Lapkričio 12-oji – Ožio diena.

Lapkričio dvyliktoji, sekmadienis – 316-oji metų diena (septintoji 45-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 49 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Alvė, Alvilas, Alvilė, Ašmantas, Irvaidas, Irvaidė, Irvainas, Irvainė, Irvyda, Irvydas, Kristinas, Renata, Teodoras;

rytoj: Arkadas, Arkadijus, Didakas, Eirimė, Jaurimtas, Jaurimtė, Jautra, Jautrė, Narvydas, Norvyda, Norvydas, Norvydė;

poryt: Adeodadas, Emilas, Emilė, Emilija, Emilijona, Emilijonas, Emilis, Judita, Rama, Ramantas, Ramantė, Ramvydas, Ramvydė, Ramė, Ramys, Ramotas, Saulenė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.41, leidžiasi 16.24. Dienos ilgumas – 8.43. Šiandien – pirmoji Mėnulio jaunaties diena. Saulė Skorpiono ženkle.

**************

Protingos mintys: „Prieš pasakydamas ką nors kitiems, pasakyk tai pačiam sau“ (Seneka).

**************

Astrologinė prognozė lapkričio 12-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Bus dalykų, dėl kurių labai nerimausite. Galbūt paaštrės kai kurios finansinės, skolų problemos. Galite pasijusti sutrikę dėl kitų žmonių neatsakingumo ar godumo.

JAUTIS. Šiandien galima tikėtis ir šilto, ir šalto. Taps akivaizdu, kad tik griaunant sena galima sukurti ką nors nauja. Visgi reikėtų įsitikinti, kad verta. Juk nebūtinai nauja pasirodys lengviau ir geriau. Saugokitės traumų, elektros iškrovos, agresijos.

DVYNIAI. Nuotaiką gadins suvokimas, kad negerėja savijauta arba reikalai nejuda taip, kaip norėtųsi. Galbūt teks ką nors taisyti, remontuoti, nervintis dėl broko, nuostolio ar kt.

VĖŽYS. Problemų gali kilti per nepažįstamus žmones arba gerbėjus, vaikus. Pasistenkite neįžeisti aplinkinių ir nereikalauti neįmanomų dalykų. Kartais nepasiseka net labai talentingiems. Būkite itin atidūs kelyje.

LIŪTAS. Diena nebus rami ir harmoninga. Regis, sulauksite priekaištų dėl neišpildytų pažadų, beprasmiškų išlaidų ar užgaidų. Galvoje suksis aibė rūpesčių, susijusių su materialiniu įsitvirtinimu, šeima, vaikais. Tai didins įtampą. Saugokitės ugnies.

MERGELĖ. Neverta pernelyg jaudintis dėl artėjančių permainų. Svarbiausia, atlikite viską, ką buvote suplanavę šią dieną. Tai padės gerai jaustis emocine prasme. Atsargiai kelyje.

SVARSTYKLĖS. Tai gali būti didesnio išlaidavimo diena. Kita vertus, galite vykusiai apsipirkti arba užsidirbti ką nors pardavę. Regis, reikalausite to, kas jums priklauso. Galite atgauti skolą ar jos dalį.

SKORPIONAS. Jeigu turite ką protingo pasakyti, netylėkite. Tačiau neprovokuokite bereikalingų barnių su aplinkiniais. Tai, ką mėginsite kitiems įteigti, nebūtinai atitiks objektyvią tiesą.

ŠAULYS. Tikriausiai nevengsite užkulisinių intrigų ir manevrų, kad tik gautumėte tai, ko norite. Žymiai svarbiau yra pateisinti kitų pasitikėjimą. Gerai apmąstykite situaciją, įsiklausykite į vidinį balsą, sąžinę. Itin saugokite sveikatą.

OŽIARAGIS. Būsite nusiteikę ginti savo interesus, ieškoti pritariančių ir palaikančių. Regis, labai nusiminsite, jei nepavyks realizuoti vilčių, susijusių su vaikais, kūryba.

VANDENIS. Būsite nusiteikę griebtis darbų. Stenkitės pastebėti kitų žmonių privalumus, o ne vien blogybes. Užgaulūs, keisti „trolinimai“ niekam nepatiks. Atsargiai elkitės su informacija, technika, ugnimi, elektra bei kelyje.

ŽUVYS. Tikėtinos problemos, jeigu esate toli nuo namų, kelionėje, ruošiatės studijų atsiskaitymui ar pan. Būsite filosofiškai nusiteikę ir tai jums iš dalies padės įveikti netikėtus sunkumus. Atsargiai kelyje.

Lietuva lapkričio 12-ąją

1919 m. priimtas Lietuvos Steigiamojo Seimo rinkimų įstatymas.

1988 m. prie Vilniaus arkikatedros aukotos šv. Mišios, skirtos Vilniaus vyskupijos įkūrimo 600-osioms metinėms.

1996 m. Vilniuje, eidamas 66-uosius metus, mirė kino režisierius ir dramaturgas Vytautas Žalakevičius.

1998 m. Medininkų pasienio punkte aptarti dvišalių problemų susitiko Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus ir Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka.

2001 m. Kauno marių regioniniame parke atidaryta pirmoji Lietuvoje gamtos mokykla, kurios įkūrimą konsultacijomis ir pinigais parėmė Norvegijos Vestfoldo grafystė.

2004 m. Kauno medicinos universiteto klinikų medikai pirmą kartą Lietuvoje atliko unikalią operaciją – 73 metų moteriai į akį įsodino vėžį gydantį implantą.

2005 m. Mosėdžio miestelyje esantis akmenų muziejus papildytas išskirtiniu eksponatu – retos formos daugiau nei 4 metrų apimties ir 3 metrų aukščio rieduliu, ant kurio iškalta muziejaus įkūrėjo Vaclovo Into pavardė. Šis eksponatas įteiktas V. Intui jo 80-mečio proga. Muziejaus ekspozicijoje yra apie 150 tūkstančių įvairių dydžių akmenų, surinktų nuo 1957 metų.

2007 m. atsistatydinimo pareiškimus prezidentui Valdui Adamkui įteikė vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys ir policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius.

2008 m. eidamas 85-uosius metus Kaune mirė vyskupas Kauno arkivyskupijos augziliaras emeritas Vladislovas Michelevičius.

2011 m. eidamas 76-uosius metus mirė politikas, visuomenės veikėjas ir mokslininkas Juozapas Algirdas Katkus.

2017 m. Lietuvos romuvos krivei Inijai Trinkūnienei suteiktas Indijos Haridvaro universiteto filosofijos garbės daktarės vardas. Tokį sprendimą Haridvaro universitetas priėmė, atsižvelgdamas į I. Trinkūnienės nuopelnus baltiškos prigimtinės kultūros puoselėjimui, jos pristatymui Indijoje ir kitur pasaulyje, taip pat į Lietuvos ir Indijos dvasinių kultūrinių ryšių stiprinimą.

Kai kuriuos įvairių metų lapkričio 12 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(Rolano Valionio nuotr.)