Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena; Šv. Klemensas, Žvejų diena.

Lapkričio dvidešimt trečioji, ketvirtadienis – 327-oji metų diena (ketvirtoji 47-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 38 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adelė, Doviltas, Klemensas, Liubartas;

rytoj: Gerardas, Gedkantas, Largas, Legailas, Legailė, Legaudas, Mantvina, Mantvinas, Mantvinė, Žybantas, Žybartas, Žybartė;

poryt: Germilė, Jaukanta, Jaukantas, Jaukantė, Jaumantas, Jaumantė, Katarina, Katrė, Katryna, Kotrė, Kotryna, Santautas, Santautė, Sanvyda, Sanvydas, Sanvydė, Trynė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.02, leidžiasi 16.07. Dienos ilgumas – 8.05.Šiandien – ketvirtoji Mėnulio priešpilnio diena.Saulė Šaulio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Jei jūs teisiate žmones, jums nėra laiko mylėti juos“ (Motina Teresa).

**************

Astrologinė prognozė lapkričio 23-iajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Pasižymėsite emocionalumu ir pretenzingumu. Jūsų nesivaldymas bei neatsargumas gali atnešti problemų ne tik jums, bet ir aplinkiniams. Verčiau nepradėkite to, kas reikalauja konkrečių sprendimų, pinigų.

JAUTIS. Šiandien gerai nesuvoksite, kas aplinkui darosi. Nesugebėsite objektyviai vertinti situacijos. Dėl nenumatytos priežasties arba dėl jums nesuprantamų intrigų kažkoks jūsų tikslas gali tapti sunkiau įgyvendinamas.

DVYNIAI. Diena praeis be ypatingų pakitimų, jeigu nesistengsite visiems diktuoti savo valios, priblokšti kritiniais pastebėjimais ar kt. Kita vertus, vargu ar sugebėsite ramiai klausytis oponentų ir juos gerbti. Nepasiduokite provokacijoms.

VĖŽYS. Savanaudiškumo ir agresijos jūsų aplinkoje šiandien nestigs, kiekvienas jausis visko geriausio nusipelnęs ir teisus. Gali būti, kad išgirsite apie save tai, ko nesitikėjote Labiau pasirūpinkite sveikata, įvaizdžiu ir mažiau nervinkitės dėl pataisomų dalykų.

LIŪTAS. Parūps mokslas, aktualūs projektai, vaikų poreikiai. Tačiau tai kels nerimą ir įtampą, ypač jei piniginė plonėja, išlaidų nemažėja. Be to, daug kas priklausys nuo aplinkybių, o ne nuo jūsų pastangų ar norų.

MERGELĖ. Šiandieną jums bus šaltoka ir emociškai, ir fiziškai. Veikiausiai nemaloniai liūdins atvėsę santykiai, nepalankus mikroklimatas darbe ar pan. Bus sunku vykdyti keliamus reikalavimus.

SVARSTYKLĖS. Gero, šilto sutarimo su aplinkiniais šiandien neverta tikėtis. Venkite ginčų, intrigų, familiarumo. Kuo mažiau nervinkitės, nes stresas silpnina imunitetą. Rūpinkitės sveikata.

SKORPIONAS. Šiuo metu labai svarbu devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą kirpti. Forsuodami situaciją, gana netinkamai galite išspręsti meilės dilemą, vaikų ar turtinę aktualiją. Daugiau dėmesio skirkite tvarkai ir higienai.

ŠAULYS. Regis, nuotaiką drums problemos šeimoje, rūpesčiai, susiję su vaikas ir pan. Apie pastaruosius daug kalbėsite, ieškosite patarimų. Labai svarbu pasitelkti kantrybę.

OŽIARAGIS. Tikėtinas didesnis jautrumas, nervingumas. Net dėl menkiausios priežasties pyksitės su aplinkiniais. Daug kuo besirūpindami, galite neįvertinti realių savo arba kitų žmonių galimybių. Nederėtų veltis į avantiūras.

VANDENIS. Kalbos suksis apie mokslą, komerciją, reklamą, visuomeninius projektus. Dėl gautų pasiūlymų derėtų rimtai pasukti galvą, pasiskaičiuoti, ką jie duos – naudą ar nuostolį.

ŽUVYS. Jūsų viltys lengvai pasipelnyti ar ką nors laimėti kitų sąskaita gali nepasiteisinti. Galbūt ėmėtės atsakomybės ar darbų, kurių nepajėgiate įveikti. Tokiu atveju bus nelengva išvengti įtampos bei konfrontacijos.

Lietuva lapkričio 25-ąją

1795 m. Abiejų Tautų Respublikos karalius Stanislavas Augustas Poniatovskis paskelbė abdikacijos aktą – atsisakė sosto. Nustojo egzistavusi Lenkijos ir Lietuvos valstybės karaliaus institucija.

1940 m. Lietuvos SSR piniginiu vienetu tapo rublis.

1943 m. Kaune steigiamajame susirinkime įvairios pogrindinės organizacijos susijungė į Vyriausiąjį Lietuvos išlaisvinimo komitetą (VLIK). Jo veikla nutraukta įtvirtinus Lietuvos nepriklausomybę – 1992 metų birželio 27-ąją.

1988 m. Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Seimo tarybos pirmininku išrinktas Vytautas Landsbergis.

1992 m. įvyko pirmasis šeštojo Lietuvos Respublikos Seimo (1992–1996) posėdis. Seimo pirmininku išrinktas Algirdas Brazauskas.

1996 m. įvyko pirmasis septintojo Lietuvos Respublikos Seimo (1996–2000) posėdis. Seimo pirmininku išrinktas Vytautas Landsbergis.

1996 m. Kaune, Lietuvos skautų suvažiavime, atkurta Lietuvos skautija.

1997 m. Lietuva išrinkta Jungtinių Tautų Tarptautinės prekybos teisės komisijos nare.

2003 m. Seimas priėmė įstatymo pataisą, numatančią, kad valstybės vėliavos visuotinai iškeliamos ir Kovo 11-ąją – Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

2004 m. vyko pirmą kartą organizuotos Sankt Peterburgo dienos Vilniuje.

2008 m. eidamas 83-iuosius metus ligoninėje mirė Telšių vyskupas emeritas Antanas Vaičius.

2009 m. Lenkijoje gyvenančiam lietuvių dailininkui Stasiui Eidrigevičiui už ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir Vilniaus dailės akademijai įteiktos Vilniaus dailės akademijos garbės daktaro regalijos.

2009 m. Vilniaus apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namuose atidarytas pirmasis šalyje „gyvybės langelis“.

2017 m. Sankt Peterburgo šv. Mergelės Marijos žengimo į dangų bažnyčioje pašventinta atminimo lenta, skirta lietuvių literatūros klasiko, Sankt Peterburgo dvasinės akademijos profesoriaus Jono Mačiulio-Maironio atminimui.

2020 m. eidamas 70-uosius metus mirė žymus senosios lietuvių raštijos tyrinėtojas, baltistas, italų kalbininkas prof. habil. dr. Gvidas Mikelinis.

Kai kuriuos įvairių metų lapkričio 25 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(„K. m.” archyvo nuotr.)