Vienas iš dažniausių klausimų, kurio sulaukia buitinės technikos meistrai iš savo klientų: ar sugedusią buitinę techniką verta taisyti, ar labiau apsimoka įsigyti naują? Reikia pripažinti, kad šiuo atveju vienareikšmio ir universalaus atsakymo, kuris visiems besikreipiantiems padėtų apsispręsti, nėra. Visgi priimti tinkamą sprendimą neabejotinai padės žemiau pateikti 4 patarimai:

·       Įvertinkite buitinės technikos stovį.

Visų pirma, rekomenduotina racionaliai įvertinti jūsų turimos buitinės technikos būklę. Jeigu svarstote remontuoti seną buitinį prietaisą, gali būti, kad jo remontas jums atsieis brangiau nei naujo įsigijimas. Taip gali nutikti todėl, kad remontuojamo prietaiso detalių pasirinkimas rinkoje – ribotas, taip pat gali tekti susidurti su sunkumais rasti tokio prietaiso remonto specifiką išmanantį meistrą.

Žinoma, gali būti, kad spręsti gedimą galėtų imtis ir patirties su konkretaus įrenginio taisymu neturintis specialistas. Visgi šiuo atveju reikia įvertinti tai, kad remontas galimai užtruks ilgiau nei įprastai, o tai turės tiesioginės reikšmės prietaiso remonto kainai.

·       Atsižvelkite į tai, kiek laiko ir kaip intensyviai buitinė technika buvo naudojama.

Nors daugeliu atvejų yra akivaizdu, kad gamtai draugiškesnis pasirinkimas yra naudoti tą buitinę techniką, kurią turite, nei įsigyti naują, tačiau gali pasitaikyti ir išimčių. Pavyzdžiui, jeigu iki gedimo prietaisą naudojote dvejus metus, galimai jį taisyti apsimokės. Tačiau jeigu iki gedimo prietaisą intensyviai naudojote 6 ar dar daugiau metų, verta gerai pagalvoti, ar jį taisyti iš tiesų apsimoka.

Kodėl? Priežastis yra labai paprasta. Net jeigu ir pašalinsite vieną gedimą, galimai neilgai trukus teks susidurti su kitu gedimu, o tuomet ir – su dar vienu. Todėl labai svarbu racionaliai įvertinti, ar į konkretų buitinės technikos prietaisą vis dar apsimoka investuoti, ar verčiau paieškoti kitų alternatyvų. Jeigu apsispręsti sunku, visuomet pravers įžvalgus profesionalų, besirūpinančių buitinės technikos taisymu, žvilgsnis. Kontaktus galite rasti jų svetainėje.

·       Palyginkite taisymo darbų ir naujos buitinės technikos kainų skirtumą

Jeigu sugedęs prietaisas tarnavo ilgai ir sėkmingai, tačiau vis vien esate pasiryžę jį taisyti, įvertinkite jo taisymo darbų ir naujo prietaiso kainos skirtumą. Jeigu taisymo darbai kainuos daugiau nei naujas buitinės technikos prietaisas, išmintingiau būtų pasirinkti antrąjį variantą. Tokiu būdu būsite užtikrinti, kad naujas pirkinys vėl nepertraukiamai džiugins sklandžiu savo darbu bent kelerius metus. Jeigu minėtų kainų skirtumas yra reikšmingesnis, tuomet vertėtų pasitarti su specialistais, ar verta būtų į jo tolimesnį naudojimą investuoti.

·       Numatykite galimas permainas netolimoje ateityje

Dar vienas aspektas, galintis padėti atsakyti į klausimą – ar verta taisyti buitinę techniką, ar išmintingiau įsigyti naują? – jūsų ateities planai. Tokiu atveju, jeigu netolimoje ateityje planuojate rimtesnes permainas, kaip kad generalinį savo būsto remontą ar gyvenamosios vietos keitimą – gali būti, kad pagalvoti apie naujos buitinės technikos įsigijimą – išties verta.

Pavyzdžiui, pirmuoju atveju, greičiausiai remontuodami būstą, atnaujinsite ir baldus bei buitinę techniką. Tokiu atveju, jeigu šiaip ar taip planuojate įsigyti naują buitinę techniką, investuoti į senus buitinės technikos prietaisus nebeapsimoka. Taip pat, vargu, ar verta imtis investicijų į remontą, jeigu planuojate išsikraustyti į kitą miestą ar šalį, arba žinote, kad konkretus buitinės technikos prietaisas negalės būti panaudotas jūsų būsimuose namuose.

Taigi, į klausimą, kokį sprendimą priimti verta labiau, galite atsakyti tik jūs patys, atsižvelgę į sugedusio buitinės technikos prietaiso stovį, remonto kaštus, galimas permainas netolimoje ateityje bei kitas sprendimą galinčias sąlygoti aplinkybes.

Užs. Nr. 291.