Konkursą eiti savivaldybės įmonės UAB „Kėdainių butai“ direktoriaus pareigas laimėjęs kėdainietis Viktoras Gruzdevas šios įmonės direktoriumi gali ir netapti. Panašu, kad dėl jo kandidatūros vadovauti savivaldybės įmonei išsiskiria rajono mero ir savivaldybės administracijos direktoriaus, laimėjusio konkursą būsimo direktoriaus bendrapartiečio, nuomonės.

„Rugpjūčio 19-ąją įvyko konkursas UAB „Kėdainių butai“ direktoriaus pareigoms užimti.

 Jame dalyvavo trys pretendentai. Konkurse daugiausia balų surinko Viktoras Gruzdevas.

UAB „Kėdainių butai“ direktoriaus pareigas konkurso nugalėtojas turėtų pradėti eiti gavus ir įvertinus informaciją iš Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos“, – pranešė Kėdainių rajono savivaldybė.

Darbinė patirtis – neaiški

„Kėdainių mugės“ pakalbintas galimai būsimasis „Kėdainių butų“ direktorius teigė apie konkursą į šias pareigas sužinojęs iš viešai skelbiamos informacijos. „Skelbimą apie konkursą radau viešai paskelbtą“, – patvirtino V. Gruzdevas. Taip pat jis neslėpė, kad anksčiau yra bandęs kandidatuoti konkursuose į Kėdainių miesto ir Šėtos seniūnijų seniūnus. Tačiau nesėkmingai.

Paklaustas, kokios darbo patirties turi, kad ryžtasi eiti vadovauti sunkiai besiverčiančiai įmonei, V. Gruzdevas tiesiai neatsakė. Tik minėjo savo, pasak jo, sėkmingą pirmininkavimą kelioms namų bendrijoms. „Einu bandyti išvairuoti tą įmonę iš esamos situacijos“, – teigė naujasis UAB „Kėdainių butai“ direktorius.

Įstojo į partiją ir laimėjo konkursą

Į Kėdainių merus per praėjusius  rinkimus 2019-ais metais V. Gruzdevas savo kandidatūrą išsikėlė pats. Kitais metais į LR Seimą sąraše kandidatavo kaip Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovas. Konkursą į UAB „Kėdainių butai“ direktoriaus postą laimėjo jau būdamas savivaldybės vicemero Pauliaus Aukštikalnio vadovaujamo partijos skyriaus nariu.

V. Gruzdevas (VRK nuotr.).

Pats V. Gruzdevas galimą bendrapartiečių įtaką konkurso rezultatui neigia. „Darbe nėra „švogerių“, – sakė jis. – Jeigu dirbdavau įmonėse, stengdavausi, kad tose įmonėse nebūtų darbuotojų giminaičių.“

Meras įžvelgia nepotizmą

Savo nuomonę apie įvykusį konkursą „Kėdainių mugei“ išsakė Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis.

„Administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus įsakymu buvo sudaryta komisija, kurios sprendimu iš 3 pretendentų konkursą laimėjo būtent V. Gruzdevas, surinkęs 0,5 balo daugiau už II-oje vietoje likusį pretendentą. Kriterijus, nulėmusius tokius konkurso rezultatus, geriausiai pakomentuoti galėtų pati komisija.

Šiuo atveju galima įžvelgti nepotizmo apraiškų, nors galutinio rezultato dar neturime. Dar negauta pažyma iš STT, todėl šis asmuo dar nėra priimtas į UAB „Kėdainių butai“ direktoriaus pareigas.

Iš kitos pusės žiūrint ir žinant, kad neseniai savivaldybėje buvo gautas Žemaitės g. 18 namo gyventojų skundas dėl namo bendrijos pirmininko V. Gruzdevo veiklos, dėl kurios savivaldybė iš šio pirmininko paaiškinimo iki nustatyto laiko (t. y. iki rugpjūčio 16 d.) taip ir negavo, manau, kad Administracijos direktorius turi gerai pagalvoti prieš priimdamas galutinį sprendimą dėl V. Gruzdevo skyrimo UAB „Kėdainių butai“ direktoriumi.

Dviprasmiška būtų situacija, kai žmogus, nesusitvarkantis viename daugiabutyje, gauna pareigas vadovauti įmonei, kuri administruoja 132 daugiabučius“, – „Kėdainių mugei“ pakomentavo meras.

UAB „Kėdainių butai“ direktoriaus vieta tapo laisva iš pareigų pasitraukus buvusiam direktoriui Kęstučiui Vaitkevičiui.

Panašios naujienos