Lapkričio 21-oji – Pasaulinė sveikinimosi diena; Pasaulinė televizijos diena.Lapkričio dvidešimt pirmoji, antradienis – 325-oji metų diena (antroji 47-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 40 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Alberta, Albertas, Eibara, Eibaras, Eibarė, Eibartas, Eibutas, Eibutė, Eigarda, Eigardė, Gomantas, Gomantė, Govartas, Govartė, Honorijus, Ifigenija;

rytoj: Cilė, Cecilija, Cecilijus, Cecilius, Cilas, Cilė, Dargintė, Laimutis, Steikintas, Suvaidas, Suvaidė, Suvainas, Suvainė;

poryt: Adelė, Doviltas, Klemensas, Liubartas.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.58, leidžiasi 16.10. Dienos ilgumas – 8.12. Šiandien – antroji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Skorpiono ženkle.

**************

Protingos mintys: „Ką žmogus šiandien gali įsivaizduoti, tą kiti žmonės (vėliau) įgyvendins“ (Ž. Vernas).

**************

Astrologinė prognozė lapkričio 21-ajai, antradieniui

AVINAS. Neeikvokite energijos tuščioms kalboms ir apkalboms. Neverta gadinti gyvenimo nei sau, nei kitiems. Jeigu atskleisite nuoširdžius jausmus ir liksite nesuprasti, nesisielokite. Visiems taip kartais nutinka.

JAUTIS. Būsite linkę atvirai reikšti iniciatyvą. Kažko reikalaudami iš kitų, būkite nuoseklūs, jauskite atsakomybę. Yra tikimybė, kad išspręsti aktualų klausimą jums padės pažįstami žmonės, tarpininkai.

DVYNIAI. Šiandien galite kiek neobjektyviai įvertinti savo galimybes ir užsimoti per daug. Pasistenkite nesugadinti nuotaikos aplinkiniams, venkite juos auklėti ir įkyriai kontroliuoti.

VĖŽYS. Jūsų mintys suksis apie keliones ar studijų atsiskaitymus, jeigu tai aktualu. Intelektinės veiklos ir svarbių apsisprendimų neatidėkite vakarui, nes tuo metu jau jusite protinį nuovargį, dvejonių antplūdį.

LIŪTAS. Atrodys, kad viskas vyksta pakankamai sklandžiai. Ką sugalvosite, tą nuveiksite. Visgi sunkesnė situacija bus, jei teks spręsti finansinius reikalus, susijusius su mokesčiais, draudimu, baudomis, skolomis.

MERGELĖ. Nors atrodysite nusiteikę įtemptai plušėti, tačiau dideliems darbams gali pritrūkti ir kantrybės, ir sveikatos. Visgi tai neturėtų sumenkinti jūsų perspektyvų, ypač susijusių su protine veikla, mokslu.

SVARSTYKLĖS. Diena gali būti kiek sujaukta. Beskubėdami galite pamiršti kažkuo pasirūpinti, išklausyti ir išgirsti. Apie svarbius dalykus nespręskite paviršutiniškai, ypač jei tai susiję su sveikata.

SKORPIONAS. Būsite jautrūs, emocionalūs. Galbūt nerimausite dėl artimų žmonių bėdų. Rimtas pokalbis, kuris leis išspręsti kažkokią problemą. Nepašykštėkite dėmesio mylimam asmeniui, vaikams – tai jiems labai svarbu.

ŠAULYS. Šiandien nestigs nerimo, vidinės įtampos. Dejavimas, nervinimasis nieko nepakeis, todėl verčiau užsiimkite tuo, kas bent kiek teikia malonumo. Žinoma, tai neturėtų būti veikla, kenkianti jums ar kitiems.

OŽIARAGIS. Toli gražu ne viskas, ką šiandien išgirsite ir sužinosite, bus malonu. Svarbu nesureikšminti kai kurių replikų, komentarų, juo labiau – tuščių apkalbų, sąmokslo teorijų.

VANDENIS. Šiandien jums labiausiai norėsis vidinės ir išorinės ramybės, stabilumo. To ir siekite. Pagal galimybes gerinkite savo gyvenimo sąlygas, kurkite jaukumą. Nesivelkite į ginčus, ramiai reaguokite į kitokį požiūrį.

ŽUVYS. Stresuosite dėl numatomo svarbaus susitikimo, pasisakymo ar egzamino. Visgi pamažu situacija aiškės, imsite geriau suprasti, kaip galėtumėte sau ar kitiems padėti.

Lietuva lapkričio 21-ąją

1699 m. Preobraženskojės kaime, netoli Maskvos, sudaryta slapta Rusijos caro Petro I ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio bei Lenkijos karaliaus Augusto II sutartis, kurioje nutarta skelbti karą Švedijai ir susigrąžinti jos užgrobtas žemes.

1794 m. caro įsakymu Lietuvos metrika iš Vilniaus persiųsta į Peterburgo valstybės archyvą ir vėliau išsklaidyta po įvairias įstaigas.

1939 m. atsistatydino Jono Černiaus vadovaujama Vyriausybė. Tą pačią dieną naująjį Ministrų Kabinetą suformavo Antanas Merkys.

1994 m. Vilniuje Lietuvos ir Rusijos derybininkai suderino šalių sausumos sieną.

1995 m. Vilniuje tarp Lietuvos ir JAV pasirašyta sutartis dėl saugumo priemonių slaptajai karinei informacijai apsaugoti. Lietuva – pirmoji iš trijų Baltijos šalių, pasirašiusi tokią sutartį su JAV.

1998 m. vienintelė Lietuvoje karininkus rengianti aukštoji mokykla pavadinta Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija.

2002 m. Čekijos sostinėje Prahoje vykusiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Lietuva su Latvija ir Estija bei dar keturiomis buvusio sovietinio bloko valstybėmis iš Rytų Europos oficialiai pakviesta stoti į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją. NATO nare Lietuva tapo 2004 metų kovo 29 dieną.

2008 m. Lietuvos šv. Kazimiero ordinas 550-ųjų šv. Kazimiero gimimo metinių proga perdavė memorialinę šv. Kazimiero lentą vieninteliam pasaulyje šio šventojo garbei pavadintam miestui Venesueloje. Bareljefo autorius – Petras Henrikas Garška, kuriam už nuopelnus Lietuvos kultūrai yra įteiktas šv. Kazimiero Garbės medalis.

2009 m. mirė Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui veikėja, disidentė, lagerių kalinė, Lietuvos Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos įkūrėja, ilgametė jos pirmininkė Jadvyga Bieliauskienė. Sausio viduryje ji atšventė 80-metį.

2012 m. eidamas 85-uosius metus po sunkios ligos mirė vienas įžymiausių Lietuvos sportininkų boksininkas Algirdas Šocikas.

2014 m. Lietuvoje lankėsi NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

2018 m. eidamas 85-uosius metus mirė žinomas, ilgametis Lietuvos nacionalinio dramos teatro (tuomečio Lietuvos valstybinio akademinio dramos teatro) aktorius ir skaitovas Tomas Vaisieta.

2019 m. prezidentas Valdas Adamkus už pasaulio lietuvių nuopelnus Lietuvai apdovanotas garbės ženklo Aukso Vyčiu.

Kai kuriuos įvairių metų lapkričio 21 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!