Pirmąjį gegužės sekmadienį švęsime Motinos dieną. Tai progai skirtų renginių banga jau ritasi per švietimo įstaigas, kultūros centrus, bendruomenes ir net bažnyčias.

Viena pirmųjų rajone šventę mamoms surengė mokyklos-darželio „Obelėlė“ bendruomenė. Šios įstaigos ugdytiniai ir jų tėveliai rinkosi į Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus salę, kur vyko koncertas „Vaikystės šaly pabūkim visi“, skirtas Tarptautinei Motinos dienai paminėti.

Gausiai susirinkusius žiūrovus vaikai pradžiugino dainomis, šokiais. Koncerte pasirodė visi mokyklos-darželio vaikai – ir maži, ir didesni. Mamas sveikino mokyklos-darželio direktorė Renata Zigmantavičienė, Vilainių seniūnas Antanas Bružas, Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vadovė Vitalija Augulienė.

Koncerte taip pat dalyvavo Vilainių skyriaus mišrus vokalinis-instrumentinis ansamblis „Prie Nevėžio“. Salėje netrūko gausių plojimų, geros nuotaikos, šypsenų ir dėkingumo žodžių.

Po koncerto visi vaikai pasveikino savo mamas gėlės vazonėliu, papuoštu savo sukurtu darbeliu.

„Buvo graži, jauki šventė. Susirinko labai daug mamų, buvo ir tėčių. Mokytojos ir auklėtojos tikros šaunuolės, kartu su vaikučiais parengė gražią programą.

Pernai mamyčių šventė vyko darželyje, bet tąsyk užklupo lietus, tai gerai, kad šiemet visi pakviesti į Vilainių salę“, – kalbėjo vienos darželinukės mama Sonata.

Mamas pagerbs ir bažnyčiose

Taip jau yra, kad kiekvienas žmogus į pasaulį ateina per motinos įsčias. Todėl nieko keisto, kad su mama mus per gyvenimą sieja stipriausias ryšys. Tai žmogus, kurio šilumos ir meilės reikia bet kokiame amžiuje. Už viską, ką gauname iš brangiausio žmogaus, stengiamės atsidėkoti dėmesiu, gėlėmis, o kai kas ir maldomis.

Šį sekmadienį Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje 8, 10 ir 12 val. bus aukojamos mišios už visas mamas. Mišiose dalyvaujančios motinos bus palaimintos, o Amžinybėn jau išėjusios mamos bus pagerbtos maldomis.

„Kviečiu visus nepamiršti savo mamų, močiučių, prosenelių. Būtinai jas aplankykite. Jei nebeturite gyvų, nuvažiuokite aplankyti jų kapų. Melskime visoms mamoms Švč. Mergelės Marijos užtarimo, kad Dievas laimintų jas ir suteiktų reikalingų malonių, kad ir pačios mamos mylėtų savo vaikus, ir vaikai jas visada gerbtų ir jomis rūpintųsi.

Visiems, kurie pamaldžiai pagerbs savo mamas, suteikiami visuotiniai atlaidai“, – primena Kėdainių dekanas Norbertas Martinkus.

Už gyvas bei mirusias mamas šį sekmadienį bus meldžiamasi ir Šv. Jurgio bažnyčioje. Mišios bus aukojamos 9, 10 ir 12 val.

Sekmadienį 13 val. Surviliškio bažnyčioje rengiama literatūrinė-muzikinė kompozicija „Motina – tai Dievo vardas“.

Bus ir koncertų, parodų, spektaklių

Šeštadienį, 17 val. į mamoms skirtą koncertą pakvies Kėdainių kultūros centro Tiskūnų skyrius. Dainuos Aistė Bugaitė. Bus surengta fotografijų paroda „Surinkom gražiausius žiedus“.

Gegužės 7 dieną, 13 val. Pernaravos seniūnijos salėje – renginys Motinos dienai paminėti. Žiūrovai išvys Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus Aristavos mėgėjų teatro ir moterų vokalinio ansamblio „Arvista“ muzikinį spektaklį „Prisilietimas prie laiko – auksinė atmintis“.

Sekmadienį, 12 val. esate laukiami Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje, kurioje vyks nemokamas koncertas „Laiškas Mamai“. Koncertuos Kėdainių šviesiosios gimnazijos bei muzikos mokyklos mokiniai ir mokytojai, grupė „Arti”. Ateikite kartu su mamomis ir įteikite joms šiltą, jautrią muzikinę dovaną. Juk laikas praleistas kartu yra toks vertingas.

Sekmadienį, 16 val. šventinis koncertas vyks ir Kėdainių arenoje. Tiesa, jis bus mokamas.

Parengta pagal organizatorių inf.