Kėdainiuose veikiančios gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ atstovai sako, kad praėjusiais metais dėl pandemijos teko apriboti renginius, kurių metu renkama tarnybos veiklai taip reikalinga parama. Iššūkių yra ir šiemet – tenka rūpintis gyvūnais iš Ukrainos. Organizacija prašo ir žmonių paramos. Šiuo metų įstaigos globoje yra ir 36 gyvūnai iš Ukrainos.

„Pagal nustatytas taisykles visiems gyvūnams yra privalomas karantinas, kol jie galės būti perduoti laikinai namų globai ar į naujus namus. Gyvūnams reikalinga tiek pirminė, o kai kuriems ir nuolatinė veterinarinė pagalba. Toks gyvūnų skaičius vienu metu reikalauja daug išlaidų. Įvykiai Ukrainoje nebuvo mūsų planuose, tad ir finansiškai tokiam skaičiui gyvūnų suteikti veterinarinę priežiūrą turime rasti papildomų resursų. O nepadėti tokiose situacijose tiesiog negalime.

Prašome paremti Ukrainos gyvūnų veterinarinį gydymą, kad galėtume jiems užtikrinti viską, ko reikia ir reikės, kad po visų baisių patirčių jie atsigautų ir galėtume jiems surasti naujus jaukius ir saugius namus“, – rašoma organizacijos pranešime.

Per praėjusius metus gyvūnų gerovės tarnyba „Pifas“ priglaudė 72 gyvūnus, iš jų – 26 šunis ir 46 kates. Iš viso Kėdainiuose priglausti jau 807 gyvūnai.

Gyvūnų ženklinimo akcija tęsiasi

Pasak tarnybos atstovų, kasmet pristatant savo veiklą vis labiau džiugina nuveikti darbai ir jų rezultatai, didėjanti gyventojų atjauta paliktiems ar nuskriaustiems gyvūnams.

Vertinamas gyvūno charakteris, būdo bruožai įvairiose situacijose, o norintiems įsigyti augintinį suteikiama visa informacija, susijusi su gyvūno elgesiu.

„Norime padėkoti už jūsų pagalbą, kuri labai reikalinga mūsų globotiniams – paaukotas lėšas, maistą, priežiūros priemones, parodytą dėmesį ir palaikymą. Kiekvienas paaukotas jūsų euras svariai prisidėjo prie organizacijos veiklos ir išgelbėjo ne vieną gyvybę.

Mūsų kolektyvas neketina sustoti. 2021 m. gruodžio mėnesį pradėjome ženklinimo akciją, kurios metu senjorų ir neįgaliųjų augintinius ženkliname už 5 eurus, socialiai remtinų asmenų augintiniai ženklinami nemokamai. Projektas tęsis iki gegužės mėnesio“, – rašoma organizacijos pranešime.

Tęsėsi bešeimininkių kačių kastravimo programa „Sugauk-sterilizuok-paleisk“.

„Pifo“ savanoriai 2021 metais surengė vieną paramos renginį, kurio metu buvo renkama daiktinė parama beglobiams. Deja, daugiau renginių nebuvo įmanoma surengti dėl kilusios pandemijos ir ribojimų. Spalio mėnesį buvo švenčiamas „PIFO klinikos penktasis gimtadienis“, renginio tikslas – surinkti maisto, kraiko ir kitų priemonių globotiniams. Gauta dovanų ne tik maisto, bet ir žaislų, guolių, palučių, valymo priemonių ir kitų reikalingų daiktų.

Organizacija stengiasi, kad iš prieglaudos augintinį pasiėmusiems žmonėms nekiltų papildomų rūpesčių. Kiekvienas gyvūnas, papuolęs į organizacijos globą, sulaukia visapusiškos priežiūros: jį apžiūri veterinaras, jei reikia – gyvūnas gydomas, vakcinuojamas kompleksine vakcina ir nuo pasiutligės, kastruojamas arba gyvūną priglaudusiems šeimininkams suteikiamas nemokamas kastracijos kvitas.

Taip pat kiekvienas gyvūnas yra identifikuojamas mikroschema, kad jam dingus būtų lengviau jį rasti. Vertinamas gyvūno charakteris, būdo bruožai įvairiose situacijose, o norintiems įsigyti augintinį suteikiama visa informacija, susijusi su gyvūno elgesiu.

Gandras Jeronimas – iš Mažeikių

Apžvelgiant 2021 metų statistiką, tęsėsi bešeimininkių kačių kastravimo programa „Sugauk-sterilizuok-paleisk“. Jos esmė – palaipsniui mažinti benamių kačių populiaciją. Per metus iš viso pagauta 200 sulaukėjusių kačių. Kiekvienai pagautai katei sulašinami lašai nuo blusų, ją kruopščiai apžiūri veterinaras, jei reikia atliekamos papildomos procedūros – auglių šalinimas, ausų valymas, kirpimas ir pan. Iš viso per visus darbo metus Kėdainiuose „Pifas“ sterilizavo ir vakcinavo 1100 beglobių kačių.

Vykdant šią programą pagautos 3 draugiškos katės, kurios liko įstaigos globoje, ir joms rasti nauji namai. Iš viso naujus namus radome 73 globotiniams. Daugiausia jų namus rado Kėdainiuose, Vilniuje, Šakiuose. Viena globojama katė išvyko gyventi į užsienį, į Suomiją. 6 pasiklydę gyvūnai grąžinti tikriesiems savininkams, 2 iš jų buvo ženklinti.

Pernai daug dirbta su laukiniais gyvūnais ir paukščiais. Teko priimti paukščius ne tik iš Kėdainių, bet ir iš kitų miestų. Gandras Jeronimas atkeliavo net iš Mažeikių.

„Naujai įsirengėme voljerą paukščiams, žiemojimo vietą gandrams. Paukščiai, kurie negalėjo grįžti į laisvę dėl patirtų sužalojimų, liko mūsų globoje. Tai – du gandrai: Jeronimas ir Birutė. Per 2021 metus globojome dvi kuosas, slanką, didžiąją antį, ežiuką, keturis gandrus, nendrinę lingę, kregždutę, gražiagalvę, balandį, tris stirnas, čiurlį, kurį atvežė žmonės, radę iškritusį iš lizdo visai mažą, teko auginti, ir kai paukštis tapo savarankiškas, pradėjo pats maitintis – paleidome“, – pasakoja tarnybos atstovai.

Titulinė nuotrauka: „Pifo“ žinioje pernai buvo katės, šunys, gandrai, kiti laukiniai paukščiai.

Panašios naujienos