Pašnekesiai poros gyvenime yra įrankis, padedantis stiprinti tarpusavio ryšį. Jis be galo svarbus ne tik kasdieniame, bet ir seksualiniame gyvenime. Tinkamai komunikuojant ir išreiškiant savo mintis, visa tai gali atnešti pilnatvę, pasitenkinimą ir būti džiaugsmą teikiančia gyvenimo dalimi. Daugeliui porų seksas yra vienas iš esminių elementų santykiuose, tad, norint jį pagerinti, reikia investuoti šiek tiek laiko ir pastangų.

Komunikuojant galima išreikšti savo norus ir poreikius

Kaip jau buvo galima suprasti, kaip ir visur kitur, taip ir seksualiniame gyvenime itin svarbi komunikacija. Didelė dalis žmonių tikisi, jog, atradus tinkamą partnerį, seksas turėtų būti tobulas savaime ir tam nereikia jokių papildomų žodžių. Deja, dažnai toks įsivaizdavimas smarkiai prasilenkia su realybe, kadangi dar niekas neturi gebėjimo perskaityti savo partnerio (-ės) mintis ir tiksliai sužinoti, būtent kada ir kas jam (-ai) labiausiai patiktų. Visi žmonės ir jų kūnai yra skirtingi, todėl ir tai, ką mėgstame ar ko nemėgstame, skiriasi. Būtent dėl šios priežasties reikėtų nebijoti viso to pasakyti savo antrajai pusei, kadangi tik tuomet galima tikėtis tokio seksualinio gyvenimo, kuris visiškai tenkintų jūsų norus. Žinoma, santykiai yra kuriami dviejų žmonių, todėl lygiai tą patį turėtų padaryti ir jūsų antroji pusė – atvirai papasakoti, ko jis ar ji tikisi iš jūsų intymaus gyvenimo.

Kalbėtis apie seksualinį gyvenimą rekomenduojama už miegamojo ribų

Galbūt iš pradžių tai gali nuskambėti kiek keistai, tačiau patikėkite, šis patarimas iš tiesų naudingas. Natūralu, jog kalbos apie seksualinį gyvenimą, jo gerinimą ir paįvairinimą gali būti kiek nejaukios ir nedrąsios tiek jums, tiek ir jūsų partneriui (-ei). Nors miegamojo aplinka dažnai tinka intymumui, tačiau tai nėra pati geriausia vieta tokiam pokalbiui, ypač jei jį ruošiatės pradėti iškart po lytinio akto. Taip yra todėl, kad tuo metu antroji pusė visą tokio pobūdžio informaciją gali priimti žymiai jautriau nei įprastai ir įvertinti ją kaip skundą ar priekaištą.

Komunikuokite vienas kito meilės kalba

Greičiausiai esate girdėję apie G. Chapman knygą „Penkios meilės kalbos“. Joje 5 meilės kalbos yra apibūdinamos kaip palaikymo žodžiai, laiko leidimas kartu, dovanos, paslaugos ir fizinis prisilietimas. Kuomet esame laimingi ir gyvenimas teka gera vaga, dažniausiai priimame ir džiaugiamės kiekviena iš jų, tačiau kai kasdienybė tampa kiek labiau įtempta, o mes pavargę ir irzlūs, norisi gauti tik kažkurią vieną, mums labiausiai priimtiną. Žinodami, kokia yra jūsų ir jūsų antrosios pusės meilės kalba, galite tai nesunkiai pritaikyti kasdienybėje. Net ir seksualinį gyvenimą galima pasukti ta linkme, jog jis kuo labiau atitiktų jūsų ar jūsų partnerio (-ės) meilės kalbą. Galiausiai, visuomet palaikydami gerus kasdienius tarpusavio santykius poroje, geriname ir savo intymų gyvenimą. Tinkama meilės kalba tikrai padės išvengti konfliktų ir palaikyti darnumą.

Pasikalbėkite apie tuos kartus, kuomet mėgavotės seksu vienas su kitu

Papasakokite vienas kitam, ką jūs geriausiai prisimenate iš to ar tų kartų. Ar tai buvo jausmas, prisilietimas, vieta, išbandymas kažko naujo, o gal atitinkama poza? Pokalbio metu nebijokite detaliai apibūdinti vienas kito, kadangi tai tikrai padės suprasti, kas jums labiausiai patinka lytinių santykių metu. Net jei ir jaučiatės nesmagiai apie tai kalbėdami, nusiraminkite, kadangi dažnai taip būna tik pirmų pokalbių metu. Pasiryžti tam verta, kadangi visa tai neabejotinai padės puoselėti savo intymų gyvenimą.

Kaip tai paveikia mūsų psichologinę būseną?

Pašnekesiai turi teigiamos įtakos ne tik seksualiniam gyvenimui, bet ir psichologinei būsenai. Pagaliau išsakydami tai, apie ką svajojate ar fantazuojate, savo antrajai pusei, tarsi apnuoginsite savo vidų, tačiau tuo pačiu metu jausite labai didelį palengvėjimą. Tam tikrų savo paslapčių atskleidimas parodo, jog jaučiatės visiškai saugus šalia savo partnerio (-ės) ir juo (-a) besąlygiškai pasitikite. Negana to, troškimų išpildymas atneša laimę ir, žinoma, pasitenkinimą. Kaip bebūtų, norėdami, jog ir kitai pusei pašnekesiai apie seksualinį gyvenimą sukeltų tokį patį teigiamą įspūdį, privalote visą informaciją pateikti tinkamai. Itin atsargiai formuluokite savo sakinius, be kaltinimų ar skundų. Tik teisingai vesdami pokalbį galite pasiekti norimą rezultatą.

Ką daryti pasikalbėjus?

Viskas priklauso nuo to, kokią gavote reakciją iš savo antrosios pusės. Jei pokalbis praėjo sklandžiai ir jis ar ji pritarė jūsų išsakytoms mintims, galite imti pildyti savo fantazijas. Jos gali būti pačios įvairiausios, pradedant Fantazijos.lt „Strapon“ kategorija ir apsikeitimu vaidmenimis, ir baigiant BDSM žaidimais. Tiesa, jei panašius dalykus bandote pirmą kartą, yra rekomenduojama pradėti nuo kiek mažesnių pokyčių miegamajame. Galite pridėti tik vos vieną sekso žaisliuką, pavyzdžiui, vaginalinius kamuoliukus, tačiau net ir tai atneš naujų spalvų į jūsų lytinį gyvenimą. Svarbiausia – nepamiršti kalbėtis, neskubėti ir viską daryti palengva tam, kad galėtumėte tiek jūs, tiek ir jūsų antroji pusė kuo geriau apsiprasti.

Panašios naujienos