Pirmadienį susitikęs su susisiekimo įmonės „Emtra“ vadovais, Radviliškio meras Kazimieras Račkauskas siūlė ieškoti bendrų kompromisų, kad būtų sumažinta kelionių miesto ir priemiestiniais autobusais rajono teritorijoje kaina.

Anot Radviliškio savivaldybės mero, nuo šių metų rugsėjo 19 dienos miesto ir priemiestiniams autobusams keleivius pradėjus vežti nemokamai, koncesininkui sumokama už nuvažiuotą atstumą, tačiau įmonės suskaičiuota ir sutartyje įrašyta vieno kilometro savikaina yra gana didelė.

„Praėjusi valdžia buvo jums labai dosni, dešimčiai metų pratęsdama koncesijos sutartį, tačiau mes prašome ieškoti galimybių, kad galėtumėte arba sumažinti savikainą, arba už tą pačią kainą paleisti daugiau maršrutų. Siūlau ieškoti kompromisų, o ne kankintis su ta sutartimi dar 10 metų: peržiūrėkite savo išlaidas, gal kažką galite optimizuoti, ir pateikite mums savo viziją dešimčiai metų į priekį, o mes pateiksime savo pasiūlymus“, – susitikime teigė K. Račkauskas. 

Šiuo metu „Emtra“ keleivius vietinio susisiekimo maršrutais veža pagal ankstesnės rajono valdžios pasirašytą koncesijos sutartį, kurios galiojimas baigsis tik 2033 metais. Savivaldybė šios sutarties nutraukti beveik neturi realių galimybių, nes tokiu atveju privalėtų sumokėti netesybas ir atlyginti šimtatūkstantinius nuostolius koncesininkui. 

Susitikime rajono vadovai taip pat pritarė „Emtros“ prašymui leisti artimiausiu metu atnaujinti savo autobusų parką: įsigyti vieną iki 20 sėdimų vietų mikroautobusą ir du autobusus iki 55 sėdimų vietų. 

ELTA

(Viršelio nuotr. – Radviliškio rajono savivaldybės)