Langakiečiai, gyvenantys 36 km atstumu nuo rajono centro Kėdainių, vėl galės lankytis kaimo medicinos punkte, kuris, išėjus darbuotojui, neveikė nuo Naujųjų metų. Nuo vasario 2-osios čia tvarkosi ir pacientų priėmimui ruošiasi bendrosios praktikos slaugytoja Odeta Kveškevičienė.

Daugiau kaip dvidešimties metų medicininio darbo patirtį turinti moteris priėmė naują iššūkį ir pasiryžusi, savo kompetencijos ribose, rūpintis Langakių kaimo gyventojų sveikata.

Į darbą Kėdainių PSPC Pernaravos ambulatorijai priklausančiame medicinos punkte ji atvyksta iš kaimyninio Kauno rajono – Saulėtekio kaimo, esančio už maždaug 17 km nuo Langakių. Čekiškės socialinės globos ir priežiūros namuose ji dirba bendrosios praktikos slaugytoja.

Langakiuose O. Kveškevičienė dirbs pusės etato krūviu tris dienas per savaitę: teiks kvalifikuotą medicinos pagalbą bendrosios praktikos slaugytojo medicinos normos ribose, atliks paskirtas gydytojo slaugos ir diagnostines procedūras, tvarkys medicininę dokumentaciją. Medicinos punkte pacientai galės įsigyti gydytojo išrašytų vaistų, taip pat ir kompensuojamųjų.

Antradieniais nuo 7.30 iki 9.30 valandos slaugytoja sako atliksianti rutininius kraujo tyrimus, po to lankysianti pacientus namuose, kur teiks jiems slaugos paslaugas, suleis vaistus. Trečiadieniais ir ketvirtadieniais pacientai bus priimami punkte nuo 10 iki 12.30 val., po to – vėl vizitai į namus.

 „Kaimui, ypač atokiam, tokia paslauga yra reikalinga. Man paskambino kėdainietė Adelė Štelmokienė, kuri ieškojo, kas galėtų dirbti, ir paprašė, gal norėčiau imtis. Nusprendžiau pabandyti“, – ramiai paaiškino apsisprendimą dirbti moteris.

O. Kveškevičienė sako, jog 19 metų dirbo slaugytojos padėjėja, o užauginusi vaikus ryžosi kelti kvalifikaciją: per dvejus metus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre baigė paramedikų mokymus, po jų, paskatinta bendramokslių, kartu įstojo į Utenos kolegiją ir įgijo bendrosios praktikos slaugytojos specialybę.

Tad langakiečiai pateks į profesionalias ir rūpestingas rankas.

„Esame labai patenkinti, be galo džiaugiamės šita gera naujiena. Esame trijų rajonų apsuptyje, bet  tokiame kampelyje, susisiekimas tolimas ir nepatogus tiems, kas neturi automobilio. Jaunimas vaistų dar išvažiuoja nusipirkti į Ariogalą ar kitur, o senyviems žmonėms sunku. Į Pernaravą autobusų irgi nėra. Tad žmonėms daug ramiau, kai yra į ką kreiptis pagalbos, vaistų įsigyti, kraujospūdį pamatuoti, kraujo tyrimus atlikti“, – sakė Langakių bendruomenės pirmininko pavaduotoja Vilma Dubauskienė.

Langakių bendruomenė taip pat tikisi, kad bus pratęsta iki gegužės mėnesio galiojanti sutartis su patalpų, kurias Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centras nuomoja iš privataus asmens, savininku. Taip pat punkte reikalingi sandaresni langai ir šildymo sistema.

Langakių medicinos punktas priklauso Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC). Dėl jo išlikimo bendruomenė kovoja jau ne pirmą kartą.

Kėdainių PSPC taip pat informavo, kad ir Aristavos medicinos punkte pradėjo dirbti nauja bendruomenės slaugytoja Vaiva Gudauskienė, anksčiau dirbusi Labūnavos medicinos punkte.

(Asmeninio archyvo nuotrauka)

Panašios naujienos