Pastaruoju metu netyla diskusijos apie alkoholį geriančius žmones ir juos lydinčias problemas. Yra visokių nuomonių, kaip kovoti su šia bėda.

Anoniminių alkoholikų grupės nariai geriantį žmogų siūlo ne slapstyti, bet gydyti.

Anoniminių alkoholikų grupės nariai geriantį žmogų siūlo ne slapstyti, bet gydyti.

„Gaila, kad alkoholizmą dažnas vadina socialine problema. Tai yra sunki liga, kurią vienam žmogui įveikti beveik neįmanoma. Vėžį, diabetą, hepatitą visi vadina sunkiomis ligomis ir negaili joms gydymo, o alkoholizmas dažniausiai ne tik negydomas, bet slepiamas. Kol su tokiu požiūriu gyvensime, tol ir risimės bedugnėn, nors atrodo, kad giliau jau nebėra kur“, – sakė jau septyniolika metų anoniminių alkoholikų užsiėmimus lankantis ir savęs alkoholiku nebijantis pavadinti kėdainietis Arūnas.

Reikia ne slėpti, bet padėti
Po pastarųjų itin skaudžių įvykių, kurie sukrėtė visą Lietuvą, Kėdainių anoniminių alkoholikų grupės nariai nutarė atvirai kreiptis į kraštiečius: „Jei šalia Jūsų gyvena nuo alkoholizmo kenčiantis žmogus, nedangstykite jo. Nesigėdykite šios ligos. Padėkite jam rasti tinkamą gydymą. Galbūt sergančiajam reikia medikų pagalbos, o gal užteks ir atvirų, nuoširdžių pokalbių su tokio paties likimo broliais ir sesėmis.“

Pagalbos – pasiekus ribą
Arūnas neslepia – į anoniminių alkoholikų grupę pagalbos kreipėsi tada, kai buvo pasiekęs ribą, galėjusią jį pražudyti: „Gėriau labai daug. Būdavo, kad ir po kelias dienas iš eilės. Prablaivėti darėsi vis sunkiau. Namuose manęs laukdavo žmona, mažas sūnus, tačiau neretai man su draugais išgerti būdavo daug svarbiau, negu pabūti su artimaisiais. Kadangi blaivėti po gėrimų būdavo vis sunkiau, tai tie gėrimai dažnėjo ir aš gyvenau savotiškame transe – išgeriu, problemų lyg ir nelieka. Tačiau tai tik laikina, juk gėrimą lydi ir finansiniai sunkumai, ir barniai, ir paties degradavimas. Aš neturėjau nei svajonių, nei tikslų. Potraukis išgerti vis didėjo, net ir po pasisėdėjimų su draugais grįžęs aš turėjau „dasimušti“, nes man buvo mažai. Kitą dieną galvos skausmą malšindavau stikliuku degtinės. Šviesos lyg ir nebuvo. Kai ne pirmą kartą dėl abstinencijos pakliuvau į ligoninę ir blaivėdamas palatoje iš vieno tokių pat ligonių išgirdau, kad Kėdainiuose veikia anoniminių alkoholikų grupė, aš gydytojo paprašiau, kad mane tiesiai iš ligoninės nuvežtų į susitikimą su tokiais pat ligoniais kaip ir aš. Tas susitikimas man buvo lemtingas – aš jau septyniolika metų blaivus. Gyvenu puikų gyvenimą: turiu verslą, nuostabiai sutariame su žmona, gimė dar vienas sūnus, atvirai bendrauju su draugais. Man nieko netrūksta – jaučiuosi laisvas, pajutau laimę ieškojimuose.“

Labiausiai trūksta švietimo
Arūnas didžiausia alkoholizmo plitimo ir besaikio vartojimo priežastimi mato švietimo trūkumą. Jo manymu, nuo mažens reikia kalbėti apie tai, kokios pasekmės laukia, jei pradėsi gerti. „Alkoholis klastingas, jis įtraukia labai nepastebimai. Žinome, kad visokių būna situacijų: vieni paslysta nuo gurkšnojimo vakarais, kiti geria be sustojimo kelias dienas, vėliau kentėdami išsiblaivo, laikosi ir vėl užgeria, kiti pradeda ir nesustoja. O išgėrusiųjų veiksmai taip pat būna skirtingi. Todėl nepateisinu tų, kurie tylomis bando susitaikyti su šia liga. Kalbėkime, prašykime pagalbos. Juk ne veltui sakoma – belskis ir bus atidaryta“, – alkoholikus ir jų artimuosius nekentėti ragina Arūnas.

Pagyti turi norėti pats
Anoniminių alkoholikų grupės veikia savanorišku principu. Tai vyrų ir moterų draugija, kur dalijamasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norima padėti sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo.
Vienintelė sąlyga būti draugijos nariu – noras mesti gerti.
Anoniminių alkoholikų draugija nesusijusi su jokiomis sektomis, tikyba, organizacijomis ir įstaigomis, vengia bet kokių ginčų, neremia jokių judėjimų ir jiems neprieštarauja.
Anoniminių alkoholikų sveikimo programa pagrįsta dvylikos žingsnių metodu.
Dvylika žingsnių yra asmeninio sveikimo nuo alkoholizmo programos pagrindas. Tai ne abstrakti teorija, joje atsispindi ankstesniųjų narių patirtis, įgyta per išbandymus ir klaidas. Juose išdėstyti požiūriai ir nuostatos, kurie padėjo pirmeiviams pasiekti blaivų gyvenimo būdą.
Kėdainių anoniminių alkoholikų grupės renkasi Radvilų g. 4. Antradieniais ir ketvirtadieniais susitikimai vyksta 19 valandą, šeštadieniais – 17 valandą, o sekmadieniais – 11 valandą. Daugiau informacijos apie galimybę pasveikti nuo alkoholizmo galima gauti paskambinus telefonu 8 641 75 490.

Panašios naujienos