Kėdainių šviesiosios gimnazijos bendruomenė turi kuo didžiuotis ir džiaugtis – dešimties gimnazistų komanda konkurse „Euroscola“ tapo nugalėtoja ir iškovojo teisę savo gimnazijos atstovams, kurių suburs net dvidešimt keturis, vasario mėnesį aplankyti Strasbūre įsikūrusį Europos Parlamentą. 

Puikiu gimnazistų pasirodymu „Euroscola“ konkurse džiaugėsi gimnazijos socialinė pedagogė Indrė Mackevičienė (dešinėje) ir užklasinės veiklos organizatorė Žydronė Smulskienė (kairėje).

Puikiu gimnazistų pasirodymu „Euroscola“ konkurse džiaugėsi gimnazijos socialinė pedagogė Indrė Mackevičienė (dešinėje) ir užklasinės veiklos organizatorė Žydronė Smulskienė (kairėje).

Europos Parlamento Informacijos biuras pradėjo organizuoti „Euroscola“ atrankos konkursus Lietuvoje 2007 metų pabaigoje.
Kiekvienos Europos Sąjungos šalies moksleiviai turi galimybę dalyvauti „Euroscola“ programoje, kuri suteikia galimybę aplankyti EP būstinę Strasbūre ir dalyvauti jaunimo debatuose bei balsavime ES klausimais, modeliuojant realaus EP darbą. Programos tikslas yra supažindinti jaunimą su EP darbu, skatinti domėjimąsi ES vykstančiais procesais ir pateikti gilesnį Europos, kaip visumos, vaizdą.
Kėdainiečiai gimnazistai savo jėgas šiame konkurse bandė jau penktą kartą. Pernai Šviesiosios gimnazistai liko treti, o šįmet nuskynė laurus. „Tikrai nebuvo lengva konkurse pasirodyti gerai. Ankstesni metai buvo tarsi savotiškos repeticijos. Pamatėme, kad savarankiškai ruošiantis mokiniams trūksta žinių, tad pasitelkėme istorijos mokytoją Liną Mankų, kuris koordinavo pasiruošimą. Smagu, kad toks sprendimas buvo teisingas – dabar džiaugiamės geriausiu rezultatu ir laukiame būsimos išvykos“, – sakė gimnazijos socialinė pedagogė Indrė Mackevičienė.
Šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė gyrė gimnazistus už puikų pasirodymą konkurse: „Labai šaunu, kad mokinių triūsas buvo gerai įvertintas. Jaunimui labai pravartu susipažinti su Europos Sąjungos struktūromis, šios bendrijos istorija, veikla, žinomiausiomis asmenybėmis. Tai – labai gera pilietiškumo pamoka, kurioje gali įvertinti save ir savo šalį Europos Sąjungoje.“
Konkurse dalyvavę gimnazistai džiaugėsi puikiu rezultatu ir sakė nekantraują, kuomet galės pasinaudoti pelnytu prizu. „Buvo labai smagu ruoštis konkursui. Tiesiog gavome gerą komandinio darbo pamoką, nes susirinkę pasiskirstėme užduotis ir atsakingai joms ruošėmės. Negi pavesi draugus? Tiesiog gerą laiką turėjome ne tik konkurse, bet ir jam ruošdamiesi“, – savo nuomonę apie „Euroscola“ konkursą“ dalijosi Tadas. Jam antrino ir Marius: „Teko gerokai praplėsti turimas žinias apie Europos sąjungą. Vien bendro išsilavinimo neužteko, skaitėme įvairius straipsnius, diskutavome, tarėmės su mokytoju. Panašių konkursų galėtų būti ir daugiau, nes tai, ką sužinojome, tikrai pravers ateityje.“

Panašios naujienos