Prasidėjus mokslo metams keliuose vėl intensyvesnis eismas. Tam, kad vaikai saugiai pasiektų mokyklas bei darželius prie perėjų, kuriomis praeina didžiausias srautas vaikų, budi ne tik policijos pareigūnai, bet ir šauliai bei kiti savanoriai. O jie turi pastabų ne vien vaikams, bet ir jų tėveliams bei vairuotojams.

Gegučių gatvėje prie pėsčiųjų perėjos nuo ryto budėję šauliai Kristina ir Elmuntas sakė, kad rimtesnių incidentų nepasitaikė, dauguma pėsčiųjų ir vairuotojų elgėsi taip, kaip reikia.

„Sakytume, kad vaikai gana tvarkingai eina per gatvę, nebėga, apsidairo, kai kurie automobiliai tai jau iš tolo sumažina greitį, sustoja praleisti pėsčiųjų.

Didelis srautas vaikų ėjo kartu su tėveliais, kas įsikibę į ranką, kas atskirai. Girdėjome, kad ir tėvai liepia sustoti, apsidairyti ir, tik pasižiūrėjus į vieną ir kitą pusę, pereiti per gatvę.

Šiandien pastebėjome, kad buvo vairuotojų, kurie vairuodami rankose laikė telefonus. Gal yra kokių svarbių reikalų, bet taisyklės yra taisyklės, tokiu atveju reikia naudotis laisvų rankų įranga. Tokį pažeidimą darė ir vyrai, ir moterys, o kai parodydavome, kad negalima kalbėti telefonu vairuojant, tai nekeipdavo dėmesio.

Teko padaryti pastabą ir moksleiviams, kurie dviese važiavo vienu paspirtuku, ko daryti negalima, nes yra labai nesaugu, be to, jie nedėvėjo nei liemenių, nei šalmų“, – teigė prie perėjos budėję šauliai.

Tėvai rodo blogą pavyzdį

„Mes, šauliai, prie pėsčiųjų perėjų budime jau ne pirmą rugsėjį. Sakytume, kad situacija gerėja, bet dar pasitaiko atvejų, kai, pavyzdžiui, mama veda vaiką už rankos ne per perėją, o už kokių 20 metrų nuo jos. Kur išlipo iš mašinos, ten ir eina per gatvę, tokiu būdu rodo blogą pavyzdį. Jei norime, kad vaikai gerai elgtųsi, tai ir patys suaugusieji turi taip elgtis.

Tėvai turi kalbėtis su vaikais apie saugumą keliuose, kad kitapus pamatę draugą jie nebėgtų per gatvę, kad eidami per perėją nesinaudotų telefonais, nesistumdytų, o visą dėmesį būtų sutelkę į tai, kas vyksta aplinkui. Reikia suvokti, kad pėsčiųjų perėja nuo nelaimių neapsaugo, įvykių būna ir jose, tad reikia būti apdairiems, saugotis patiems ir saugoti kitus, taip elgtis ne tik rugsėjį, bet ir ištisus metus.

Buvo vienas vaikinukas, mašina visai čia pat, o jis išpuolė į gatvę, tai vos spėjo sustabdyti. Kai įvyksta nelaimė, tada kaltiname vairuotojus. Aišku, ir vairuotojai turi būti labai dėmesingi, vairuojant neužsiminėti pašaline veikla, nes vaikai gali staiga išbėgti ne tik į gatvę, bet ir kokioje automobilių aikštelėje. Žodžiu, visi turime būti atidūs ir visada elgtis atsakingai“, – priemena Kristina ir Elmuntas.

Sustiprintas dėmesys bus ne vieną dieną

Prie pėsčiųjų perėjų, įrengtų šalia mokyklų, pareigūnai, šauliai bei savanoriai budės visą savaitę. Yra vykdomi ir specialūs reidai.

Tikrinamas mokyklinių, maršrutinių autobusų ir kitų transporto priemonių, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumas.

Policija kreips dėmesį į tai, kaip nepilnamečiai, vairuojantys dviračius, elektrinius paspirtukus, mopedus ar automobilius, laikosi Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Taip pat bus tikrinama, ar pagal amžių jie gali vairuoti tam tikrą transporto priemonę, ar dėvi saugos šalmus, ar elektriniu paspirtuku neveža keleivio ir pan.

Rugsėjo 1–7 d. pareigūnai stebės, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles.

Pareigūnai įspėja, kadpėsčiojo nepraleidimas per perėją yra rimtas Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimas, kuris vairuotojams užtraukia baudą nuo 60 iki 90 eurų. Taip pat gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 1 iki 6 mėnesių.

Panašios naujienos