Šeštadienis, 7 gruodžio, 2024
-1.6 C
Kėdainiai
PradžiaIš arčiauPaaiškėjo, kas atstovaus Kėdainiams respublikinėje dailės olimpiadoje

Paaiškėjo, kas atstovaus Kėdainiams respublikinėje dailės olimpiadoje

-

Vasarį Kėdainių miesto ir rajono ugdymo įstaigose vyko trisdešimtosios Respublikinės dailės olimpiados I-etapas, o paskutinę žiemos dieną – vasario 29-ąją Kėdainių suaugusių ir jaunimo mokymo centre (SJMC) įvyko olimpiados II etapo rajoninis turas, kurio pavadinimas ,,Laisvas kaip paukštis“.

A.Bružauskaitė.

Paaiškėjo, jog Respublikinėje dailės olimpiadoje, vyksiančioje balandžio 12 d. Klaipėdoje, Kėdainių rajonui atstovaus Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokinė Audrė Bružauskaitė.

Dalyvavo 31 jaunasis menininkas

Olimpiadoje dalyvavo 31 jaunasis dailininkas iš 8-12 kl.

Sėkmingai užbaigusiems savo darbus, ,,Atžalyno“ gimnazijos dailės mokytoja, rajono dailės metodinio ratelio pirmininkė Daiva  Nurdinova įteikė padėkos raštus.

Procesas vyko 3, 5 val. – tiek buvo skirta darbo atlikimui. Jaunieji dailininkai galėjo naudotis eskizais A4 formatu, bet visas procesas vyko vietoje.

I-ąją vietą užėmė Audrė Bružauskaitė, II-ąją – Viktorija Juškaitė, III-iąją – Ema Butkevičiūtė.

Mokinių darbus vertino profesionalų komisija. Visos trys komisijos narės atvyko iš Kauno. Tai – gimusi ir augusi Kėdainiuose Lolita Grabauskienė, ilgą laiką dirbanti su studentais Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete. Ji jau keletą metų iš eilės objektyviai vertina jaunųjų kėdainiečių, dalyvaujančių olimpiadoje darbus. Tame pačiame fakultete dirba ir kita komisijos narė – piešimo dėstytoja Sigutė Bronickienė. Dar viena komisijos narė Vilija Galdikaitė – mokytoja iš Kauno menų gimnazijos.

Nutapyti ir papasakoti idėją

D.Nurdinova.

Dailės olimpiados rajoninį turą organizavusi dailės metodinio ratelio pirmininkė Daiva Nurdinova teigė, kad temą ,,Laisvas kaip paukštis“ galima interpretuoti labai plačiai ir įvairiai – tai yra apie bendrystę, bendravimą, ekologiją, taiką…

,,Komisija vertino, kad darbas atitiktų temą, būtų teisingai panaudotos meninės išraiškos priemonės ir pan.

Mokiniai naudojo įvairią techniką – guašą, akvarelę, akrilą, pastelę, grafinius rašiklius, darė koliažą.

Olimpiados dalyviai savo darbuose įvairiai atspindėjo olimpiados temą. Kiekvienas mokinys turėjo savo darbo kodą. Ant atskiro lapo turėjo parašyti kūrybinio darbo pavadinimą ir keliais sakiniais papasakoti savo darbo pagrindinę mintį,“ – komentavo D. Nurdinova.

Dailės mokytojams – praktinis seminaras

Kol mokiniai dalyvavo olimpiadoje, dailės mokytojams vyko praktinis seminaras. Seminare su karpinių kūrimo technikomis supažindino ir mokė karpyti profesionali karpinių karpytoja, dailės mokytoja, tautodailininkė Albina Mackevičienė.

Pasak Krakių M. Katkaus gimnazijos dailės vyr. mokytojos Indianos Jackevičienės, tai ne tik kūryba, bet ir atsakingas bei kruopštus, fizinės ištvermės reikalaujantis darbas.

Pasak Indianos, plonas ir jautrus trinčiai popierius ne taip lengvai pasiduoda karpomas, pjaustomas, badomas. Tam reikia specialių įrankių ir priemonių.

Mokytojų kūrybinio darbo rezultatas – baltos ažūrinės užuolaidėlės.

Pirmąją vietą laimėjo ,,Fortūnos ratas“

Pirmosios vietos laimėtoja, Kėdainių šviesiosios gimnazijos vienuoliktokė Audrė Bružauskaitė pasakojo, kad olimpiadoje dalyvavo pirmą kartą, savo tapybos darbui naudojusi guašą.

Paprašyta pakomentuoti savo darbą, Audrė teigė: ,,Mano darbo pavadinimas ,,Fortūnos ratas“.

Tai yra kūrinys su daugybe simbolių.

Uroboras simbolizuoja amžiną atsinaujinimą ir atgimimą, kuris tampa mūsų pasaulio alegorija, mes jame gyvename, jį veikia metų laikai, klimato kaita, tačiau jo reikšmė palieka mums viltį.

Keltų kultūros įkvėptas pasaulio medis, kuriame atsispindi gėrio ir blogio pusės, o biblinis išminties obuolys primena, kokią įtaką pasauliui ir žmonijai turi mūsų pasirinkimai ir sprendimai.

Mano darbas iš pradžių bus eksponuojamas Kėdainių švietimo tarnyboje, vėliau – Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje. Mano dailės mokytoja – Jolanta Issa.

Aš esu baigusi Kėdainių dailės mokyklą, tačiau toliau lankau suaugusiųjų pamokas, šiuo metu – keramikos ir fotografijos pamokas.“

Kad kiekvienas patirtų laisvę

Pasidomėjus, kada ji pradėjo domėtis menu, Audrė prisipažįsta, kad menas ją domina nuo mažumės, dažnai ji lankosi įvairiuose muziejuose, parodose, ją žavi meno istorija ir įvairios meno rūšys.

Jai patinka užsiimti menu, nes tai yra būdas išreikšti save, taip pat ir galimybė atsipalaiduoti bei pabėgti nuo įtempto gyvenimo ritmo.

Savo ateitį A. Bružauskaitė žada sieti su trimis dalykais – tai menu, istorija ir filosofija.

Jos nuomone, olimpiadoje dalyvavo daug talentingų jaunųjų dailininkų, pristatę itin meniškus savo darbus.

,,Kodėl mano darbas galėjo išsiskirti iš kitų? Tai ganėtinai išskirtina darbo idėja, mane ypač įkvėpė įvairūs tautosakos ir mitologiniai elementai, taip pat viduramžių menas,“ – komentavo pirmosios vietos laimėtoja.

Paklausta, ką jai pačiai reiškia laisvė, Audrė atsako: ,,Man laisvė reiškia laisvę būti savimi, save išreikšti, laivę patirti, keliauti. Ir noriu, kad kiekvienas žmogus galėtų tokią laisvę patirti…“

Taip pat skaitykite