Sausio tryliktoji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvoje nudažyta krauju. Mes, Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyrius , kasmet vis iš naujo prisimename tuos svarbius mūsų tautai įvykius.

pelednagiaiJau tapo tradicija prisijungti prie pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ skirta Sausio 13-osios aukoms atminti.

Dešimt minučių po aštuntos valandos įstaigos languose supleveno atminties žvakelės, kurios priminė dramatiškas dienas, kai Lietuvos visuomenė prieš 25 metus apgynė savo nepriklausomybę. Ryto prieblandoje plevenančios liepsnelės vertė stabtelėti ir susimąstyti skubančius gatve praeivius.

Po atminimo akcijos mokytojai kalbėjo apie šios datos svarbą šalies istorijai, žiūrėjo vaizdo medžiagą apie 1991-ųjų metų sausio 13-osios įvykius, sukrėtusius visą Lietuvą ir pasaulį. Darželinukai taip pat buvo įtraukti į datos minėjimą – grupėse vyko trumpi pokalbiai apie tokias vertybes, kaip tėvynė, laisvė.

Dvyliktą valandą mokiniai, priešmokyklinukai, mokytojos, Kėdainių laisvalaikio centro Pelėdnagių skyriaus vadovė Ingrida Milikauskaitė, bendruomenės nariai ėjo prie žuvusiojo laisvės gynėjo Vytauto Koncevičiaus, kuris gyveno Pelėdnagių kaime, namo. Ten padėjo gėlių, uždegė žvakeles, sukalbėjo maldą, pagerbė tylos minute.

Po renginio dar ilgai galvojome apie žmones, pasiaukojusios dėl Lietuvos. Jautėmės jiems skolingi. Jei ne jie, tiesiog nebebūtume Mes, Lietuvių Tauta. Visi pajutome vienybę ir stiprybę.

Jadvyga Vaitekūnienė,

Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus vyresnioji mokytoja

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.