Karantino laikotarpiu trims žmonių grupėms tenka daugiausiai dėmesio ir nepasitenkinimo strėlių: besibūriuojančiam jaunimui, grįžtantiems emigrantams ir senjorams.


Pirmais dviem atvejais nuomonės reikšti negaliu, nes laikausi taisyklės: ko mano akis nemato, to mano liežuvis nesako, arba – su kuo nesusidūriau, į tą pirštu nedūriau. O štai apie mūsų Kėdainių krašto senjorus galiu kalbėti, nes jau dvi savaites su jais dirbame, kad net dūmai rūksta. Ir sakau visiems, o ypatingai tiems, kurie pastebi tik tuos, kurie nepaiso karantino taisyklių: mūsų senjorai yra šaunuoliai.

„Kėdainių samariečiai“ nuo pirmos karantino dienos atskubėjo į pagalbą senjorams: perkame produktus, vaistus, sumokame komunalinius mokesčius, kad garbaus amžiaus žmonėms nereikėtų šiuo rizikingu metu eiti į parduotuves, kitas susibūrimų vietas.

Ir jie tai supranta, jie sėdi užsidarę namuose, jie skambina ir siunčia mūsų savanorius į parduotuves ir vaistines. Jie moka saugoti save ir tuo pačiu apsaugo kitus . Tokių protingų, sąmoningų senjorų mūsų krašte yra labai daug. Ir mes džiaugiamės, kad kiekvieną dieną prekių nuperkame ir pristatome keliolikai senjorų.

Gerbiami senjorai, jūs nuostabūs. Kiekvienam, su kuriuo telefonu kalbamės ir aptarinėjame, kokio riebumo pieną pirksime, kokia silkė skanesnė, kokius kiaušinius esate įpratę pirkti ir visa kita tol, kol mano ausis užkaista (būtent ausis, nes ji pagaminta daug seniau, nei mano telefono aparatas) nuoširdžiai dėkoju. Jūs sąmoningi. Ir kiekvieną Jūsų apkabinsiu kai pasibaigs šis sunkus periodas.

Todėl drąsiai skambinkite, kreipkitės. Tegul tokių šaunuolių būna dar daugiau, o „Kėdainių samariečiai“ tikrai suspės įvykdyti visus savo pažadus.

Asociacijos „Kėdainių samariečiai“ pirmininkė Sonata Patkauskaitė,
mob. tel. +370 614 54 563

Taip pat primename ir informuojame, kad:

– „Kėdainių samariečių“ savanoriai vaikšto su „uniforma“: geltonomis striukėmis su samariečių ženklu.

– Savanoriai dėvi apsaugines kaukes ir pirštines. Produktus perduodame dežėse, kurios yra dezinfekuojamos: prieš dedant produktus parduotuvėje, prieš paduodant Jums ir paėmus iš Jūsų.

– Prie durų padavę dėžę su produktais ir parduotuvės čekiu, laukiame už durų, kol jūs namuose išsikrausite produktus, patikrinsite, ar viską nupirkome ir ar taip, kaip jūs prašėte ir, įdėję pinigėlius pagal čekį, gražinsite dėžę atgal. (Ant žemės prie durų maišų su produktais nededame, nors taip rekomenduojama. Mes manome, kad dezinfekuota dėžė, paduodama per atstumą, yra saugiau nei laiptinės grindys, nes nežinome, kas toje laiptinėje vaikščiojo prieš penkias minutes. O dėžes dezinfekuojame patys, todėl žinome, kad tai darome).

– Kai Jūs mums paskambinate, pirmiausiai klausiame, kokioje parduotuvėje esate įpratę pirkti. Ir stengiamės Jūsų produktus pirkti toje parduotuvėje, kad ir karantino metu vartotumėte pamėgto gamintojo produktus.

– Pinigų iš karto neimame, už produktus sumokate tik tada, kai savanoriai jums pristato produktus ir paduoda čekį.