Darbo patirties neturinčiam jaunimui noras įsilieti į darbo rinką neretai tampa nemažu iššūkiu. Kad darbo paieškos taptų paprastesnės, Darbo biržos Kėdainių jaunimo darbo centro skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Liutkevičienė Kėdainių krašto jaunimui liepos–rugpjūčio mėnesiais parengė renginių ciklą „Nuo diplomo iki darbo sutarties“. 

Darbo biržos Kėdainių jaunimo darbo centro skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Liutkevičienė ir savanoris Gintaras Ražinskas pasiruošę padėti jaunimui atrasti save.

Darbo biržos Kėdainių jaunimo darbo centro skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Liutkevičienė ir savanoris Gintaras Ražinskas pasiruošę padėti jaunimui atrasti save.

Pasak J. Liutkevičienės, į renginius ateina jaunuoliai, baigę bendrojo lavinimo ar aukštąsias mokyklas: „Paprastai jaunimas yra labai optimistiškas ir galvoja, kad būdamas pats šauniausias gali rasti darbo be jokių didesnių pastangų. Deja, neretai sparnai pakerpami dar nepradėjus skristi. Mano noras – padėti ieškantiesiems darbo išvengti elementarių klaidų. Paprastai paklausus, ar jaunimas turi kokių klausimų dėl įsidarbinimo, nuskamba atsakymas, jog viskas paprasta ir aišku. Bet, paprašius save pristatyti, paaiškėja, kad spragų yra nemažai. Tai mes su jaunuoliais mokomės, kaip tinkamai parengti įsidarbinimui reikalingus dokumentus, pasiruošti pokalbiui su darbdaviu. Be to, jaunimas turi galimybę susipažinti su aktyvios darbo paieškos būdais bei karjeros planavimo principais, gauna naudingų patarimų kuriant savo verslą, sužino, kokios yra savanorystės galimybės“, – sakė J. Liutkevičienė.
Į Jaunimo darbo centro renginius atėjusiems jaunuoliams ypač naudingi pasirodė pokalbiai apie savanorystę. Diskusijos lektorius Gintaras Ražinskas pasakojo, jog savanoriauja jau ketverius metus: „Savanorystė yra puiki priemonė pažinti save ir paskatina būti drąsiu. Savanorystė – ne tik daugybė atradimų, bet ir galimybė padėti kitam. Pasitaiko daugybė atvejų, kad savanoriai ne vienerius metus svajoja save realizuoti vienoje veikloje, bet išbandę savanoriškus darbus savąjį kelią atranda visai kitose plotmėse. Tad aš skatinu jaunimą pabūti savanoriu ir taip rasti geriausią kelią į tikrąjį save.“
Darbo biržoje dar numatyti keli ciklo „Nuo diplomo iki darbo sutarties“ renginiai. Rugpjūčio 10-ąją ir 17-ąją bus kalbama „Pirmo darbo programos užsiėmimas absolventams“. Rugpjūčio 11-ąją jaunimo laukia pokalbis apie savanorystę. Rugpjūčio 18-ąją verslo galimybes pristatys Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daina Balasevičienė, o rugpjūčio 25-ąją sėkmingo darbo pokalbio paslaptis atskleis bendrovės „Linėja“ vadovas Gediminas Norkus.
Liepos 21 dieną Darbo biržoje buvo registruoti 38 absolventai, įgiję logistikos vadybininko, ekonomisto, pedagogo, psichologo, vertėjo, inžinieriaus, administratoriaus, vadybininko, kosmetologo, farmakotechniko, suvirintojo, virėjo, apdailininko, siuvėjo, prekybos įmonių vadybininko padėjėjo, padavėjo barmeno, automobilių elektromechaniko, socialinio darbuotojo padėjėjo, nekilnojamojo turto agento, ortopedinės avalynės gamintojo, auklės profesijas.
Jaunuoliai kviečiami aktyviai dalyvauti jiems organizuojamuose renginiuose ir gauti aktualios bei naudingos informacijos, kuri padės sėkmingai įsilieti į darbo rinką.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.