Nors iki gegužės mėnesio krašto medikai patikrino maždaug pusės rajono ugdymo įstaigas lankančių vaikų sveikatą, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro Pediatrijos skyriaus gydytojai prašo tėvelių nedelsti ir mažuosius patikrai atvesti vos tik atras laiko.

Gydytojai ragina kraštiečius nelaukti rugsėjo mėnesio, o vaikų sveikatos patikra pasirūpinti iš anksto.

Gydytojai ragina kraštiečius nelaukti rugsėjo mėnesio, o vaikų sveikatos patikra pasirūpinti iš anksto.

„Tokia jau tvarka, kad iki rugsėjo vidurio privalu patikrinti mokinių bei darželius lankančių vaikų sveikatą. Paprastai patikros terminui baigiantis pas gydytojus susidaro eilės, nors jų kuo puikiausiai galima išvengti, jei vaikai į polikliniką būtų atvesti pavasarį ar vasarą.
Kasmetiniam profilaktiniam patikrinimui reikia apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ar vaikų ligų gydytoją įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti ir atvykti nurodytu laiku. Svarbu atminti, kad vaiką iki 16 metų į polikliniką turi palydėti tėvai ar globėjai.
Profilaktinio patikrinimo metu gydytojai įvertina vaiko ūgį, svorį, arterinį kraujospūdį, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Kartą per metus vaikui atliekami laboratoriniai (kraujo ir šlapimo) tyrimai. Būsimiesiems pirmokams papildomai atliekami išmatų tyrimai. Būsimiesiems pirmokams, lėtinėmis ligomis sergantiems bei dažnai sergantiems vaikams atliekamas tyrimas užsikrėtimo tuberkulioze išaiškinimui – Mantu mėginys“, – sakė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotoja organizaciniam metodiniam darbui, gydytoja Jūratė Judickienė.
Pasak medikės, gydytojas, nustatęs ir įvertinęs sveikatos rizikos veiksnius ar įtaręs organizmo funkcijų sutrikimus, gali siųsti vaiką kitų specialistų konsultacijai, paskirti reikalingus papildomus laboratorinius ar instrumentinius tyrimus. „Laiku nustatytas sveikatos sutrikimas padeda užtikrinti sėkmingą gydymą. Jau kuris laikas sveikatos patikros parodė, kad nuolat prastėja vaikų sveikata – vis daugiau pastebime regos ir laikysenos sutrikimų. Tačiau kokie bus šiųmečiai rezultatai, bus aišku rudenį“, – sakė J. Judickienė.
Pasak gydytojos, iki gegužės krašto medikai patikrino 39 procentus miesto vaikų, o pernai tuo metu sveikata buvo patikrinta maždaug 27 procentams miesto vaikų. Kaimų ambulatorijose vaikų sveikata tikrinama kiek vangiau – iki gegužės patikrinta maždaug 18 procentų vaikų sveikata, o pernai tuo metu tik 12 procentų.
Tikrinant sveikatą būtina apsilankyti ir pas odontologus. Pas šiuos specialistus taip pat galima užsiregistruoti iš anksto ir nuvykti norimu laiku.
Lankantieji papildomo ugdymo įstaigas, pavyzdžiui, Dailės, Muzikos, Sporto ar Kalbų mokyklas, turi pasidaryti sveikatos pažymėjimo kopiją ir ją nunešti įstaigos vadovams.
Vaikai, kurie pasitikrino sveikatą šiais kalendoriniais metais, gali ramiai baigti mokslo metus ir atostogauti. Jų sveikatos pažyma galioja ateinantiems 2015/2016 mokslo metams.

Panašios naujienos