityse bei ekonominio ir techninio bendradarbiavimo.

2002 m. Klaipėdos rajone, Dumpiuose, pradėta eksploatuoti pirmoji Vakarų Lietuvoje padangų smulkinimo įranga. Susmulkintos padangos naudojamos keliams tiesti bei asfaltuoti.

2006 m. Ispanijos mieste Valensoje veiklą pradėjo pirmasis šioje šalyje Lietuvos generalinis konsulatas.

2007 m. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Kroatijos prezidentas Stepanas Mesičius.

2008 m. eidama 60-uosius metus mirė lietuvių estrados dainininkė, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinininkė Janina Miščiukaitė.

2009 m. Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Samoa.

2009 m. darbą pradėjo pirmasis Lietuvos ambasadorius Argentinoje Vaclovas Šalkauskas.

2010 m. eidamas 83-iuosius metus mirė vienas žymiausių Lietuvos edukologų profesorius Vytautas Šernas.

2018 m. eidamas 93-iuosius metus mirė kalbininkas, vadovėlių autorius, buvęs švietimo ir mokslo ministras profesorius Zigmas Zinkevičius.

Kai kuriuos įvairių metų vasario 20 dienos įvykius priminė ELTA.