Pagrindinė gyvenimo taisyklė – būti teisingai

Vieno susitikimo su rinkėjais metu manęs paklausė, kodėl aš dalyvauju rinkimuose, ką aš galiu duoti ir kokia iš to nauda man?

Tada labai trumpai atsakiau: ,,Esu nuo pat jaunystės pilietiška ir visuomeniška. Didžiulė mano patirtis – gyvenimiška, politinė ir valdymo. Materialinės naudos iš buvimo taryboje – jokios. Moralinė – didžiulė.“ Šiam atsakymui pakako vienos minutės, tiek, kiek ir buvo skirta.

Kalbant plačiau – man visada norėjosi pasakyti tai, ką galvoju, pasiūlyti sprendimus, analizuoti vieno ar kito įvykio, proceso, veiksmo priežastis ir pasekmes.

Pradžioje būdavo nedrąsu, bet kiekvieni gyvenimo ir darbo metai kaupė drąsą, patirtį ir siekį daryti daugiau, nei man priklauso.

Savo, kaip piliečio, brandą pasiekiau Kėdainiuose, dirbdama Kėdainių rajono savivaldybėje. Iš viso savivaldybėje dirbau 20 metų. Nuo eilinės specialistės iki Kėdainių rajono merės. O tada jau ir didžioji politika suviliojo – 12 metų darbo Lietuvos Respublikos Seime, daugiau kaip dveji metai Žemės ūkio ministrės poste.

Manau, kad turiu pakankamai patirties ir galiu ja dalintis su kolegomis Kėdainių rajono savivaldybės taryboje, galiu spręsti problemas, su kuriomis susiduria gyventojai, savivaldybės institucijos.

Mano pagrindinė gyvenimo taisyklė – būti teisingai ir tai, ką darai, padaryti geriausiai. Šios taisyklės laikausi visada ir visur.

Savivaldybės taryboje šiuos ketverius metus dirbau biudžeto ir ekonomikos komitete. Nuo rajono strategijos, prioritetų, teisingo rajono biudžeto paskirstymo priklauso visų mūsų gyvenimas, viso rajono ateitis.

Tik užtikrindami kokybiškas viešąsias paslaugas, gerindami aplinką, kurioje gyvename, kurdami darbo vietas, galime auginti Kėdainių kraštą ir kurti ateitį savo vaikams ir vaikaičiams.

Štai todėl aš ir dalyvauju rinkimuose, štai todėl noriu būti aktyvi, o ne nuo ,,atsarginių suolelio“ stebėti, kas vyksta aplinkui, ir dejuoti, kaip pas mus viskas blogai. O didžiausia nauda man – aktyvus bendravimas su žmonėmis, sugebėjimas juos išgirsti ir jiems padėti.

Jūsų Virginija Baltraitienė (sąraše Nr. 3)


Žinome, kaip kurti klestinčius Kėdainius

Pastarąsias dvi kadencijas buvau rajono savivaldybės tarybos narys. 2015 – 2019 m. kadencijoje teko garbė ir atsakomybė dirbti valdančiojoje daugumoje ir prisidėti formuojant rajono politiką bei strategiją. 2019–2023 m. kadencijoje dirbome aktyvioje opozicijoje. Įgytos patirtys buvo labai skirtingos, bet labai naudingos.

Esu įsitikinęs, kad Kėdainių rajono žmonės pamatė ir įvertino liberalų vadovavimo meto proveržį, o tai yra įrodymas, kad žinome, kaip kurti klestinčius Kėdainius.

Daugiau nei dešimtmetį savo darbe esu atsakingas už strateginius pirkimus verslo įmonėje, todėl puikiai suprantu, kad visi gražiausi priešrinkiminiai pažadai turi būti pagrįsti realiais finansais.

2015–2019 m. įvykdyti strateginiai projektai, 12 mėn. garantuotas atlygis rajono biudžetinių įstaigų darbuotojams bei apdairiai sukauptas finansinis rezervas buvo organizuojami nedidinant rajono biudžeto įsiskolinimo. Deja, bet šiuo metu tuo pačiu pasidžiaugti negalėtume.

Tik atsakingai planuodami bei dirbdami galime kurti klestinčius Kėdainius ir įgyvendinti gyventojų lūkesčius. Pradedant nuo pakankamai kasdieniško, bet labai svarbaus dalyko, kaip pailgintas gatvių apšvietimo laikas, pramogų organizavimas – renginių bei festivalių tradicijų kūrimas, kino salės atsiradimo. Labai sėkmingai veikiančio, bet kiek per daug sugriežtintų smulkaus verslo rėmimo fondo nuostatų supaprastinimas, rajono kaimiškųjų gimnazijų išsaugojimas, pedagogų, medikų, kultūros darbuotojų pritraukimo skatinimas, gyventojų susisiekimo kokybiškų paslaugų užtikrinimas, gyvenamosios aplinkos gerinimas.

Mūsų kartu su kandidatu į merus – Sauliumi Grinkevičiumi – bei kolegomis sukaupta patirtis ir žinios leistų tai padaryti!

Virmantas Pikelis (sąraše Nr. 4)


Turime skatinti ir finansuoti mobilųjį darbą su jaunimu

Šią kadenciją dirbau Jaunimo reikalų taryboje, tikrai džiaugiuosi, kad teko konstruktyviai dirbti ir prisidėti prie jaunimo organizacijų pateiktų paraiškų vertinimo, prioritetų nustatymo ir pasidžiaugti jaunimo įgyvendintais projektais.  

Džiaugiuosi, kad jau antri metai gyvuoja numatyta priemonė, skatinanti darbdavius įdarbinti savivaldybės teritorijoje jaunimą. Tokią programą jau antrą kartą patvirtinome ir praėjusios savaitės Tarybos posėdyje.

Išlieka problema, kad kaimiškose, toliau nuo rajono centro esančiose vietovėse yra mažai įstaigų ar organizacijų, teikiančių paslaugas jauniems žmonėms, trūksta atvirųjų jaunimo centrų ir atvirųjų jaunimo erdvių.

Todėl pasisakau už esamų atvirojo jaunimo centro ir penkių atvirųjų jaunimo erdvių išlaikymą ir  jų teikiamų iniciatyvų skatinimą, tačiau akivaizdu, kad visose likusiose kaimiškosiose vietovėse turime skatinti ir finansuoti mobilųjį darbą su jaunimu.

Sandra Barzdienė (sąraše Nr. 2)

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Politinės kampanijos sąskaitos. Už Nr. 77