Penktadienio vakarą kėdainiečiai rinkosi Kėdainių prieplaukoje pasiklausyti styginių instrumentų skambesio. Į koncertą prie Nevėžio vieni atėjo pėsčiomis, kiti atvyko dviračiais. Tiesa, koncertui įpusėjus, teko persikelti į kitą erdvę.

Į koncertą netradicinėje erdvėje – prie upės – pakvietė Kėdainių kultūros centras, parengęs renginių ciklą „(At)rask meną“. Ketvirtus metus įgyvendinamas projektas šiemet yra skirtas ne tik supažindinti kėdainiečius bei miesto svečius su daugiau profesionalaus meno kūrėjų, bet ir aktualizuoti Nevėžio upės svarbą mūsų krašto žmonių gyvenime įvairiais istoriniais, kultūriniais laikotarpiais, įveiklinti viešąsias erdves, paskatinti gyventojų judumą, kultūrinį turizmą, domėjimąsi Kėdainių krašto išskirtinumu.

Birželio mėnesį vyko forumas-diskusija apie Nevėžio svarbą ir kanklininkių koncertas, Joninių vakarą miesto parke žiūrovai išvydo spektaklį „Norėčiau būt paparčio žiedu“. Liepą rotušės kiemelyje pristatytas monospektaklis „Skambutis tėvui“, o vakar prie Nevėžio įrengtoje prieplaukoje koncertavo svečiai iš Austrijos ir Kroatijos styginių duetas „Xylos Duo“.

Šio dueto atlikėjai – viena ryškiausių jaunosios kartos Lietuvos smuikininkių Ieva Pranskutė ir violončelininkas Mislav Brajković – yra ne vieno tarptautinio konkurso dalyviai ir laureatai, pasirodę įvairiose pasaulio šalyse. Tačiau, kaip pripažino pati Ieva, koncertas Kėdainiuose jai buvo visai kitoks.

„Dar niekada neteko groti prie upės, tik prie jūros. Bet jūros garsai išblaško instrumentų garsus, o čia, prieplaukoje, buvo nauja patirtis. Kaip ir tai, kad koncertą teko užbaigti kitoje erdvėje (įpusėjus koncertui pradėjo lyti, tad teko persikraustyti į viešosios bibliotekos patalpas – aut. past.). Lietus mediniams instrumentams nėra gerai, nebegalėjome groti po atviru dangumi, bet tai nesugadino mums nuotaikos“, – šypsojosi atlikėja.

Netradicinėje erdvėje potyriai kitokie

Į styginių instrumentų koncertą prieplaukoje susirinko keliasdešimt kėdainiečių ir miesto svečių. Pakalbinti žiūrovai teigė, kad koncerte jie pasijautė kitaip, nei būdami kokioje koncertų salėje.

„Koncertai gamtoje yra kitokie. Mane žavi tai, kad klausydamasi muzikos galiu stebėti, kaip šiuo atveju, tekantį Nevėžį, praskrendančius paukščius ar vis labiau tamsėjančius debesis. Tai įdomu ir neįprasta, todėl atvykau ir mano lūkesčiai pasiteisino su kaupu“, – sakė Ligita.

„Važiavome Nevėžio pakrante dviračiais ir, pamatę, kad vyksta koncertas, sustojome pasiklausyti. Tik gaila, kad ėmė lyti ir koncertas perkeltas į biblioteką. O šiaip, viskas puiku, galėtų ir daugiau renginių vykti tokiose vietose, kaip ši, pagyvėtų miestas“, – tikino Violeta.

Bus dar 3 renginiai

Ciklą „(At)rask meną“ sudaro 7 renginiai. Rugpjūčio 4 d. 21 val., M. Daukšos bibliotekos kiemelyje F. Šopeno kūrinius grosDarius Mažintas – vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos pianistų bei sociokultūrinių, edukacinių projektų iniciatorius.

Rugpjūčio 9 d. 12 val. prie Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos – Kauno miesto kamerinio ir „No shoes“ teatrų muzikinis judesio spektaklis-ritualas vaikams ir jų tėveliams – „7 RATAI“.

O projektą užbaigs „Elektroninės sutartinės“ su Viktoru Diawara ir kitais atlikėjais. Jų pasirodymas vyks rugpjūčio 19 d. 20 val. multifunkcinėje sporto ir pramogų erdvėje Skongalio g., šalia Nevėžio upės užtvankos.

Panašios naujienos