Kovo antroji, šeštadienis, (šeštoji 9-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 303 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Dautara, Eitara, Eitaras, Eitarė, Eitas, Eitautas, Eitautas, Eitautė, Eitys, Elena, Helė, Helianta, Marcelinas;

rytoj: Daukantas, Gunda, Kunigunda, Nonita, Nona, Tulė, Tulgauda, Tulgaudas, Tulkanta, Tulkantas, Tulmina, Tulminas, Tulvirda, Tulvirdas, Tulvirdė, Uosis;

poryt: Daina, Daugvarda, Daugvardas, Daugvyda, Daugvydas, Kazė, Kazimiera, Kazimieras, Kazys, Vaclova.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.07, leidžiasi 17.56. Dienos ilgumas – 10.49. Šiandien – pirmoji Mėnulio delčios diena. Saulė Žuvų ženkle.


Protingos mintys: „Tik bendroje laimėje galima rasti savo asmeninę laimę“ (T. Hobsas).


Astrologinė prognozė kovo 2-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Neiššvaistykite per daug pinigų norėdami padaryti įspūdį. Avantiūros, rizika, lošimai, abejotinos pažintys turbūt atneš daugiau žalos nei naudos, nors iš pradžių gali pasirodyti, kad sekasi.

JAUTIS. Nors būsite seksualūs, energingi, nelengvai pasieksite savo tikslą meilėje. Išbandymą gali patirti asmeniniai santykiai. Regis, išsigalvosite nebūtų dalykų. Nieko keisto, kad tokiu atveju sulauksite atitinkamo atsako.

DVYNIAI. Daug dėmesio skirsite asmeniniam gyvenimui, gerovei, komfortui, augintiniams. Kontroliuokite emocijas, neskubėkite išsakyti jausmų žmogui, apie kurį galvojate.

VĖŽYS. Diena bus aktyvi ir atrodys, kad nieko netrūksta. Dalį energijos pravartu skirti namams tvarkyti, ūkio darbams arba sportui, laisvalaikiui su vaikais. Daug galite laimėti savo artistiniais sugebėjimais.

LIŪTAS. Regis, kils idėjų susijusių su verslu, statybomis, žemės ūkiu arba nekilnojamojo turto nuoma, pirkimu ar pardavimu. Visgi kai kurie planai iš karto pasirodys nerealūs, kai juos sukritikuos šeimos narys.

MERGELĖ. Rytas skatins bendrauti, domėtis įvairia informacija, reaguoti į giminaičių, kaimynų prašymus. Popiet teks užsiimti buitimi, šeima. Galbūt iš toli sugrįš artimas žmogus.

SVARSTYKLĖS. Regis, jums nepavyks neišlaidauti. Kai kuriuos poreikius bus labai smagu tenkinti, tačiau galite sulaukti keistų norų ir kaprizų iš vaikų, mylimo žmogaus.

SKORPIONAS. Diena turėtų būti produktyvi, soti. Tačiau tikėtina jausmų sumaištis, meilės dvejonės ir abejonės. Galbūt mėginsite kelti naujas sąlygas ir siekti permainų. Tai gali būti kiek neapgalvota ar netikslinga.

ŠAULYS. Būtų gerai, kad iki pietų jums niekur nereikėtų skubėti, nes kūnas ir siela trokš ramaus atsipalaidavimo, išsimiegojimo. Popiet tapsite aktyvesni ir sėkmingiau bendrausite.

OŽIARAGIS. Emocijų kels netyčia sužinotos paslaptys, išgirstos paskalos. Galbūt teks aiškintis dėl nuslėptų dalykų su artimu žmogumi. Kuo mažiau plepėsite, tuo daugiau laimėsite.

VANDENIS. Šiandieną derėtų mažiau politikuoti, ypač jei tai erzina šeimos narius, draugus. Vakaras žada susitikimą su bendraminčiais, varžybas ar kitokį renginį.

ŽUVYS. Norėsis ištrūkti iš namų, labiau pajusti gyvenimo pulsą ir įvairovę. Galbūt išsiruošite į kelionę, ekskursiją, pramoginį renginį arba susitiksite su patinkančiu asmeniu. Būsite linkę kiek rizikingai elgtis. Prie vairo, kelyje būkite kuo atsargesni.

Lietuva kovo 2-ąją

1995 m. baigėsi prezidento Algirdo Brazausko vizitas Izraelyje. Tai buvo pirmasis oficialus Lietuvos vadovo vizitas šioje šalyje.

1999 m. Niujorke prasidėjo Jungtinių Tautų 43-ioji Moterų padėties komisijos sesija, kurioje pirmą kartą kaip visateisė narė dalyvavo ir Lietuvos delegacija.

2002 m. visuomenei pristatyta knyga apie žuvusį savanorį Artūrą Sakalauską „Rugpjūčio nerimas“. A. Sakalauskas žuvo 1991 m. rugpjūčio 21-ąją, kai į Lietuvos karių saugomą teritoriją prie parlamento rūmų įsiveržė sovietų armijos kariai.

2004 m. Lietuvos ambasadorė prie UNESCO Ina Marčiulionytė Paryžiuje pasirašė Lietuvos Vyriausybės bei Japonijos fondo prie UNESCO susitarimą dėl kryždirbystės ir kryžių simbolikos apsaugojimo ir atgaivinimo. Lietuvos liaudies kultūros centrui iš Japonijos fondo skirta 127,3 tūkst. litų.

2007 m. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė tarpvyriausybinį Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą dėl Baltijos oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemos (BALTNET) plėtojimo.

2009 m. „Lietuvos metų moterimi 2008“ paskelbta eurokomisarė Dalia Grybauskaitė.

2009 m. eidamas 80-uosius metus mirė žinomas grafikas, plakatų kūrėjas Vytautas Kaušinis.

2011 m. eidama 86-uosius metus mirė ilgametė Kauno dramos teatro aktorė Antanina Mackevičiūtė.

2016 m. eidamas 80-uosius metus mirė aktorius ir režisierius Romualdas Urvinis.

Kai kuriuos įvairių metų kovo 2 dienos įvykius priminė ELTA.

(„K. m.” archyvo nuotr. / fotografas Rolanas Valionis)