Kandidatas į Kėdainių rajono merus Saulius Grinkevičius:
„Mažiau pažadų, daugiau darbų“

Mero Sauliaus Grinkevičiaus vadovavimo rajonui laikotarpiu (2015–2019 m.) buvo pradėtos esminės permainos Pelėdnagių gyvenvietėje. Pradėtas projektas, kurio tikslas – kapitaliai sutvarkyti viešąsias erdves ir jas paversti patraukliomis vietos žmonėms.

Svarstant, į kokius prioritetinius, didžiausią svarbą gyventojams turinčius objektus investuoti paramos ir savivaldybės biudžeto lėšas, dėmesys buvo atkreiptas į maudymvietę ir seniai įrengto, bet ilgus metus dėmesio nesulaukusio stadiono potencialą. Rajono meras S. Grinkevičius prognozavo, kad baigus viešųjų erdvių sutvarkymo darbus Pelėdnagiuose išsiskirs dvi laisvalaikio praleidimo erdvės – paplūdimys bei stadionas.

Panaudotos ES ir savivaldybės biudžeto lėšos

Stadiono rekonstrukcija buvo brangiausia ir bene reikšmingiausia Pelėdnagių gyvenvietės sutvarkymo projekto dalis. Jai buvo skirta apie 400 tūkst. eurų, kai bendra visų čia atliktų darbų vertė siekė 823 tūkst. eurų. Iš šios sumos Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto indėlis – 66 tūkst. 763 eurai, o likusi dalis – Europos Sąjungos fondų paramos lėšos.

Visas projektas „Kompleksiškas Pelėdnagių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ įgyvendintas per porą metų. Per tą laiką atnaujintos net septynios šios gyvenvietės viešosios erdvės.

Visas šis didžiulis projektas atsiėjo apie 1 122 800 Eur, iš jų – apie 299 390 Eur skyrė Kėdainių rajono savivaldybė.

Maudymvietė – ne tik pelėdnagiškiams

Pelėdnagiuose buvo sutvarkyta poilsio ir rekreacinė zona, populiariai vadinama Ašarėnos maudymviete, atnaujinta veja, pastatyti suoliukai ir šiukšlių dėžės, sutvarkytas aktyvaus laisvalaikio aikštynas, įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai, perklota automobilių stovėjimo aikštelių danga, įrengtas apšvietimas naujuose pėsčiųjų takuose, poilsio ir rekreacinėje zonoje.

Pelėdnagiuose buvo sutvarkyta poilsio ir rekreacinė zona, populiariai vadinama Ašarėnos maudymviete. (R. Valionio nuotr.)

„Pelėdnagių maudymvietė – labai populiari tarp rajono gyventojų, todėl buvo priimtas sprendimas sutvarkyti V. Koncevičiaus gatvę, paplūdimį, stadione įrengti aktyvaus poilsio erdvę. Tai iš pagrindų pagražino Pelėdnagius ir pagerino gyvenimo kokybę“, – yra sakęs rajono meras S. Grinkevičius.

Pasikeitė neatpažįstamai

Stadionas pasikeitė neatpažįstamai – senasis Pelėdnagių stadionas virto multifunkcine, įvairioms sporto šakoms pritaikyta aktyvaus laisvalaikio zona. Jame įrengta 658 kvadratinių metrų ploto krepšinio aikštelė, o šalia jos – kiek mažesnis, 442 kvadratinių metrų ploto tinklinio aikštynas. Sumontuoti treniruokliai.

Čia pat – ir lengvų konstrukcijų scena, kurioje vietos bendruomenė organizuoja savo renginius.

Pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovai, įrengti tualetai. Naujai įrengti pėsčiųjų takai. Visa teritorija apšviesta šiuolaikiškais LED žibintais bei apželdinta. Vien želdynai užima 4 tūkst. 350 kvadratinių metrų, o trinkelėmis grįsta danga – 1 tūkst. 843 kvadratinių metrų plotą.

Kultūros namai – planuose

Buvo planuota rekonstruoti ir Pelėdnagių kultūros namus. Tuometinis Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius minėjo, kad maudymvietės ir stadiono sutvarkymas Pelėdnagiuose – tik dalis to, kas buvo planuota.

Senasis Pelėdnagių stadionas virto multifunkcine, įvairioms sporto šakoms pritaikyta aktyvaus laisvalaikio zona.(R. Valionio nuotr.)

„Mes norėjome, kad būtų sutvarkyta ne tik aplinka, bet ir Pelėdnagių kultūros namai, renovuotas pastatas. Pelėdnagiškiai žino, kad kultūros namai – šalti ir nesandarūs. Deja, vidaus reikalų ministerija savo apraše nebuvo įtraukusi galimybės ES paramos lėšomis finansuoti tokį projektą. Leista sutvarkyti tik viešąsias erdves“, – prisiminė buvęs rajono meras S. Grinkevičius.

Kuriasi jaunos šeimos

Įgyvendinus projektą „Kompleksiškas Pelėdnagių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ gyvenvietė labai išgražėjo, joje daug kas buvo atnaujinta, pertvarkyta ir įrengta gyventojų patogumui.

S. Grinkevičius įsitikinęs, kad aplinkos sutvarkymo darbai generuoja ir pridėtinę vertę. Žmonės gražioje aplinkoje jaučiasi komfortabiliau, atsiradusios naujos erdvės skatina aktyvų laisvalaikio praleidimą.

Investicijos į aplinkos sutvarkymą, žmonių gerovę reikšmingos ir dėl to, jog Pelėdnagių apylinkėse daugėja gyventojų – statomi nauji namai, kuriasi šeimos.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 19