Šiuolaikiniame kompiuterizacijos amžiuje spausdinimas mašinėle gali tapti puikia pramoga. O tokią galimybę siūlo Josvainių miestelio biblioteka – čia kiekvienas atvyku­sysis bus ne tik maloniai priimtas, bet ir prisėdęs prie stalo spausdinimo mašinėle galės parašyti laišką Josvainiams. 

Laiškus išmesti reikės į pasirinktą originalią pašto dėžutę – menininkės K. Norvilaitės–Geniušienės kūrinius.

Laiškus išmesti reikės į pasirinktą originalią pašto dėžutę – menininkės K. Norvilaitės–Geniušienės kūrinius.

Pasak Josvainių bendruomenės centro vadovės Danguolės Raudeliūnienės, Josvainių bibliotekoje startavo naujas projektas „Parašyk laišką mažajai Lietuvos kultūros sostinei Josvainiams“.
„Kviečiame parašyti laišką ne įprastai, parkeriu ar kompiuteriu, o spausdinimo mašinėle. Jos dabartiniais laikais iš tiesų yra labai retos. Laiškus gali rašyti visi, kas tik nori – nebūtinai josvainiečiai, bet ir miestelio svečiai – visi, kas tik užsuks į Josvainių biblioteką“, – kalbėjo D. Raudeliūnienė.

Mašinėle spausdintą laišką Josvainiams rašyti panoro ir šios mergaitės.

Mašinėle spausdintą laišką Josvainiams rašyti panoro ir šios mergaitės.

Kartu moteris paakino būsimuosius rašytojus nerašyti liūdnų, pesimistinių laiškų. „Rašykite optimistinius laiškus, su meile. Norisi, kad mes šią knygą skaitydami gruodžio mėnesį tikrai džiaugtumėmės, kad mus myli, kad pas mus užsuko daug svečių“, – tikino Josvainių bendruomenės centro vadovė.
Visi mašinėle parašyti laiškai guls į menininkės Kristinos Norvilaitės–Geniušienės sukurtas dvi originalias pašto dėžutes. Lankytojus bibliotekoje pasitiks ir jiems pagelbės Josvainių bibliotekos bibliotekininkė Angelė.
Šis renginys – tai įžanga į Josvainiuose visus metus vyksiančius kultūrinius renginius. Praėjusiais metais Josvainiai paskelbti 2016 metų viena iš dešimties mažųjų Lietuvos kultūros sostinių. Oficialus sostinės paskelbimas vyks vasario 16-ąją dieną.