Į redakciją kreipėsi kėdainietė, susidūrusi su problema dėl Lietuvos pašto teikiamų paslaugų.

„Susidūriau su tokia problema. Neatnešė šiandien mano užsiprenumeruoto laikraščio ,,Savaitė”. Atrodytų paprasta: paskambinti į paštą ir išsiaiškinti. Bet kaip jam paskambinti? Internete susiradau Kėdainių pašto rekvizitus. Paaiškėjo, kad yra du numeriai, bet jie (kaip kokiam banke) bendri visai Lietuvai.

Atsiliepęs žmogus (o greičiausiai koks automatas) pasako, kad visi konsultantai užimti ir prašoma palaukti. Laukiu. Minutę, dvi… Po kokių penkių minučių, netekusi kantrybės, išjungiu ir surenku kitą (jau ne trumpąjį numerį). Pasirodo, tas pats. Vis prašoma palaukti ir skamba muzikėlė. Kai jos prisiklausiau apie 15 minučių, vėl teko išjungti.

Pasižiūrėjau interesantų klausimus. Štai vienas rašo, kad tai visai ne tos įstaigos numeris – 8 700 55400. Kas čia darosi?

Negana, kad ,,Giraitės” (arba 1-ąjį) paštą panaikino, tai dabar net susiskambinti negalima.

Nejau budėti prie lango, laukti, gal pamatysiu pašto automobilį ir patį paštininką (-ę). Tada jo (jos) paklausiu apie tą negautą leidinį. O juk už jį reikėjo mokėti pinigus (ir už pristatymą). Nueiti iki paties pašto man sunku. Kaip susisiekti?”

(Laiško autorius ir jo adresas redakcijai žinomi)

Akcinės bendrovės Lietuvos paštas atsakymas:

Norime patikinti, kad Lietuvos pašto klientų aptarnavimo specialistai deda visas pastangas, siekdami operatyviai atsakyti į visus gyventojams rūpimus klausimus telefonu.

Naujausi duomenys rodo, kad šiuo metu skambinant Lietuvos pašto klientų aptarnavimo telefonais, jeigu nėra pasirenkama konkreti klientui rūpima paslauga, vidutiniškai tenka palaukti kiek daugiau nei pusantros minutės. Laukimo trukmė šiek tiek ilgėjo praėjusių metų pabaigoje, intensyviausiu metuose kalėdiniu laikotarpiu, kuomet smarkiai išauga klientų srautai.

Tuo pačiu pažymime, kad atvejai, kuomet prenumeruojami leidiniai laiku nepasiekia juos užsakiusių gyventojų, tikrai yra pavieniai. Gyventojų skundai, susiję su prenumeruojamų leidinių vėlavimu arba negavimu, sudaro vos iki 0,1 proc. viso skundų skaičiaus. 

Lukas Zadarackas, Komunikacijos projektų vadovas