Praėjęs šaltasis savaitgalis Kėdainių ligoninės Skubios pagalbos – priėmimo skyriaus medikams buvo ramesnis už ankstesnį, kai žiemiškos pramogos ir slidūs takai sąlygojo nemažai traumų.

Nuo didelių šalčių, tebekaustančių visą Lietuvą, nukentėjo vienas kraštietis. Sausio 15 dieną skubios medikų pagalbos prireikė jaunam vaikinukui, kuris per ilgai prabuvo lauke ir patyrė žemos temperatūros poveikį. „Tokiu atveju žmogus šildomas, jam lašinami šilti skysčiai, stebimas ir, jei viskas gerai – išleidžiamas į namus“, – sakė Skubios pagalbos – priėmimo skyriuje dirbanti šeimos gydytoja Vilma Jusevičiūtė, laikinai pavaduojanti skyriaus vedėją.

Palyginus su ankstesniu savaitgaliu, į medikus kreipėsi mažiau traumas patyrusių kėdainiečių. Nuo praėjusio penktadienio iki šio pirmadienio ryto užregistruota 14 traumų. Ne visos jų susijusios su paslydimais, medikų pagalbos prireikė namuose griuvusiems žmonėms. Devyni pacientai, suteikus pagalbą, išleisti gydytis į namus, o penki paguldyti į stacionarą operacijoms.

Pasak gydytojos V. Jusevičiūtės, panašu, kad ypač šalti orai, kai termometro stulpeliai buvo nukritę žemiau 20 laipsnių šalčio, į lauką išviliojo ir mažiau aktyvių žiemos pramogų mėgėjų.

Vesti vaikus į lauką, kai oro temperatūra yra žemesnė nei 15 laipsnių šalčio, apskritai nepatartina. Be to, reikia atsižvelgti į jutiminę oro temperatūrą, nes dėl vėjo ir kitų oro sąlygų ji gali būti dar nepalankesnė žaidimams lauke.

Panašios naujienos