Gruodžio 7-oji – Tarptautinė civilinės aviacijos diena; Šv. Ambraziejus.

Gruodžio septintoji, ketvirtadienis – 341-oji metų diena (ketvirtoji 49-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 24 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Ašmantas, Ašmantė, Laigeda, Laigedė, Laigedas, Leinartas, Leinartė, Leonarda, Leonardas, Lynartas, Lynartė, Melanijus, Vygaudė;

rytoj: Gedmina, Gedminas, Gedmintė, Gedmintas, Guntilda, Vaidgina, Vaidginas, Zena, Zenas, Zenė, Zenona, Zenonas;

poryt: Bartmina, Bartminas, Gedenė, Leokadija, Pamela, Vakarė, Vakaris, Valerija.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.25, leidžiasi 15.54. Dienos ilgumas – 7.29. Šiandien – trečioji Mėnulio delčios diena. Saulė Šaulio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Tas, kuris nori daug pasiekti, turi kelti didžius reikalavimus“ (J. V. Gėtė).

**************

Astrologinė prognozė gruodžio 7-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Šiandien iš ryto galimi emocingi apsižodžiavimai, tačiau iš esmės jūsų mintys, pamokymai visiems atrodys verti dėmesio. Jūs ir patys galite sėkmingai pasinaudoti kitų suteikta informacija ir turėti iš to realios naudos.

JAUTIS. Šiandien jums turėtų pavykti susidoroti su problemomis darbe, suderinti tai, kas neseniai išsiderino ar buvo neaišku. Prasminga ir įdomu bus susitikti su žmogumi, kuris žino, kaip reikia siekti tikslo. Jus gali rimtai sudominti stažuotė, konferencija ar kelionė.

DVYNIAI. Regis, šiandien jus džiugins varžybos, konkursai, flirtas, komplimentai, vaikų pasiekimai ir pan. Galima slapta protekcija arba neafišuojama parama, svarbus pažadas.

VĖŽYS. Šiandien jums labiausiai norėsis komforto, darnos namuose ir darbe. Pravartu pasinaudoti kilusiu ūpu tvarkytis, šventiškai puošti aplinką, ruošti dovanėles, nes šia prasme išties pavyks daug nuveikti.

LIŪTAS. Tikėtini geri patarimai, naujienos, intriguojami pokalbiai. Daug dėmesio skirsite darbui, pareigoms ir tai neliks neįvertinta. Su artimos aplinkos žmonėmis lengvai susitarsite dėl svarbių jums dalykų, bendrų renginių.

MERGELĖ. Šiandien būsite energingai nusiteikę ir gerų rezultatų galite tikėtis iš visko, ko tik rimtai imsitės. Galima komercinė, derybinė sėkmė. Dėmesį rodys jums svarbūs asmenys.

SVARSTYKLĖS. Šiandien tiktų užsiimti labdaringa veikla, dirbti visuomenės labui, padėti artimiesiems, kaimynams. Galite atgauti skolą arba gauti neblogo sandorio pasiūlymą.

SKORPIONAS. Diena bus gera, jeigu vengsite blaškančio šurmulio, mažiau kalbėsite ir nesiimsite darbų, kurių nesugebate. Tokiu atveju nepadarysite klaidų ir savaime pagerinsite santykius su aplinkiniais. Regis, sustiprės intuicija, meninis skonis. 

ŠAULYS. Nesitversite savame kailyje – domins varžybos, renginiai, draugų iniciatyvos, apsipirkimai su prekybinėmis nuolaidomis ir kt. Galite gauti premiją arba naudingą dovaną.

OŽIARAGIS. Galite neblogai pasireikšti mokslo, profesijos ar politikos srityje. Tikėtini neoficialūs ir oficialūs pokalbiai. Parodykite daugiau pagarbos kitiems ir atitinkamai sulauksite daugiau sėkmės. Regis, vaikams parengsite lavinančias užduotis, dovanas.

VANDENIS. Galite dalyvauti susitikimuose su plataus akiračio žmonėmis arba atvykusiais iš toli. Galbūt tai bus sportininkai, visuomenininkai, lektoriai ar įžymybės. Galite vykti į varžybas arba domėtis kelionių maršrutais, kvalifikacijos kėlimu.

ŽUVYS. Būsite išradingi, darbštūs ir galite įdomiai pakoreguoti savo stilių ar aplinkos dizainą. Tikriausiai sėkmingai atsikratysite rūpesčių, susijusių su mokesčiais, akcijomis, draudimu ar kt. Jums gali padėti pažįstami asmenys.

Lietuva gruodžio 7-ąją

1550 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto žmona Barbora Radvilaitė Krokuvoje vainikuota Lenkijos karaliene.

1863 m. ties Vilkija suimtas Antanas Mackevičius, vienas svarbiausių sukilimo prieš caro valdžią vadų, kuris po dvidešimties dienų buvo viešai pakartas Kaune.

1921 m. Marijampolėje mirė lietuvių rašytoja Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė (Žemaitė).

1939 m. Taline įvyko pirmoji Baltijos santarvės šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos – užsienio reikalų ministrų konferencija.

1993 m. Vilniaus prokuratūroje pareikštas pirmasis kaltinimas Igoriui Achremovui, vienam iš grupės asmenų, įtariamų organizavus ir įvykdžius „Respublikos“ dienraščio žurnalisto Vito Lingio nužudymą.

1995 m. Lietuvos Vyriausybės atstovai Šveicarijoje pasirašė laisvosios prekybos sutartį su Europos laisvosios prekybos asociacija.

2002 m. Konektikute (JAV) Kauno arkivyskupui, Lietuvos vyskupų konferencijos vicepirmininkui Sigitui Tamkevičiui įteiktas šv. Pranciškaus Ksavero medalis už didvyriškumą, parodytą ginant Lietuvos katalikų bažnyčią okupacijos metais. S. Tamkevičius 1972 metais įsteigė ir 11 metų slapta redagavo „Lietuvos katalikų bažnyčios kroniką“.

2004 m. Jungtinių Valstijų aukščiausi pareigūnai padėkojo prezidentui Valdui Adamkui už paramą sprendžiant Ukrainos politinę krizę.

2011 m. paskelbtas banko „Snoras“ bankrotas. Bankroto administratoriumi paskirtas konsultacijų bendrovės „Zolfo Cooper Europe“ vyriausiasis partneris Neilas Cooperis.

2012 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino nepilnos sudėties šešioliktąją Vyriausybę – be socialinės apsaugos ir darbo bei švietimo ir mokslo ministrų.

2012 m. Vilniuje duris atvėrė pirmasis Žaislų muziejus.2016 m. mirė ilgametis Seimo narys, visuomenės veikėjas, dirigentas Gabrielius Janas Mincevičius. Jam buvo 78-eri.

2018 m. su pirmuoju vizitu į Ukrainą po to, kai Rusija neteisėtai užgrobė šios valstybės laivus Kerčės sąsiauryje, nuvykusi prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ukrainos vadovu Petro Porošenka. Lietuvos ir Ukrainos prezidentai apsikeitė aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais: prezidentei D. Grybauskaitei buvo įteiktas „Laisvės ordinas“ – apdovanojimas, teikiamas už itin išskirtinius nuopelnus, prezidentui P. Porošenkai už dvišalių ryšių stiprinimą ir asmenį indėlį skatinant Lietuvos ir Ukrainos partnerystę įteiktas Vytauto Didžiojo ordinas.

Kai kuriuos įvairių metų gruodžio 7 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

Panašios naujienos