Dovanų idėjų ieškojimas gali užtrukti. Jis dažniausiai būna varginantis, ypač jei laukiate iki paskutinės minutės. Žinoma, vieni valandų valandas naršo internete ar vaikšto po parduotuves ieškodami įkvėpimo, o kiti – greitai pasiduoda ir nuperka ką nors, kas galėtų tikti bet kuriam asmeniui.

Nesuklysime pasakę, kad mes VISI norėtume dovanoti dovanas, kurias žmonės iš tikrųjų vertina ir, idealiu atveju, turi jiems kokią nors reikšmę. Matyti, kaip žmogaus veidas nušvinta suvokus, kad tikrai jį pažįsti išties džiugina. Tačiau kaip surasti beprotiškai apgalvotas dovanas, kurios parodytų, kad tiksliai žinai, kas žmogui patinka ar ko jam reikia.

Gudrybė – kaip nepristigti idėjų?

Jeigu sukate galvą, kaip nepristigti dovanų idėjų prieš šventes, jums reikėtų įsiminti vieną taisyklę. Domėkitės savo draugų ir šeimos narių pomėgiais ir pradėkite užsirašyti visus metus. Viskas, ką tereikia padaryti – užrašyti savo telefone atsitiktinai išgirstas artimiausių žmonių idėjas ir norus. Net kai dovanų teikimo šventė tikrai toli, verta užsirašyti idėjas, kai jos pasiekia jus (arba kai žmonės sako, kad kažko nori). Gudrybė yra visada klausytis ir ieškoti idėjų.

Kiekvienam asmeniui, kuriam perkate dovanas, į savo sąrašą įtraukite apie tris skirtingus idėjų tipus: daiktai, kurių jie konkrečiai nori arba kuriais susidomėjo (pvz., naujas megztinis, kulinarijos knyga, vietinė kava, filmas ir kt.); temos, susijusios su jų pomėgiais ar darbu (pvz., joga, maisto gaminimas, TV laidos, mokymo priemonės, žvejyba ir kt.); daiktai, kuriuos jie galėtų naudoti atsižvelgdami į jų paminėtas problemas (pvz., naktinė arbata nuo nemigos, įrankis stiklainiams atidaryti, nauja įrankių dėžė, suknelė, kojinės ir kt.)

Kuriant savo žmonių sąrašą rekomenduojame užsirašyti viską, kas galėtų jums padėti ateityje. Net jei tai nėra konkretus daiktas arba manote, kad tai akivaizdu, tikėtina, kad po šešių mėnesių idėjas pamiršite. Taigi, užsirašius visas bendras idėjas, kuriomis galėsite remtis vėliau, dovanėlių pirkimas taps tikru malonumu. Šie idėjų sąrašai gali padėti ne tik palengvinti SAVO gyvenimą per gimtadienius ir šventes, bet ir kitų. Pajusite, kad tapsite daugelio savo šeimos dovanų centru, nes visada turėsite daug idėjų keliems žmonėms.

Kitas mažas patarimas

Susikurkite sąrašą ir sau. Taip, kaip tada, kai tau buvo 7 metai ir parašei tą ilgą sąrašą, ko šiais metais nori iš Kalėdų Senelio. Turėkite sąrašą prekių, kurių norite, bet tikriausiai nepirksite sau (arba tiesiog dar nepirkote). Ir nors puiku džiaugtis tuo, ką turi, ir nenorėti daugiau, susidurk su faktais: žmonės nenori tau nupirkti šlamšto, todėl palengvink jiems paprastų idėjų paiešką.

Štai kaip išmoksite niekada nepritrūkti dovanų idėjų. Nors šiam atostogų sezonui gali būti per vėlu, pradėkite planuoti kitą dovanų teikimo etapą jau dabar!

Dovanų kuponai

Nepamirškite, jeigu pristigote dovanų kortelės visada yra pasirinkimas. Ne, tai nėra pati unikaliausia idėja, bet tai nebūtinai yra blogai. Pasirinkite parduotuvę, kuri patiks gavėjui, o el. dovanų kuponas bus pristatytas el. paštu per kelias minutes.

Jeigu ieškote pigios dovanos, tačiau kartu ir ypač šaunios, užsukite į tokias elektronines parduotuves, kurios siūlo ypač platų prekių asortimentą iš ypač daug prekinių ženklų. Ten dažniausiai prekės suskirstytos smulkiomis kategorijomis, o neretai yra pateikta ir dovanų pasiūlymų.