Alkoholizmas, narkomanija ar azartiniai lošimai – priklausomybės, kurios apverčia žmogaus gyvenimą aukštyn kojomis, sukelia įvairių problemų. Atsisakyti žalingų įpročių gali padėti specialistai, tereikia paties žmogaus noro keisti esamą situaciją. Kėdainių rajone nuo šio mėnesio vyks savaitgalio užsiėmimai, į kuriuos gali registruotis ir anonimiškai dalyvauti priklausomi asmenys.

Apie priklausomybių žalą bei prevenciją girdime kasdien. Tačiau susidūrus su tuo artimoje aplinkoje ar kasdieniame gyvenime, suprasti, ko imtis – sudėtinga. Ką daryti, kai situacija atrodo nebevaldoma ir priklausomybės sukeliami sunkumai ima veikti gyvenimo kokybę ar santykį su artimaisiais, o sustoti darosi vis sudėtingiau? Atsakymus į šiuos klausimus padės rasti Priklausomybės ligų specialistų institutas, kurio atstovai kartu su Aktyvių piliečių fondu vykdo projektą „Savaitgaliniai užsiėmimai priklausomybę turintiems asmenims ir pagalba jų artimiesiems”.

„Tai yra pilotinis projektas, skirtas asmenims, kurie yra priklausomi nuo alkoholio, rūkymo, narkotikų ar azartinių lošimų ir nori to atsisakyti.

Renkama 10-ies žmonių grupė, su kuria bus dirbama privačioje sodyboje šalia Kėdainių. Užsiėmimus ves šešių specialistų komanda, tai priklausomybių konsultantai, psichiatrė, psichologai, socialinio darbo specialistai, kurie padės suvokti savo ligą, lavinti naujus įgūdžius. Bus ir individualios konsultacijos, ir grupiniai užsiėmimai. Į juos gali registruotis tiek vyrai, tiek moterys. Dalyvių anonimiškumas garantuojamas.

Nuo pernai rudens jau turėjome vieną grupę, kurioje buvo 12 priklausomų asmenų. Sulaukę teigiamų atsiliepimų, renkame naują grupę. Užsiėmimus organizuojame taip, kad į juos galėtų atvykti ir dirbantys asmenys, kurie nori sveikti nuo priklausomybių ir taip pat išsaugoti darbo vietą.

Užsiėmimai prasideda penktadienį ir tęsiasi iki sekmadienio popietės. Bus dvi nakvynės. Dalyviams tereikės susimokėti už maitinimą (apie 60 eurų per mėnesį)“, – apie Kėdainių rajone organizuojamus savaitgalio užsiėmimus pasakoja psichologas Ramūnas Ambrulaitis.

Užsiėmimai tęsis pusę metų

Priklausomybės ligų specia­listų instituto organizuojami savaitgalio užsiėmimai numatyti šiomis datomis: kovo 10–12 d., kovo 31–balandžio 2 d., gegužės 5–7 d., birželio 2–4 d., birželio 30–liepos 2 d., rugpjūčio 18–20 d.

Kilo mintis, kad tokia pagalba būtų reikalinga Jums ar Jūsų pažįstamiems? Turite daugiau klausimų? Susisiekite el. paštu plsinstitutas@gmail.com arba telefonu 8 639 99 497.

Registracija internetu (su užsiregistravusiais žmonėmis susisieksime asmeniškai): https://forms.gle/FRUZexiniSSimDaY6

Titulinė nuotrauka: Priklausomybės alkoholiui, tabakui, narkotikams ar azartiniams lošimams norintiems atsisakyti asmenims specialistai rengia savaitgalio užsiėmimus.(mediakatalogas.lt nuotr.)